[Tutorial] Amazon to eBay dropshipping

Pozdrav,

Evo još jedno kratko pitanje od mene, na ovo može bilo tko odgovoriti.
Kad kliknem na bilo koji proizvod na Ebayu, nigdje nemam ono što je autor spomenuo u tutorialu: “Have one to sell? Sell now”.
Znači, ispod slike niti igdje se to ne pojavljuje pa ne mogu raditi automatski listing od tog oglasa. Isti stvar je i kad sam logiran i kad nisam logiran. Moram li za to negdje uključiti nešto u postavkama ili ?
Hvala.

Verovatno moras da platis sabskripciju za store.

Razlika je mnogo veca jer kad radis odavde gotovo je nemoguce skalirati… sa Amerom je to jednostavno.

Naravno. Kad se malo uvjezbas (par mejseci sa po 20k+ zaredom) onda zaposlit virtualne asistente (ili jos bolje nekoga ko ti je blizu da ga mozes kontrolisat i ucit) i da oni rade npr narudzbe, postavljanje tracking IDa itd… one stvari koje moze svako radit a oduzimaju dosta vremena. Onda se lakse fokusirat na trazit nove proizvode i tako.

Dobra je stvar da postoji dosta VA iz recimo Filipina, koji rade upravo to- imaju iskustva na eBayu, radili su to za druge dropshipere.

I otprilike, ovim sto ti radis, ti si mozda jedan od 500. Tako da nema problema. Kad bi svi tako trazili kompletno trziste bi bilo izmjenjeno.

Nema mnogo pitanja, otprilike jedna poruka na 20 narudzbi. Stvar da oni sto ispituju obicno i ne narucuju nista samo trose vrijeme.

E vidis za ovo nisam siguran… AKo nemas to dugme onda moras sve rucno kopirat… Trebace ti vise vremena al nije strasno.

2 Likeova

mozda sam propustio, ali kak si uopce nasao tog amera. to je neki random amer ili se znate od prije ili sta?

Pisao sam bio na onom drugom postu. Random Amerikanac.

Napisao sam post u fb grupi Ecom empires, mnogo je ozbiljnih Amerikanaca tamo koji se naravno malo razumiju u online trgvinu i tako to. U postu objasnio o cemu se radi, zasto trebam partnera iz USA, kakvi su uslovi, koje su sigurnosti itd… Javilo se par osoba, ovaj s kojim radim je bio najozbiljniji.

2 Likeova

Kakve su sanse da ti paypal ugasi nalog posto se cesto desava? Da li stavljas sve trackinge na paypal?

Tracking stavljam na eBay (pa se ono automatski prebaci na PayPal). Kolike su sanse da PayPal ugasi nalog? To je vise uopsteno pitanje nevezano za ovo, ne mogu ti odgovoriti.

Koliko pregleda dnevno recimo po itemu je potrebno da bi imao jednu prodaju u prosjeku?

Koliki postotak kupaca u tvojem slucaju ostavlja review odnosno ocijeni te kao prodavaca?

Dropshipping prema fizičkim osobama bez skladišta u RH nije dozvoljeno zakonom. Čisto da znate.

jesi siguran? Sta nema ona neka fora - posredovanje u trgovini ili sl. ne mogu se tocno sjetiti… to je bila opcija, ne vjerujem da su izbacili

Zato je llc u americi i sve ide preko toga i onda sebi isplatis (ili ako radis preko tudjhe firme oni ti isplate kao da si im radio marketing ili nesto sl).

Mislim da imam otprilike 30-ak prodaja dnevno trenutno, i oko 1500 pregleda (znaci ne impresija nego bas pregleda). % kupovina zavisi od mnogo stvari, najvise od cijene- npr skuplji proizvodi trebaju vise pregleda da bi se prodali, sto je i logicno… Tako da ti ne mogu dati neku tacno cifru, sem ovog mog da je meni otprilike jedna prodaja na 50 pregleda (a proizvodi su od 13$ do 200$).

Sto se tice feedbackova, u zadnja 3 mjeseca sam dobio oko 350 feedbackova (feedback je kad se ostavi “recenzija” na prodavca/kupca) a imao sam cini mi se oko 2000 transakcija

2 Likeova

Ono što mene zanima jeste da nam pojasnis malo vise ova dva softwera, kako oni funkcionisu, za sta da koristimo te sotwere ?

Jedan se koristi za pracenje cijene i stocka na supplieru (u ovom slucaju Amazonu, ali podrzavaju oni preko 300 trgovina).

Drugi- kad pravim listu prodavaoca, ubacim prodavca u ovaj zyk analitics. Zyk prikaze sve prodaje u recimo zadnjih mjesec dana. I onda ja mogu filtrirati da mi izbaci samo proizvode koji su se prodali barem 4 puta u zadnjih mjesec dana (ili filtrirati po cijeni itd). Jednostavnije nego rucno pregledavati

EDIT:

Evo otprilike kako to izgleda: http://prntscr.com/pj72gu.
Mnogo jednostavnije nego da se mora pregledavati rucno na eBayu…

4 Likeova

Evo moram spomenuti posto sam se odmah tebe sjetio kad sam ovo vidio…

Objavio sam listing prije 30ak min. Listing je za tih 30 min imao 10 pregleda. Prodao se 5 puta (1x i 4x).

3 Likeova

Kazi mi zasto tebi treba amerikanac za LLC? Zasto ti sam ne bi otvorio firmu?

Pa vezano je za ovo posto paypal gasi naloge, ne prodaju bzvz stealth naloge za ebay i paypal… i paypal ugasi nalog sta onda? :confused:

A koji su razlozi zasto se gase nalozi?

Pa nije LLC jedina prednost… Ovaj je iz Floride. Kad napravi LLC moze dobiti resale certifikat koji je prihvacen u 40 zemalja.
Pored toga, dobije se i onih 5% cashback kartica (to je 40-50% dodatnog profita) plus Americki Paypal i to sve (dodatna usteda od oko 20% ekstra profita).

Moze ti se desiti s bilo cime kad radis preko PayPala, nije direktno vezano za ovo. Ako ugasi nalog jbg

Ne postoji konkretan razlog, ali eto desi se nekad da paypal zamrzne sredstva ili tako nesto. Ja jos nisam imao slican problem

Jel radi još neko ovo sa foruma ili je počeo? :slight_smile:
Vidim da je neko pitao ali bez detaljnijeg odgovora kolika je konkurencija? Jer pretpostavljam da ovo Ameri i ne rade toliko jer im je cimanje već slicno kao mi ili Filipinci ili Indijci?

Mislim da cemo mi koji zelimo krenuti trebati poneko objasnjenje sa ovom opcijom “Sell now”, jer ta opcija se ne pojavljuje, i tada moramo rucno popunjavati kompletan formular, pa bih mene konkretno zanimalo sta sve moramo popuniti kada to radimo rucno ?