Treba mi preporučiti tvrtku ili osobu koja prodaje gotovi softver za najam plovila

E stavi tih 20000 tisuća u Magento pa češ vidjeti show. Magento baš i nije poznat po performansama.

Nisam imao prilike ali nadam se da ću imati :slight_smile:

Ali da se vratimo na problematiku. Mislim da za ove zahtjeve koje čovjek ima dolazi u obzir jedino custom rješenje. Ima tu puno stvari koje bi morao dodavati u postojeće rješenje a onda u konačnici uporaba gotovog rješenja odlazi u besmisao.

Djeco smirite se, svi skupa. Danas sam imao priliku razgovarati sa čovjekom koji je postavio ovaj oglas. Ono što njemu treba definitivno ne ide u web shop. U najkraćim crtama njemu je potreban booking sustav sa podosta dodataka posebno prilagođenih samo njemu jer se njegova ponuda razlikuje od ponuda raznih tvrtki koje imaju u ponudi charter booking. Nešto, ali nešto tipa, ovoga Pregled Mogućnosti

I da @gorcc, ajde si šibni te webshopove u, ma znaš već di, :slight_smile:

Pa zvučiš mi skoro kao djete koje je otkrilo novu igračku pa sad hoće sve uraditi s njom, pritom zapostavljajući sve ostale igračke koje su nekad bile jednako vrijedne kao ova što danas ima.

[quote=“gorrc”]Ajde reci što jedno rješenje za najam ima a pristojan web shop nema.
I mislim da veliku ulogu igra količina vozila jer smanjuje manevarski prostor gotovim rješenjima.
Recimo Magento 10000+ različitih vozila nebi vjerovatno više dolazio u obzir (možda i manje).
Dok recimo kod nekih drugih web shopova bi možda bio problem u kreiranju različitih tipova proizvoda.
Itd.
Zato bi količinu ipak uzeo u obzir.[/quote]

Samo da se razumijemo naravno da količina podataka igra ulogu, kojeg je tipa baza itd. To nije tolko stvar aplikacje kolko je stvar baze i kako je ona napravljena ako dobro bazu napraviš količina podataka ne igra ulogu, ali ako je sustav dobro napravljen onda to i nema toliko veze. Preko web shopa, barem kod ovih gotovih riješenja nigdje nisam vidio da imaju opciju za najam oni imaju samo opciju kupi prodaj dok čovjeku treba najam od do i da sustav to radi umjesto njega, a ne da on neprestano kuca i upisuje u webshop stanje svojih vozila.

Što se tiće magneta sa njim nisam radio, a što se tiće njega imam loše mišljenje o njemu no nisam radio u njemu pa nemogu sudit i moje je mišljenje spram njega subjektivno. Inaće kolko znam magnetu to nije namjena već mu je namjena web shop dakle kupi prodaj. Nije tu tolko stvar tipa proizvoda dal je to kozmetika, auto ili šta ti ja znam to je sve podatak u bazi bez obzira kako on izgleda, ako si na to mislio, Naravno da količina i veličina baze mogu biti problem i ako to baza nemože savladat no ta brojka koju si ti naveo nebi trebala biti problem, ako je sustav zajedno sa bazom dobro napravljen.

Možda je problem u tvom perogramu koji koristiš kako je kolega rekao i možda bi trebao preč na bolje riješenje?

Baš me zanima koliko zapisa ima kolektiva, a ne možeš reći da je spora. Mislim ju sam spomenu iz razloga što je ti malo, malo izvlačiš, a i rađena je na magentu.

U brzini aplikacije ulogu igraju tri bitna faktora:

  1. optimiziranost,
  2. optimiziranost,
  3. optimiziranost

Ja sam ostavio link na adekvatno rješenje ali to se ili ignoriralo ili utopilo u šumu.

Spomenuo je i to riješenje, ali nije to to. Sve su to riješenja koja mu pašu do pola, a od pola više ne. :frowning:

Pa jasno je da čovjeku treba rješenje po mjeri, a ne korištenje postojećih CMSova (i webshopova) sa custom rađenim modulima.

[quote=“noorMomento”]
Možda je problem u tvom perogramu koji koristiš kako je kolega rekao i možda bi trebao preč na bolje riješenje?[/quote]

To je filozofija iza koje je Magento napravljen da se fleksebilnosti podredi sve, uključujući i performanse.

[quote=“CreatifCode”]
I da @gorcc, ajde si šibni te webshopove u, ma znaš već di, :slight_smile:
Pa zvučiš mi skoro kao djete koje je otkrilo novu igračku pa sad hoće sve uraditi s njom, pritom zapostavljajući sve ostale igračke koje su nekad bile jednako vrijedne kao ova što danas ima.[/quote]

Ajd pogledaj popis šta čovjek treba, pa između onih stavaka nađi do 3 stvari koje jedan web shop platforma nema ili nema već svoj library za to ili nema slično implementirano.

