Treba mi ideja za novi sajt

Da li je bolje odraditi par sati na sajtovima koji su legalni ili pomocu embed koda ubaciti nesto nelegalno i misliti da li ce propasti to jer je nelegalno ali se brzo zaradi?
Po meni je ipak bolje mesecima raditi dosta sati a zatim raditi par sati i uzimati zaradu godinama bez strepnji i problema.
Ne znam sta tacno radis nelegalno,procitao sam ranije objave gde si otprilike napisao,pa sam po tome zakljucio sta radis nelegalno.

Pokusao sam sa mnogim sajtovima ali neide. Evo ovako prvo sam pokusao sa news portalom da prenosim sa ovih glavnih ali slabo, onda sam placo unikatne clanke ali niko nece to da cita. Probao sam sa webshopom za balkan i neide… zato sam mislio da sto vise ljudi kaze neke ideje i koliko bile glupe mozda meni bude dobra.

Zavisi koliko si vremena pola godine,godina,dve…radio te stvari da bi izbio u prvih 10 na guglu i da bi te ljudi prepoznali i posecivali.
Za mene je svaki sajt prva godina samo rad.

Testam do mesec dana i odma se to vidi ide li ili ne

prije ili kasnije će ti pokucati na vrata, bez obzira što sada neke stvari prolaze, ne znači da će prolaziti za godinu-dvije

1 Like

Taj rok nije kratak nego prekratak za legalne stvari i pogotovo news.
Posle godinu dana se vidi dosta vise ali i to je kratko jer moraju ljudi bukvalno da se probude i da imaju bukmarkovan tvoj sajt sa vestima sto znaci da ga prepoznaju i zavole.

Zato se i trudim da pocnem nesto legalno

@makelele ako moram cekat 2-3 godine da pocnem nesto zaradjivati onda nista od toga

Posle 2-3 godine ces zaradjivati bez da mislis o kucanju na vrata kao sto kaze @korisnik9758789 i bio bi mi zahvalan kada bi me poslusao a ti kako hoces.
Edit:
Ovo sam sve pisao kada se ide na SEO I indeksaciju sajta i izbijanje prvih mesta na guglu.
Ko ima velike fb stranice ili gde da reklamira onda moze za 1 dan nagurati 100k posete ako ima gde reklamirati.

imam ja nekoliko fb stranica sa ukupno 250k lajkova ali sta reklamirati he he @makelele mislis klasicni portal news ili recimo ovo minutzamene .com imaju posetu dobru a po meni glupi clanci

zar ne rece da si negdje vani gdje radis?

Da, ne zivim na balkan, mislis ono imam platu i to?

1 Like

Makelele nisi dobar nikako haha

Evo jedna ideja za dzabe koju ja planiram realizirat (znaci eto sam sebi pravim konkurenciju ovdje):
Sajt za upoznavanje… Amerikanci i Filipinke. Pun K zainteresovanih sa obe strane, postoje velike grupe na fb za to, pretpostavljam da bi bilo jednostavno i napravit nove grupe i razvit ih na brzinu, U pocetku sve besplatno naravno, a kasnije amerima naplacivat npr 10$ mjesecno. Sa samo 50 amera eto prosjecne bosanske plate polupasivno :smiley:

4 Likeova