Treba mi ideja za novi sajt

Zivim u Nizozemskoj,Holandiji ili kako god vec skoro godinu dana,pre toga sam ziveo u Srbiji.Problem je sto u Srbiji kada kazu da mozes vratiti u roku od 30 dana,proba se vratiti ali ili bude zamena proizvoda ili se ne moze vratiti jer izmisle nesto.
Mozes li vise objasniti malo vise gde se preko dropsipinga vrati u roku od 30 dana?
Edit: Sada vidim da si napisao aliexpress

Ja bi dao 30 dana opciju da moze da vrati proizvod to uopste nije problem. Na balkanu su veoma zainteresovani za garderobu, recimo jakna od 20-30€ a na aliju kosta 12-15€ ali niko nece da plati unaprijed. Svakako da kazem da sam imao i nekoliko prodaja za BiH, Srbiju, Crnu Goru, ipak mislim da to nije poso od kojeg bi moglo da se zivi. Ja u “mojoj” drzavi imam mogucnost da napravim placanje za stripe, paypal i sve moguce koje postoje.

Edit: Odavno sa Alija roba u Srbiju stigne i za 12 dana, mislim da to uopste nije dug period cekanja.

A ti dajes 30 dana,ja sam razumeo aliexpress.
Nije lako kupotvati garderobu preko poste jer kako znati da ti je taman!?
To mi nikada nece biti jasno kako neko kupuje garderobu preko poste. :sweat_smile:
Pa placaju unapred u Srbiji znam mnoge koji kupuju preko neta.
Hoces da ti moja rodbina bude za skladiste u Srbiji.

1 Like

Na garderobi imaju brojevi+tabela sa velicinama u cm, jer kineska roba cesto nije ista kao kod nas.
Mozda bi to i moglo da uspije samo treba truda i cekanja

@makelele sta bi ti kupovo na netu?

Ja licno nista ali vidim da dobro idu maskice za telefone.

Nema tog online shopping mentaliteta kao kod drugih nacija… kaskamo dosta za tim al polako, doce to i kod nas. Kod nas je problem sto oni koji imaju paypal uglavnim imaju paypal bas da bi kupovali jeftinije na ebayu i aliexpresu

Ja ipak mislim da su nasi izvarani od svih i za sve i da treba vrijeme da se stekne poverenje. Naravno i kad se otvori webshop treba i nekoliko godina da se stekne poverenje i onda bi to mozda i na balkanu islo.

Treba isto i znati da kada shop krene malo da to postaje kao da imate sajt sa filmovima, ako te uhvate, lako moze biti kazna. Zato je bolje poslije nekog vremena registrovati sve.

Ma od koga su izvarani da ovi npr u americi nisu? I opet oni trose ko nenormalni online a kod nas sve sve svodi na “cena? inbox”

Pa po zakonima Srbije fizicko lice ne sme imati ni sajt jer je kaznjivo ako se ne prijavi kao da imas bilborde i registruje firma.Ali kada bi se sve gledalo nista se ne bi smelo raditi,jer svugde mogu da nadju nacin da kazne.

Mislim da ti ne bi bilo loše da poslušaš iskusne ljude koji su te savjetovali… Potrošit ćeš dosta novaca, još više svog vremena, i na kraju mogućnost da uspiješ je highly unlikely, i to ne samo da uspiješ, nego da se uopće zavrti i da dodješ do 50 postavljenih oglasa (bez nagovaranja prijatelja, rodbine itd) je jako jakooo teško… a da ne govorim da i 500 postavljenih oglasa izgledaju smiješno na 60 kategorija proizvoda, jer svaka dobije ravno 8 stvari, i netko tko dođe to mu izgleda smiješno, neće ni otvarat, a ti se krvi napišao da dodješ do toga i potrošio tisuće eura… i što se tiče toga da lokalni poduzetnici samo čekaju da potroše 100€ na reklamu negdje, to zaboravi, mjesečno svakog od njih prosječno 10x zovu da daju od 50€ do 500€ za reklamu tamo ili vamo, nisi ti prvi koji se toga sjetio, to prakticiraju već možda i 10 godina…

To je jedna od najtežih niša koja postoje, nema ih puno koje bi bile teže… i nije bezveze što su U PRAVILU vlasnici velikih oglasnika firme koje su teške često i preko sto milijuna €, poput Styrie koja je vlasnik Njuškala, i onih Nizozemaca koji su vlasnici OLX-a, i ovih stranaca koji su vlasnici onog srpskog…

Isti modus operandi se dogodio kod nas kao i u Srbiji, kada su išli satrat oglasnik-hr, nisi mogao otvorit paštetu da ne čuješ za Njuškalo… a danas je isto to Njuškalo postalo takav brend, da je ušlo među ljude u jezik, kao i Jeep ili šta ti ja znam, Kaladont, Čarli itd… al to je bio buldožder marketing od ekonomskog giganta Styrie, ma milijune su potrošili u šusu…

Mislim da se Index oglasi mogu vratit na početak, da se ne bi ni upuštali ponovo u to… radije bi prodavali dojave na blogspotu…