[quote=“CreatifCode”]Baš me zanima koliko zapisa ima kolektiva, a ne možeš reći da je spora. Mislim ju sam spomenu iz razloga što je ti malo, malo izvlačiš, a i rađena je na magentu.
3. optimiziranost[/quote]

Zato jer je hrpa ljudi radila na njoj da radi tako. Nije Magento na toj razini out of box.

Bilo koje gotovo riješenje da koristiš neš koristit out of the box već češ ga morat optimizirat za korisnika on je samo početna stanica ka konačnom odredištu.

Da samo koje je cijena rješenja po mjeri u ovom slučaju. Mislim pa samo pogledaj zahtjeve sa izvještajima. Samo to je na desetke tisuća kuna.

A svaka web shop platforma već ima te engine ugrađene ili dobar dio već gotove. Zato to nisu web shop skripte, već web shop platforme. Onaj tko ne vidi razliku (pa čak i u samoj riječi “platforma vs skripta”), za njega vjerovatno da se napravi notepad treba prvo izgraditi novi Operativni sustav.

sve gore navedeno nema nit jedna web shop platforma out of the box, bio modul ili ugrađena funkcija, svaki bi se treabo doraditi ili izraditi kompletno novi modul(plugin, addon, whatever).

Ovime zapravo želiš reći da bi ti kruha bez motike, ili da nemaš dovoljno znanja za kvalitetno upogoniti magento.

[quote=“CreatifCode”]sve gore navedeno nema nit jedna web shop platforma out of the box, bio modul ili ugrađena funkcija, svaki bi se treabo doraditi ili izraditi kompletno novi modul(plugin, addon, whatever).
[/quote]
Daj nemoj zezati, možeš ići po redu i stavljati pluseve. O čem ovdje pišemo o nekavim pluginovima za joomlu ili wordpress?
Sad mi je sve jasno:)

[quote=“CreatifCode”]
Ovime zapravo želiš reći da bi ti kruha bez motike, ili da nemaš dovoljno znanja za kvalitetno upogoniti magento.[/quote]

Želi reći kako stanje stoji. Nema toga koga pa bio čak i custom da se ne mora optimizirati za posjećnost od kolektive.

Ništa veća nego prilagođavanje nekakvog gotovog riješenja čovjekovim potrebama, i mogu slobodno reći nestabilnim i nikada gotovim.

I koji su problemi tu, upravo odrađujem jednu aplikaciju koja se uglavnom sastoji od izvještaja, u ASP.net, ako je baza dobro dizajnirana za jedan izvještaj ti treba max. 1 sat da ga odradiš. Uzmi da gore navedeni izvještaji trebaju maksimalno 2-3 tjedna za izraditi, ti bi za 2-3 tjedna uzeo nekome x desetaka tisuća kuna. WTF?

Isto kao što je Joomla CMS za široke mase, tako je i Web Shop platforma e-commerce rješenje za široke mase. Da bi npr. Magento prilagodio čovjekovim potrebama izgubit ćeš više vremena nego da ideš ispočetka, a konačan ishod je upitan! Naveo sam samo problem update takvog jednog rješenja baziranog na nekom od gotovih rješenja, a mislim da postoji još i niz drugih.

Slažem se počevši od dizajna, naplate i shipinga pa nadalje niš od toga nemaš u webshopovima već samo poćetne alate za pokretanje online prodaje sve ostalo ili sam napravi il dodaj neka već gotova riješenja za sustav u kojem radiš bilo to gotovo riješenje ili neki kopleksan prilagođeni sustav. Za svaki detalje se radi modul (il kak ga oš već nazvat) koji je namjenjen proširenje funkcionalnosti postojećem sistemu. Sami web shopovi nisu namjenjeni ovoj tematici.

Samo kao bi ti to napravio preko web shopa? nije problem unos podataka i naplata već sama administracija proizvoda koji su u njamu, koji će bit u najmu i ponovno knjiženje vračenih proizvoda iz najma. Isto je za sve bio to auto, motor, gliser, jahta il šta ti ja već znam. Taj dio web shopovi nemaju napravljen.

[quote=“gorrc”]Daj nemoj zezati, možeš ići po redu i stavljati pluseve. O čem ovdje pišemo o nekavim pluginovima za joomlu ili wordpress?
Sad mi je sve jasno:)[/quote]
Ne znam ja tko tu stalno priča o nekakvim dodatcima i pluginovima. Isto je modul za Magento, modul za Joomlu ili plugin za WP.

