Trebam savjet u vezi kupnje drona

Ovo je stvarno fascinantno. :blush:
Daj nam koji YT video Bozoou, zadnji smo gledali onaj nad parkiralištem pokraj nebodera… :o:

I mene bi zanimao koji video uradak dok cekam svog ljubimca :smiley:

Ja sam imao H36 JJRC za po sobi, i bas sam ga izakao. A sada posto planiram da dizem jedan ozbiljniji ribolovacki kanal trebace mi jedna ovakva igracka.

To je ujedno i moj prvi let s mavicom bio :D. I vozili smo bez problema i cura i ja…s time da ona nije imala baš prakse s drugim dronovima. Znači toliko je lagano da sam curi vjerovao na prvom letu xd. (Nedo Bog da pročita ovo xd)

Ima i fascinantnijih stvari :).
Meni je najluđe kada ga komandama treseš max koliko možeš. Znači cimam ga full gas napred, nazad, lijevo, desno …sve tako da dobijem da stoji na mjestu, ali da se naginje nekih 30 stupnjeva u smjeru u kojem ga scimam. A kada gledaš u kameru, bez obzira što on “divlja” na mjestu, slika sa kamere je kao da je kamera fiksirana na banderu. Stvarno strašno nešto.
Još na sve to, može biti i vjetra koji ga također trese…kamera će i dalje biti “kao da je na banderi”. Ludilo.

A ima i svakakvih ludih opcija, koje još nisam ni probao, …ali ono, označiš se na ekranu…on te nekako prepozna i dalje te sam slijedi. Možeš ostaviti daljinski i trčat, radit nešto…on sam glumi kamermena i slaže kompozicije.

Nisam ga još niti jednom snimao (da nije njegova kamera) …možda i počnem ako se razvije neka dobra ideja. Sad ovako da hvatam jedan video…ima ga pun youtube. Ako te zanima generalno i karakteristike kako se ponaša, nemreš fulat na youtubeu :slight_smile:

Pogle kako je Casey bio opčinjen kada ga je prvi put doživio:


:smiley:
Prvi susret s Mavicom je ko susret s nekim alienom. Divan, a pomalo i zastrašujuć :smiley:
2 Likeova

Jep jep…to je slično ko eachine 12 kojeg spomenuh. Ja sam imao stazu u sobi…prolaze, haha. Gario sam ga toliko…izgorili bu mu motori unutar tjedan dana. xd. Mogu reći da sam se hebeno spraksao…letio sam kroz naslon od stolice i tako… xd

No mavic (općenito dronovi za filmografiju) ti nema skoro nikakve veze sa načinom kako se upravljaju ti mali dronovi. :wink: Jedina zajednička veza upravljanja je broj stupnjeva slobode u prostoru…

Evo jedna slija uhvaćena u prolazu. :smiley:

2 Likeova

Hehehe i ja sam pravio kao stazu, potvrda da muškarci nikad ne odrastaju, samo je potrebno pravj igracku naci. I meni je motor izgoreo, ali bogami nakon 2 meseca maltretiranja. Bas sam bio zadovoljan kupovinom, bas je dugo služio. A cena neki 13-14$ bila.

2 Likeova

Super tema, da se i ja ukljucim , svoj prvi sam kupio odma nakon utakmice Srbija vs Albanija, syma x5c , 60-70 dolara ga platio + na carini su me oderali fino skoro jos toliko , bas fora bilo, slabo ko da je imao bilo kakav u to vrijeme , nema sta nisam sa njim radio(sve sto je mogao ) i gdje mi nije zapao, jednom sam u tuđoj šumi čak 2 drveta visine nekih 15-tak metara osjeko da bi ga skinuo jer mu je domet bio 100 m bez prepreka, otisao iz dometa i nastavi sam letjeti dok nije zapao na drvo , cak sam par puta raspalio rostilj momacki, nevjerovatna stvar , ■■■■■■■ sam indijance sa dimom , i krenem kupiti 3D solo , međutim samo neke replike i koristeni imaju, prestali se proizvoditi povoljan bio , sam sebi ga sklapas , onda krenem DJI međutim u Bosni nigdje nema direktnog zastupnika , da kupim sta iz susjestva oderat ce me carina, tako da jos kontam sta bi i koji bi mogao kupiti …

