Trebam savjet u vezi kupnje drona

Hvala :smiley: Izgleda da cemo se okusati u tom combo paketu :smiley: Jesi mozda naruciva preko ove canva stranice? Da li si ima kakvih problema? Koliko im treba da dostave proizvod?

dobiješ za dan dva poštom ali možeš i direktno tamo poć ako si u zagrebu

1 Like

Eto ga,naruceno :smiley: Nadam se da ga necu stuc u prvih par dana…
Kad stigne podjelim koji video uradak s vama ovdi :smiley:

pa paziš što radiš i onda nemaš problema. radim s dronovima 10 godina, imao od DIY složenih, prvih phantoma pa sad do inspirea i nikad nijednog nisam razbio, dok recimo prijatelj je uzeo Inspire i isti dan mu završio u moru

1 Like

Iako zivim odmah kraj mora,prvih misec dana cu se drzat dalje mora :smiley:

Evo par mutavih savjeta…koje sam ja mutavo fejlao:
Kad budes testirao tipku RTH, provjeri da ti drone nije ispod drveta. Stvarno šteta grana, da vidiš kako ih sasjeće.

Ako ti padne na pamet letiti u sobi …nemoj da ti padne na pamet prije nego se spraksaš i upoznaš s opcijama. Djeluje prelagano kad vidis kak je vani miran, ali ima više načina da nešto shebes.

Ako ti padne na pamet poletat iz ruke, dobro je to znat…nije tesko, ali pusti ga odmah čim daš gas, jer ako ga nepustiš momentalno, htjet će izregulirat visinu pa će sam dodat gas. Ako ga i dalje nepustiš jer se uplašiš tog malo većeg gasa, on će dodat full gas u želji da poleti. Posebno strašno ako si na balkonu, strop iznad tebe…a ti se tako fajtaš s njim.xd

Ako kreneš kroz uske prolaze, brzo će stvari postati puno uže nego si mislio kada shvatiš da delay između prikaza slike i drona (jedno 0.3sekunde) je puno zaebaniji nego si ocekivao. Dok ti desno, on i dalje lijevo…dok shvatis da ide dobrano desno, ti opet vuces lijevo…osciliraš gore nego bitcoin.

Sretno svakako :smiley:

1 Like

Hvala na vrlo korisnim savjetima :smiley: Imas isti taj dron?

Mavica imam…to ti je valjda isti software, malo drugačijih hardware karakteristika. Od bitnog, razlikuju se veličinom, kamerom, baterijom i dometom…nešto tako.
Testovi kamera i ne pokazuju neku preveliku razliku u slici, ali mavic ima gimbal sa jednom osi stabilizacije više. Meni su te stabilizacije kamere baš fascinantne…znači udara vjetar, dron se trese…ja ga još tresem s komandama…a kamera kao da si ju fiksirao na banderu. Strasno nesto.

I brijem da “sjeku” prste obojica…pa budi svjestan da nije “igračka”. :slight_smile:

1 Like

Ne želeći razbijati euforiju, ovdje sam ipak jedan od rijetkih koji spominje (ne) ovlašetno korištenje drona, barem u Hrvatskoj? :slight_smile: O tome smo pisali već, ne samo ovdje:


No, možda se imaju i dozvole? :smile: Ovo nije bilo pitanje. :o:

1 Like

Neke od prednosti što živiš na selu su da nema baš policije i ostale ekipe u redovima zakona :smiley:

Lik kojeg znam napravio je video i snimka zavrsila na televiziji mislim da je dnevnik bio u pitanju i nista mu nije bilo. Sto se tice policije, hoces snimati kruzere odes preko puta, hoces snimati susjedstvo odes u vrt, hoces snimati grad odes na visoko mjesto, taman ce policija pratit gdje dron ide, cak i ako prate dok dode do mjesta gdje je sletio ti otisao odavno, isto tako jos nisam cuo da je policija nekoga kaznila jer leti dronom. Htio sam i ja snimati Game Of Thrones, ali racunam ako objavim na jubitu da ce biti sranje, dok mediji koji su 10 metara od scene iili 100 metara od scene, zumiraju i objave nikome nista.

Ma ovo je Hrvatska nije ovo Amerika ili Njemacka ili neka druga razvijena drzava. Kod nas zakoni koji postoje se ne provode

Čuo sam da su muke doći do tih dozvola, i prema iskustvu jednog lika koji je bio uporan…na kraju mu netko iz policuje rekao:“kaj si ti lud, to niko ne kontrolira”

Nemam pojma, smatram da ce se lako naci netko ko napravi neko sranje…i tu mi je moralna vertikala zatvorena, jer svatko ipak snosi odgovornost. A ovo da se svaki let ide prijavljivati mi je totalna glupost.

1 Like

A si vidio onu budalu na youtubeu koji je pored aerodroma snimao avione kako slijeću…opako im se približavao. Onda je doletio do kafića gdje je pijuckao piće, pa malo sebe snimao da ga lakše nađu xd, pa opet avione, hjooj…budale.

Mada mislim da sve sto se leti s DJI dronovima, vjerovatno i nekim drugima…policija lako dođe do logova gdje si i kad si letio. Jedino me toga strah da ih sprdne novčana kriza, sjete se toga…pa krenu unatrag derat kazne.

1 Like

Isto tako bude i kad im krenu one akcije da zaustavljaju aute po gradu i to budu postavljeni na svaka 2metra

Ako je DJI bio u pitanju, mislim da je to nemoguce jer imaju ugradeno da se ne smiju priblizavati aerodromima, sada ako se to moze zaobici to je druga stvar.

