Treba mi preporučiti tvrtku ili osobu koja prodaje gotovi softver za najam plovila

[quote=“Digital01”]
U originalu je krenuo kao projekt po narudžbi, ali je naručiocu ispalo preskupo, zadovoljio se osnovnom verzijom, pa solo nastavljam dalje… [/quote]

Pa da u tome je stvar ako se krene iz nule i tri čovjeka naprave u mjesec dana što 1 sa gotovim softwarom onda nakon tri mjeseca razlika u troškovima je već skoro 40000kn, i to sa relativno niskim ulaganjem u pojedinog čovjeka na mjesec ($1000).

To je ono ako imaš 15000kn možda možeš i to donekle kvalitetno stavito online, ako ideš custom, već ti treba dva, tri puta više.
Iako ima ekipe koja bi sigurno iz nule to izradila i za manje pare (pa neki čak i da uče).

Evo što je jedna web shop platforma.
Bold = puno podržano.
Underline = postoji library ali potrebano proširenje (extend)
Italic/Underline = postoji library ali potrebna nadogradnja (rewrite ili new code)
++ ukoliko se kvalitetno definira proizvod/usluga onda se može ugraditi preko rewrite ili proširenjem

IZRADA DOKUMENATA UKLJUČUJE:
• Izrada ponude
• Izrada računa
• Izrada ugovora, vouchera
• Izrada najave za dobavljače
• Izrada uplatnica za sve uplate u sustavu
• Izrada isplatnica za sve isplate (povrat novca)
• Izrada svih dokumenata u PDF obliku
• Izrada dokumenata na više stranih jezika (hrvatski, engleski, njemački, talijanski, poljski, mađarski, švedski, ruski, ukrajinski…). Ukoliko se zahtjeva jezik koji nije trenutno uveden u sustav, moguće ga je dodati. Klijentu se šalje tablica izraza i fraza koje treba prevesti i taj prijevod se unosi u sustav.
• Slanje svih dokumenata iz sustava
FINANCIJE UKLJUČUJU:
• Pregled svih uplata
• Izrada blagajničkog dnevnika
• Unos uplata pomoću poziva na broj, radi bržeg unosa
• Unos ulaznih računa u sustav
• Elektronsko plaćanje kreditnim karticama

IZVJEŠTAJI UKLJUČUJU:
•++ Prihod/razlika u cijeni po objektu u određenom periodu
•++ Prihod/razlika u cijeni po destinaciji u određenom periodu
• Prihod po pojedinim kupcima u određenom periodu
• Broj noćenja po pojedinom objektu/destinaciju u određenom periodu
• Broj upita u odnosu na broj potvrđenih rezervacija s postotkom konverzije
• Izvještaj po načinu plaćanja
• Praćenje zauzetosti svih kapaciteta
• Pregled dugovanja pojedinih kupaca
•++Broj rezervacija preko on-line bookinga
POSEBNE PONUDE UKLJUČUJU:
• Unos first minute, last minute akcija i posebnih ponuda
• Definiranje razdoblja objave posebne ponude
•++ Definiranje postotka popusta ili nove cijene za posebnu ponudu ili besplatnih dana/noći[/I]
•++ Definiranje posebne ponude za više soba odjednom[/I][/U]
• Automatski obračun posebne ponude na svim rezervacijama i dokumentima
• Automatski obračun posebne ponude na on-line bookingu
SUBAGENTSKI BOOKING UKLJUČUJE(partner booking modul)
• Definiranje cijena za subagente s provizijama
• Otvaranje accounta za subagente pomoću kojih oni mogu pristupiti sustavu
•++Subagenti se logiraju i rade rezervacije po svojim cijenama
• Subagenti imaju sve (svoje) dokumente dostupne za direktan download

Iako ovo naravno nije najbolje riješenje, ovo je ipak riješenje na kojem se može graditi…
Web shop je specijalizarno riješenje, koje riješava samo probleme trgovine.
Domain biznis (nadam se da se tako zove) se mora implementirati.
Mislim da je to u zapadnom svijetu sasvim jasno, a kod nas…
I sve što nije direktno vezano za najam je podržano.
Znači neko temeljno riješenje za bilo kakav biznis u kojem se prodaju/izamljuju usluge.

I kao što je napomenuo CreatifCode, web shop igrača, ali jedno je igračka s kojom se znaš igrati:)

I da skratim gornji post, ovo su dvije stvari koje bi se u jednoj web platformi trebali izgraditi iz nule.
• Praćenje zauzetosti svih kapaciteta
• Broj noćenja po pojedinom objektu/destinaciju u određenom periodu

ne kaže se riješenje, nego rješenje.

ispravno je: riješiti, rješenje.

oči me bole kad tako nešto vidim :slight_smile:

[quote=“dev_masta”]ne kaže se riješenje, nego rješenje.

ispravno je: riješiti, rješenje.

oči me bole kad tako nešto vidim :)[/quote]

Naš narod ima mentalitet u kojem forma praktično ne postoji mi zagorci smo to doveli do savršenstva:)
Onaj pravi zagorski kakav se govori ne da je nerazumljiv zbog forme (što pametnjakovići forsiraju) nego nerazumljiv zbog oblika komunikacije. Pokušavam to pripisati da je zagorska komunikacija prejako vezana za kontekst i zbog toga se jako malo priča jer uvijek pričaš u kontekstu.
Doći sa zagorskim backgroundom osobi kojoj je hrvatski drugi jezik meni je isto kao da pričam na engleski.
Tako da ja bi rekel rešenje:)

To mi je upalo u oči negdje u srednjoj školi kad sam razgovarao sa ljudima van zagorja i shvatio da me najbolje nerazmeju.
Neznam di sam došao sad do ovog ali eto, danas sam se naradio ko konj, pa da malo popustim:)

Za primjer jedan stari drug sreo prije par godina i on mi samo rekao:
“Nema te"
ja mu odgovorio
"A tu i tam sam vane”.

