[Tutorial] Amazon to eBay dropshipping

5000-6000$ nekom Ameru iz Denvera je to kao nama 2000km plata… Znaci nema te drzave (da nije mikrodrzava) gdje se ne isplati probati. Stvar je da neko iz Amerike samim tim sto je Amerikanac vec u startu je konkurentiji od otprilike 95% ljudi koji ovo pokusaju.

Imas u descripciji ono features (npr pisace size, material etc) takve stvari treba ubacit, i treba odabrat kategoriju

Da ali dok dodju do te cifre treba dosta truda i vremena. Najmanji je problem početi ovo da se radi ali bez tog posrednika Amera skoro ništa ne znači, a ako moze i sam to da radi neće deliti profit.

Ja bih rekao mjesec dana, svaki dan da se radi po 2-3 sata i trebalo bi biti dovoljno za prvih 3-4k$. Ja sam sad imao 3k, a u zadnjih mjesec dana sve zajedno za objavljivanje sam posvetio mozda 10 sati. .

Zato si ti ovo procitao, a Amerikanac nije… a i da jeste- vjerovatno mu odgovara pasivnih 1000$ mjesecno.

3000 tvog cistog profita?
Probao bih svakako taj model posto imam malo iskustva sa dropshiping-om mada je ovo skroz drugacije i mozda jednostavnije. Samo sto treba naci Amera da saradjuje sa nama Balkancima :smiley:

Meni jedna stvar nije jasna.

Ako bih pokušao koristiti ovu metodu bez ovog dijela da angažiram nekom Amera, mogao bih jednostavno kao fizička osoba postavljati oglase na Ebay, primati lovu na svoj PayPal račun i preko svog PayPal računa kupovati tu robu na Amazonu. Znači, nije potrebno da imam svoju firmu?
Simeon, jesi li i ti počeo na taj način prije nego si pronašao tog Amera? Ili si imao neku svoju firmu? Jesi li imao kakvih drugih problema kad si tako radio, osim što si imao manju zaradu nego sada kada radiš preko Amera? I kada si tako radio, je li ti onda na Ebayu pisalo za robu da se šalje iz BIH ili iz USA? Može li se to birati ili to Ebay postavi automatski prema mjestu registracije korisnika?

I zar ne može na isti takav način i neki Amer koristiti ovu metodu, znači bez da otvori LLC?
Razumijem da mu je prednost taj resale certifikat. Ali ako sam dobro shvatio, Amer bi također mogao na isti takav način koristiti ovu metodu, uz manje troškove koje mu uzima Paypal jer je iz Amerike? I da li bi onda također mogao dobiti tu cashback karticu za 5%, ako nema LCC?
Hvala na odgovoru.

Oko 3 i nesto zajednickog, meni 2500$ za septembar otprilike.

kao sto sam predlozio, pocne se bez, stekne se iskustvo, malo se nauci kako to sve ide, pa onda ganjat nekog partnera.

Na Amazonu placas karticom, ne moze PayPal. Znaci ako ti ja kartica u recimo BAM ili RSD, gubis 2x na konverziji (povuces sa PayPala, pa se ono opet prebacuje u dolare kad placas).

Kao sto sam napisao u tutoriajalu- tako sam ja radio… i mana je ta sto je zarada dosta manje i sto je daleko teze skalirati to sve ( i sto se moras bojat porezne). Sto se tice adrese odakle proizvodi dolaze- za svaki proizvod prilikom objavljivanja postavljas odakle dolazi (stavis npr Phoenix, Arizona i tako za sve, tj to ce ti i biti default).

To je odlicna zarada bio bih zadovoljan i sa trecinom :slight_smile:
Sad sam malo istrazivao i uporedjivao par proizvoda i svaki od njih jeftiniji na Ebay nego na Amazon, sto nije logicno, odnosno mora da se detaljno trazi adekvatan proizvod sa marzom :slight_smile:

Ajd postavi primjere pa da mogu objasnit zasto :smiley:

Simeon, hvala na odgovorima.
Možeš li mi samo odgovoriti vezano uz Amera.
Moze li on raditi na isti takav način kao što si ti počeo, kao fizička osoba, bez da otvara LLC? I može li u tom slučaju dobiti i tu Amazon cashback karticu? Razumijem da ako ima LLC, ima prednost u vidu resale certifikata.
Hvala još jednom.