Sto se tice da policija lako dode do logova gdje si bio i kad si letio je koliko ja znam nemoguce, odnosno moguce je ako ti policija uzme mob i igra se s njime ili ako cuvas flight log negdje na webu gdje bi opet trebali imati pristup mobu. U drugom slucaju nema sanse. Kada gledas malo dalje, uhvate te sa dronom, mozda ce ti opalit kaznu nije svaki policajac isti da se strogo pridrzava zakona, cak i ako ti bas hoce opalit kaznu opalit ce je, ali ici dalje od toga tipa gledanje logova je po meni glupost. I nevjerujem u tu novcanu krizu jer kod nas nisu toliko mnogo zastupljeni dronovi. U zadnja 3 mjeseca vidio sam policajce i to van ceste 1 put, gledaju ispred sebe i pricaju :slight_smile: Da sam ja policajac taman bi isao svakom covjeku sa dronom palit kazne, pogotovo ako je npr otac i sin pa ispadas debil, uostalom mali je grad ovdje gdje zivim pa je i toga ljudi strah da ne ispadnu kreteni jer se brzo procuje glas tko je i sto napravio :slight_smile: Mislim da bi vise isli ganjat sezonce koji su dosli van hr radit ovdje, ali o tome bi mogao pricati godinama, a i offtopic je :stuck_out_tongue:

1 Like

Bio je video kakti od mavica, mada iz prvog lica kamere ne mozes znati jel stvarno bio mavic.

Znam da DJI ima blokirane zone leta, ali lik nije prilazio direktno aerodromu, nego liniji prilaza aviona, pa ih presretao na njihovoj putanji da slete. A opet, sve se relativno blizo aerodroma odvijalo.

Mozda je bio dovoljno daleko od aerodroma, a nije tesko ni hackat mavica. Ekipa ih doslovice spaja na njihovu destkop aplikaciju i samo mijenja flight parametars. Mozes promjeniti max altitude, mozes se igrati s parametrima tipa max vertical speed…nebi me iznenadilo da je isto tako dohvatljiv parametar “avoide_blocked_zone”=true|false , posto ni gornji parametri nisu namjenjeni useru, nego je to sve prckanje “ispod haube”.
Mada sam cuo da su ti parametri malo bolje sakriveni u zadnjim verzijama softwarea. …nisam jos svoga tunirao xd

Ako nisi do sada leteo sa dronom mislim da ti ovo nije pametan korak da odmah uzmes skupu igracku. Trebao si prvo da uzmes neki jeftini droncic da savladas komande. Kad se gleda generalno izgleda jednostavno, ali kad uzmes daljinski u ruke i kad krenes totalno je druga prica. Ja sam kupio bio za pocetak jednu jeftinu igrackicu da vidim kako sve funkcionise, a sada kad sam sve to savladao razmisljam o nekoj skupljoj varijanti.
Cas posla se covek pogubi i ode dron u zaborav.

Koliko skuzih, nisi probao ovakav tip drona, pa neznas sto pricas. (bez uvrede)
Ovo nema nikakve veze sa dronovima koji nemaju regulaciju pozicije/visine.

Ja mavica slobodno dam u ruke klincu od deset godina koji nikad nije vozio nikakvog drona i on se mora dosta potruditi da ga zabije. :slight_smile:

Znači ovi dronovi su ti u zraku fiksirani ko da si ih zalijepio na poziciju, ne moras ti sa komandama da ga hvatas lijevo desno, gore dolje…

I onda ih samo lagano pomices u zeljenom smjeru, u bilo kojem trenutku smiješ pustiti sve komande, on ce se zaustaviti i lebditi nepomicno. Ako sl. padnes u nesvjest, on ce se opet sam nakraju vratiti skoro u centimetar od kuda si poletio
Ovo je NASA tehnologija, hihi.
Istina, mogu se naravno shebati…ali ne zbog teske upravljivosti kao sto je to kod tih jeftinijih dronova. Cake leže u sasvim drugim grmovima, i nece ih spoznati niti na jeftinijim igrackama. Jednostavno ne smije biti brzoplet i lagano mora korak po korak spoznat stroj koji dobiva u ruke.

I da, redovito ga dam svakom u ruke tko nikada nista nije vozio. Fakat nije problem.

Em su jednostavni za upravljanje, em se ne mozes zabiti u prepreku jer ima senzore i sam stane. Ne mozes se zabit ni dolje u zemlju…jedino se mora paziti kod bocnog letenja i u rikverc i prema gore, jer tamo nema senzore. No nije kljuc u senzorima, nego u samostalnom odrzavanju pozicije…pa onaj tko vozi ima 100godina da odluci koju palicu ce pomaknut kuda, i uvijek moze sve pustit.

A da ne govorim da mozes zadati i virtualni kavez u prostoru iz kojega drone ne može izaći, onda onaj koji vozi doslovice nema način da ga skrši xd. (Osim, emergency gašenje motora da napravi)

2 Likeova

Ali sve to ne čini takve uredjaje baš zabavnim za vožnju, ali tu su zato race dronovi. Moja pila složena mojih ruku:

Ti racing dronovi su baš baš brutala za uživat u ganjanju… a komponente nisu skupe :).
Za race dronove bi se složio da je poželjno skupit malo iskustva na igračkicama od 100kn, tipa na eachine 12 drončiću, koji je također zabavan za po sobi.

Btw. ovi race dronovi kada stisneš gas…starta kao da si iz puške opalio. Dobro, ajd…ko iz pračke :slight_smile: Bolesno nešt.

1 Like