Što smo rekli a sve smo se razumijeli:)

Možda da se preseli u britiju sinulo mi da se osobne zamjenice uopće ne koriste.
Kad nekom iskazuješ poštavanje onda mu pričaš normalno sa vi ali onaj hardcore jest da Vi izbaciš i pričaš u množini:)

Možda da se preseli u britiju sinulo mi da se osobne zamjenice uopće ne koriste.
da se preseli v britiju sinule mi osobne zamjenice ne koristime.
ili pokušaj imitiranja koji nema baš kvalitetno značenje:
da se preseli u britiju sinulo mi osobne zamjenice ne koristimo.

Tako da obrazujem malo mlade generacije ima dijelova hrvatske koji su usprkos tuđmanizaciji, račanizaciji, sanaderazaciji, i sad milićevizaciji i kapitalizmu još uvijek zadržavaju ono nešto, zbog čega ti je gušt reći Koj a ne Kaj:)
I upoznao sam Dalmatince koji pričaju Kaj pa se smiju mojem kajkovskom:)
No takvih primjera ima na pretek u Zagorju.

O zagorjskoj kulturi nemam pojma, čak i nemam trsije i ne pijem gemišt ali mislim zavičajni odgoj je blago a ne mana.
I sreo sam puno ljudi u HR kojima je draže tako nešto neko nekakvo preseravanje tipa “utoka za šerifa”.

Tako da sorry na “riješenje” ali to nije moja brija…
Meni je standardni hrvatski drugi jezik:)

[quote=“gorrc”]Tako da ja bi rekel rešenje:)[/quote]Tak je, tak ti bi i rekel: rešenje. Ali nije da bi rekao “rešenje”. Jer bi ili cijelu rečenicu, pa i upis napisao na zagorski, a ne samo jednu riječ. (Bio sam napisao “post” umjesto “upis” - skoro sam učinio istu grešku.)

Pa zato ja gorcca ništa ni ne razumijem kad piše. U zadnje vrijeme mi češće treba malo duže da skužim što je pjesnik htio reći. Ili je počeo stariti i pisati sve više i više po zagorski ili je češće na zagorskom tudumu pa ni sam ne zna što je napisao. :slight_smile:

[quote=“gorrc”]

Za primjer jedan stari drug sreo prije par godina i on mi samo rekao:
“Nema te"
ja mu odgovorio
"A tu i tam sam vane”.

Što smo rekli a sve smo se razumijeli:)[/quote]
a kak je tek meni kad dodjem kod sogora u Zadar pa ga pitam kak je a on meni ; ae…

E to volim čuti:)

E pa to je bio poanta u zagorskom, nema tu priče, bez cijelog konteksta:).
Pa kad izvućeš zagorski iz konteksta, onda bogme niš nisi rekel(povedal).

@CreatifCode, znam da se vi slavonci mučite (sa zagorskim) ali tak je kak je:)

Mislim da upriličim zagorsku komunikaciju sve ovo što je u zagradi za @CreatifCode nebi postojalo. I sad zamislite da vam je svaka rečenica takva:)

Pa u biti kolko vidim Riba je napisako koji je ključni dio čitave priče, MMKov sustav (17,000kn godišnje) koji pomoću SOAPa komunicira sa serverom i daje LIVE stanje plovila, cijena, popusta, blablabla…

Cijena toga što ti tražiš je oko 30,000kn + 15-20% od toga godišnje (održavanje) + 17,000kn godišnje za MMK SOAP link sa serverom + neke sitnice.

Na ovome trenutno radim, moj je kompletan HTML, CSS, Jquery i vulgaris “PHP”, ostatak radi prijatelj koji je upućeniji u to od mene, ipak ja ulazim u web vode.

Neki djelovi gotovog layouta dotične stranice:

Naslovna:
http://m-koncept.com/yacht/

Lista određene vrste brodova (tu ih ide po 20-30 po stranici da se ne skrola previše, primjeti da kartica koja prikazuje plovilo sa "special offer" ima slikicu :p):
http://m-koncept.com/yacht/motor-boats.php

Osobna stranica svakog plovila (tu će se još neke stvari dodavat/mjenjat):
http://m-koncept.com/yacht/boat.php

Charter regije u Hrvatskoj (ovo sam pobrao od konkurencije, čini mi se ok):
http://m-koncept.com/yacht/charter-regions-locations.php

Primjer regije sa pripadajućim marinama (za svaku regiju slijedi lista marina koje se u njoj nalaze):
http://m-koncept.com/yacht/istria.php

Primjer marine (tu će se još neke stvari dodavat/mjenjat):
http://m-koncept.com/yacht/rovinj.php

Lista svih marina na jadranu (jednostavo ovo svi imaju pa sam to ubacio iako mi se čini malo OFF):
http://m-koncept.com/yacht/charter-bases-marinas.php

Ako te zanimaju detalji javi se na PM :spam:

@Update

Stranica polako počinje funkcionirat :vipme:

adriaticsailingcharter.com/