Na primer ovi top selling WiFi Range Extender. Verovatno da ih ima i na Aliexpress pa zato. A i jos par slicnih stvari, nisam sad kraj kompa.

Ja jucer napravio prvu prodaju na osnovu ovog sistema i na kraju se prepao kako cu sve izvest i izvrsio refund kupcu (out of stock) :grinning::joy: pocelo mi se motat po glavi sta ako ja kupim to za njega i on otvori case i kaze da nije primio i ja onda izgubim pare, a on dobije stvar. Na toj jednoj prodaji bi zaradio oko 13 dolara. Cijena proizvoda 140$ sa shippingom bila. Samo da napomenem da kod mene nije amazon to ebay nego nesto drugo.

Kad budes na kompu objavi linkove pa da mogu objasnit taman i ostalima ako nekog zanima.

Nemoj nikad out of stock opciju kad radis cancel order… OOS se racuna kao defect, ako imas vise od 2 defecta na 100 transakcija, account ce ti postati bellow standard. Sto se tice disputa- ako imas tracking broj koji pokazuje da je dostavljeno, miran si.

3 Likeova


1 Like

@simeon eto primera, ako treba kao link postavicu, mada mislim da je bolje ovako jer bi se sortiranja linkova promenila sa novim artiklima.

1 Like

Da li je negde u tutorijalu napisano da su svi proizvodi na Amazonu jeftiniji u odnosu na eBay? Ili treba da trazis proizvode i storovekoji rade dropshipping da bi ti lakse bilo? Nemoj plasticno sve da gledate jbt…
Sustina posla je da nadjes proizvode koji su jeftiniji na Amazonu i da ih prodas na eBay-u… Ne mozes random proizvod da uzmes i kazes e ovo ne ide…

@simeon inace nemam ni ja onaj button za kopiranje listinga. Otvorio sam onaj basic store pa cu prvo da ispodesavam tu sve kako treba pa cu da se malo zaigram sa ovim da vidim kako ide.

1 Like

Slažem se da je to glavno naći takve proizvode. Nego je čovek tražio primer da bi objasnio što je tako.

@simeon jel si imao limite za prodaju na pocetku? Ja sam platio subscription za onaj najmanji plan da vidim cisto kako ide, ali mi prijavljuje da imam samo 500$ a gore kaze da imam jos 98 itema. Malo kontradiktorno.

A sta u slucaju da imam recimo payoneer karticu u USD? Koliki su onda gubici i da li ih ima uopce?

Sto se tice cijena, prvo da kazem par stvari prije nego sto se bacim na one primjere gore. Postoje ljudi (mislim da ih nema vise mnogo kao prije) koji bi uradili bulk listing on eBay- znaci uzeli neki scraper i stavili 10k proizvoda sa amazona i objavili na eBayu uz neku minimalnu marzu. Ovakvi listinzi obicno imaju identican naslov kao na Amazonu. Ono sto cete vi traziti jesu listinzi sa nasolovima koji imaju 80 karaktera a nisu identicni kao na Amazonu- sta ovo znaci? Neko je uzeo taj listing i izmjenio naslov da se dobro rangira na eBay, i takvi su najbolji za snipovanja i na takvim se mogu naci marze (i na onim sa spanskim naslovom, al pisacu o tome kasnije).

E sad da bacim oko na ono sto je Webb postavio.

Proizvod je 40$ na Amazonu. Idemo vidjet na eBay sta se prodaje.

I meni je izbacilo taj sto se prodaje za 37.78$. Gledajuci tog prodavca- svi su mu proizvodi takvi. Moja pretpostavka, covjek kupuje gift kartice koje su kupljene ukradenim kreditnim karticama i onda na njih ima vjerovatno 25-30% popusta i onda moze ovo radit jbg Bitno je i reci da su mu listinzi bas losi s obzirom da je jedini nacin da on iskoci u searchu cinjenica da je cijena mala, al nikad mu naslovi nisu dobri (uvijek par rijeci, bez nekih dobrih keyworda). Znaci mislim da je dropshipper, al mnogo je tu muljanja.