Baš sam se raspisao, hehe… uglavnom… ima i boljih oblasti i boljih načina za potrošit vrijeme i pare… Eno ti Amazon affiliate topic, ima još gomila drugih topica i tutoriala ovdje koji su top, pomoću kojih su mnogi došli na zaradu 1k i više € mjesečno, sve korak po korak napisano, pa ti vidi… brdo stranih foruma i ljudi bi dalo lijevo mudo da ima tako kvalitetne stvari za pročitat, koje su napisane iz čistog altruizma, a ne da je plaćeni topic na Warrior forumu (za kojeg ti ni ne znaš da je plaćen) i koji ti kao želi pomoć, a u biti te hebe ko mladog majmuna jer reklamira nešto za što ima skrivenu agendu iliti postotak na ovaj ili onaj način…
Znači bez ljutnje, al bolje traži nešto drugo… btw., sad vidim da je i LetGo otišao iz Hrvatske, firma od vrijednosti preko milijardu € dokaz, nisu mogli protiv konkurencije koja se učvrstila, a reklamirali se posvuda, TV, radio, net, i upravo im je bio cilj da svugdje postanu lokalni oglasnik…

7 Likeova

bosanski pik.ba su pokrenuli Ado i Pile, prije toga su imali vrlo popularan dernek ba … onda su pik masno prodali holanđanima :smiley: još je prije pika u bosni bio market ba pa ih je opet pik prešišao

nema pravila

1 Like

Rekao bi da je index presao njuskalo. Njuske se zajebale sa naplatom i otvorili vrata indexu…

Da li je istina da se taj index proslavio posle Severininog video snimka?

@abercrombie hvala puno na trudu i savjetima, ubijedio si me. Mozda pokusam da ponovo pokrenem dropshipping, mozda tu ima vise sansi

Kada je nabrojao da su sve oglase pokupovali stranci,meni je dao krila i kontraefekat da mozda zapocnemo oglasnik.

@makelele, tako je Seve im dala krila :slight_smile:

3 Likeova

Index oglasi imaju 220 tisuća postavljenih oglasa, a Njuškalo preko 1.5 milijuna oglasa.

Isto tako, u bilo kojem trenutku Njuškalo po potrebi može naplaćivanje ili maknuti ili smanjiti, ukoliko se osjete ugroženi, a oni se izgleda osjećaju toliko ugroženi da su još i povećali cijene.
S druge strane Index oglasi se od samog starta reklamiraju kao ‘Zauvijek besplatni’, sad vidim da im je to još uvijek slogan. Znači, njuškalo uzima oko 100kn po oglasu za auto, a Index sve i da želi stavit simboličnih 15kn, ne smije, iako bi im to automatski postao najveći prihod u kompaniji, jer preko Adsensa bojim se da ne zarade mnogo, ako uopće i zarade s obzirom na troškove, isto vidim vidim da nisu prodali niti jedan ‘banner’.

Moguć scenarij kod index oglasa je da uleti neko veliki i kupi kompaniju, makne to ‘Zauvijek besplatni’ jer kakve oni veze imaju sa starim vlasnikom i njegovim fix idejama, pa udari brutalan marketing, i polako krene sa simboličnim naplatama.

2 Likeova

Pozdrav Alene,
evo i ja se slažem sa nekim prethodnicima da su oglasnici dosta “težak” online posao/projekat (nije teško postaviti, ali je teško privuci korisnike, 100.000 oglasa, posjetioce itd). Možda na prvi pogled izgleda lagano ali ako pokušaš i nakon što izgubiš tisuce radnih sati vidjet ces…
Bilo je mnogo pokušaja sa oglasnicima od ekipa jacih od tebe pa nisu uspjeli :wink:
Nije da ti ne zelim ( bilo bi super da ti uspije, realno male su šanse), ali dobro razmisli…

Što se tice online prodaje na ex-yu tržištu, iz iskustva ti kažem 90% kupaca ili u nekim zemljama i 95% želi placanje pouzecem. Ako to ne mozes ponuditi za ex-yu drzave teško ces proci…
A ovi koji zive u ex-yu i koriste paypal - su upravo ti koji vec kupuju direktno na ebayu, aliexpresu i slicnima (tako da ako bi imao iskljucivo tu robu izgubio bi i dosta njih…)

Sto se tice placanja karticama i paypalom, onda su ti trzista US, UK i slicno idealna za to jer su ljudi navikli.

A u kojoj ti zemlji zivis inace? Pa možda tamo pokusas sa nekom prodajom…

Moj je savjet ako zelis prodavati na balkanu, treba imati robu kod sebe (sa brzom dostavom do 3 dana) i nuditi placanje pouzecem.

Drugi je savjet, da je odjeca jedna od kompliciranijih kategorija u online prodaji - pošto ti treba jaki customer support i dobro skladiste. Puno vračenih paketa, zamjena brojeva, modela itd. I sve to donosi dodatne troskove i trebaju dodatni radnici…

Mnogo puta citajuci ovaj forum dobijem utisak, da neki traze najteže opcije online poslova za svoj prvi “hobi” projekat na kojem ne zarade nista ili rade mjesecima/godinama za 3$ od adsense reklama :wink:

4 Likeova

@Mabiz Hvala puno, i ja mislim da nema sanse kod nas da se prodaje, mnogi napisu poruku posalji, ja odgovorim da mogu da naruce i plate na sajt, oni - DA PLATIM??? he he

  • U zemlji gde zivim nije moguce prodavati jer je jaka konkurencija.

Jednostavno nemam ideju da napravim neki legalan sajt, jedino sto mi pada na pamet je da placam clanke za balkan i to postavljam ali ne vidim tu neku zaradu. Strano ne mogu jer ne poznajem nista i sta ja znam sta vole ameri ili njemci…

Jednostavno me zivot tera da imam nelegalne sajtove…

Ovo je sve. :slight_smile:

1 Like