Samo jedno je optimizirati projekt od početka, a drugo je roniti po tuđem već gotovom kodu i tražiti greške, a šta kad više ne ide u kodu nego moraš promijeniti strukturu baze? Onda si tek u gabuli. Kužiš? Ne kažem da gotova rješenja nisu dobra, nego da u ovom konkretnom slučaju ne vrijede.

[quote=“noorMomento”]Slažem se počevši od dizajna, naplate i shipinga pa nadalje niš od toga nemaš u webshopovima
[/quote]

Daj, gdje to do istine.
Višejezičnost isto ne postoji u webshopovima. Svaki webshop ima integraciju sa na desetke payment gateway.
O obračunima i sl. Pa čitavo poslovanje vodiš na tome.
Apsoluno sve vezano uz poslovanje možeš istog trena isprintati i sl.

[quote=“noorMomento”]
Taj dio web shopovi nemaju napravljen.[/quote]
Nadograđivao bih radije kod od nekakvog web shopa koji se drži nakakvih standarda nego od web developera koji kuca kako mu puhne.
To je isto jedan od razloga zašto uzeti platformu i na njoj nešto raditi.

I zašto bi morao biti WEB shop kao platforma ima i na desetke drugih riješenja, smatram da je web shop najednostavniji put do rješenja.
Ili se može ići kucati iz nule pa vrijeme+održavanje, itd, ovaj koji ima platformu kao temelj gotov prije pola godine, već propao ili uspio.

[quote=“gorrc”]Daj, gdje to do istine.
Višejezičnost isto ne postoji u webshopovima. Svaki webshop ima integraciju sa na desetke payment gateway.
O obračunima i sl. Pa čitavo poslovanje vodiš na tome.
Apsoluno sve vezano uz poslovanje možeš istog trena isprintati i sl.

Nadograđivao bih radije kod od nekakvog web shopa koji se drži nakakvih standarda nego od web developera koji kuca kako mu puhne.
To je isto jedan od razloga zašto uzeti platformu i na njoj nešto raditi.

I zašto bi morao biti WEB shop kao platforma ima i na desetke drugih riješenja, smatram da je web shop najednostavniji put do rješenja.
Ili se može ići kucati iz nule pa vrijeme+održavanje, itd, ovaj koji ima platformu kao temelj gotov prije pola godine, već propao ili uspio.[/quote]

Gle ja nisam reko da se to neda napraviti no funkcje su im dosta osnovene kao njima samima za sebe i uvjek sve trebaš nadograđivat svaku dodatnu funkcionalnost. Evo recimo da čovjek traži web shop sve ovo nebi bilo problem za napravit sa gotovim riješenjima kasnije samo ostaje to sve dizajnirat i funkcionalnost podredit čovjeku i njegovim zahtjevima i sl. detalje

Ovo zadnje stoji i ne stoji gotove stvari zna napustit developer, al obično to preuzme neki drugi developer pa se taj dio i ne osjeti, a njih je lakše održavat jer uvjek postoji zajednica oko njih koja je spremna uskoćit po potrebi. Što se tiće costume riješenje tu jesi u milosti i nemilosti dotičnog developera i njegovih prohtjeva. Također može biti problem naći adekvatnu osobu koja ga je spremna zamjenit na projektu.

Da istina jest da se sve van okvira web shopa treba ići nadograđivati ali nadogradnja nije problem.
A i puno toga je već napravljeno u webshopu, no ponekad se ide ponovno razvijati kotač jer nitko sa tim nije upoznat.

Da se ne razvija kotač iznova, još bi radili na Windows 95 ili ranijem.

Evo ja radim ovo šta je autor teme tražio, tj. napravio sam 1/4 toga iz nule s tim da se financija uopće nisam mislio doticati (razmislim o tome za godinu dana kad ostatak bude gotov jer ovo je previše posla za slobodno vrijeme jedne osobe).
U originalu je krenuo kao projekt po narudžbi, ali je naručiocu ispalo preskupo, zadovoljio se osnovnom verzijom, pa solo nastavljam dalje…

Ništa slično ne postoji gotovo, a hoće li tko razvijati kao plugin ili samostalno ovisi o individualcu, osobno radije ispravljam vlastite bugove nego tuđe.

Također sam koristio spomenuti iTravel sustav, vjerojatno bi pokrio sve, ali nadogradnje pošteno koštaju i obavezna je obuka jer je kompliciran. Po mom iskustvu u radu s korisnicma oni se žele baviti svojim poslom, a ne proučavanjem računala (ima ih šta ne znaju razliku između hardwarea i softwarea, a kamoli da uče program).