To je ovaj listing (mozete kliknuti na prodavca da se uvjerite u ovo sto sam rekao za druge listinge)

Onda recimo ovaj listing:

Kad pogledamo ovog prodavca- nije dropshipper. Mnogo prodanih stvari, mozete vidjeti po feedbacku. Ovo je vjerovatno neko ko ima svoj stock.

Sta je jos bitno kad gledate listinge- nema potrebe da otvarate listinge cija je pocetna slika nesto sto je neko uslikao kamerom- vjerovatno je u pitanju individualac koji samu prodaje nesto kao sto bi to mi uradili na olx.ba ako bi imali jedan monitor viska, pa uslikamo iz par uglova. Znaci, uvijek gledajte da listing ima stock photo kao glavnu sliku.

Evo kako sam ja oznacio neke prodavce koje necu moci snajpovat: http://prntscr.com/pko1bw

Ajde da pogledamo i drugi primjer- radi se o netgear ac750 wifi range extender ex3700.
Sta je jako bitno na Amazonu a to se ovdje ne vidi- proizvod ne kosta 25$ nego imate popust od 5$, znaci proizvod cete platiti 20$. Predjimo na eBay:

Kao sto vidimo, 3 od ova listinga ne trebate ni gledati jer ne koriste stock photo. Jedan od ova prva 4 nije isti proizvod, ali recimo da jeste- kupi za 20$, proda za 24$, sa 5% cashback karticom on tu vjerovatno moze zaraditi oko 2$, sto je blizu 10%… ali ajde da scrollujem dalje.

Evo, samo malo ispod onog gore… idalje dosta ovih listinga koji nisu stock slike i tako mozemo pretpostaviti da nisu dropshiperi… dosli smo do listinga koji se prodao za 40$ a znamo da se kupuje za 20$. Pogledamo listing- i vidimo da se prodaoo 21 put i to sve u Oktobru. Evo mozete vi iskoristiti ovaj listing da stavite kod sebe.

Znaci prodan je 21 put sto je odlicno. Sta je problem ovdje- nije prodan 21 put za 40$ negouglavnom sve za 29$ i onda zadnja transakcija za 40$.

E sad ja moram malo zakomplikovati, ali takav je primjer, pa hajde da znate. Ova zadnja transakcija- 7 proizvoda po vecoj cijeni- ja mislim da je to fake prodaja… nekako to rade (mozda uz order pa cancel) i onda izgleda kao da su prodali vise pa se bolje rangiraju plus imaju dobar social proof. Ostale prodaje izgledaju ok pa izgleda da bi se ovo trebalo postaviti.

Bitno je da vi snajpujete ovdje kao da je cijena 29$. Znaci objavite sa 26.99$ ili 27.99$. Meni licno ako proizvod mogu kupit za 20$ i prodat za 28$ meni je zarada 5.4$, vama ce vjerovatno biti manja, ali dovoljno prostora za zaradu (bitno je samo da ne ostanete bez onog popusta na amazonu).

Malo samo da ispravim, a mozda vam posve promjeni pogled na ovo sve… Nisu bitno proizvodi nego listinzi (i prodavci preko kojih cete do njih doci, znaci trebate listu prodavaoca). Znaci moze biti na eBayu neki listing koji prodaje isti bukvalno proizvod, za 30% manje od vas… i opet vam ne smeta jer ste prvi u searchu, ili barem visoko (za odredjene keyworde) i dobijate prodaje.

Mislim da bi ovo bio ekvivalent jednom sajtu koji se katastrofalno rangira na google. Odlican sadrzaj (iako ga ima malo) ali dzabe to sve kad ga neko lagano iskopira, odradi dobar seo i nadje se pri vrhu searcha.

Koliko ti je star nalog i jel registrovan na ebay.com il uk?

Pa jel mozes na tu payoneer povuc pare sa paypala? i da li mozes kupovat na amazonu? Ako je odgovor potvrdan na oba pitanja na konju si

5 Likeova

Mogu oboje bez problema :slight_smile: znaci na konju sam.