Jep, i motorići se daju naći za nekih dolar po komadu …i onda samo prelemiš novi kada jedan rikne i teraš dalje. :smiley:

Meni su malo brže motorići krenuli odlaziti nakon što sam nabavio pack od 6 baterija xd. Nije stajao letit. :smiley:
A dok naučim voziti ovog gore race drona na FPV cam, to će biti ludnica. Iznenadio sam se koliko je puno teže voziti na FPV nego ovako vizualno kada ga pratiš.

Dobro si ga našao…ja sa nećacima letio nekog drona, otišli mi visoko u zrak…kad odjednom drone dao petama vjetra i u šumu. Bilo ga je praktički nemoguće naći…tražili jesmo, ali nismo imali pojma jesmo li uopće u kvadratu 2km x 2km sa dronom, ili je on u nekom sasvim drugom kvadratu. A ne možeš pretražiti sve xd.

Što se tiče DJI-a, porezi su baš veliki. U Americi je skoro duplo jeftiniji nego kod nas…ali iznenađujuće se daju naći povoljno u oglasima. Ja sam svoga našao u njuškalu za 60% cijene što bi bio novi kod nas. Samo tri mjeseca je star bio…s garancijom. (Toliko mi nevjerovatno bilo da sam zvao i provjerio garantni list). Kako software prati broj punjenja baterije, samo 14 puta je punjena bila. :slight_smile:

Ne bi ga ni ja nasao da nisam ga cuo, hodao po sumi i dodavao gas, buduci da su leptirice iznenađujuće jake i glasne uspio sam ga pomocu toga naci, jedina tragedija je sto sam nekom random covjeku dva drveta osjekao radi drona haha :smiley:

Hehe, strasno. Zasto pobogu dva?

I kako je uspio sačuvat baterije ako je letio u bezdan? bit će nije bio visoko pa se srusio? A sad zamisli da je full full visoko i da ti ode xd…doslovice da na nebu postane presitan da ga jedva vidis kao piknjicu u zraku…heh…pa ga ti nađi xd. Još u Lici u brdima i šumetini xd

E to se i ja pitam haha :smiley:

Pa kako sam prvo posjekao, buduci da nisam iskusan drvosjeca palo je na drugo drvo samim tim i dron je ostao na drugom, onda sam malo bolje procijenio pad i sacuvao ostala drveca :smiley:

1 Like

A nista barem si skupia drva za zimu :smiley:

Treba izmisliti full rijesenje za dron, tipa ako se ne kontrolirano ponasa, neki bug ili nesto, da ima odvojena elektronika za gasenje propelera i da nakon 1 sek izbaci padobran, znam da postoji taj padobran, ali je koliko se sjecam skup i naravno jako pomaze kada se na cistini leti.

Meni je trebao dron za poneku fotografiju iz zraka.Kupio sam rabljeni phantom 3 standard , preporuka za početni ka, rebljeni se nađu oko 3000kn. Imate li iskustva s zamjenskim baterijama s ebay-a ?

Evo ga napokon je stigao…
Imam nekoliko problema

Image transmission problem
Kada snimam i kad se slike/videa spreme na mobitel stalno video ‘puca’

Signal lost
Uspio sam samo odletit nekih 200njak metara od mjesta odakle sam uzletio. Iskljucen mi je bluetooth tako da to ne izaziva nikakve probleme…

Da li se netko susreo s ovakvim problema i zna ih rješiti?

Hvala

Nakon sto sam se uspjesno rjesia problema uspia sam i napravit prvu sliku sa svojim DJi Spark-om.

4 Likeova

Odlična fotka. Kako si riješio probleme?

1 Like