[Tutorial] Amazon to eBay dropshipping

Ahaa, ok onda, već sam se ponadao da ne naplaćuju final value fee nakon što tolko skupiš u mjesecu :smiley:

Pozz drustvo, svaki dan nesto novo u ovome projektu, sinoc imao dvije dobre prodaje, sa dobrom maržom, jutros ustao da odradim narudžbe, ulazak na Amazon, kada ono nema tih proizvoda na stanju, sta je najpametnije raditi ? Btw. zao mi narudzbi :smiley:

Pitaj musteriju jel moze zamjena za slican proizvod. Ako ne, full refund :slight_smile:
Meni isto tako bilo, musterija rekao moze slican proizvod, marza bila jos bolja :slight_smile:

1 Like

Pazi ovo, kupac zeli da vrati proizvod, ja na Amazon, oni nece da rade povrat. Neki savjet?

Napravio listinge, krenile neke prodaje, odradio sve, kupac zatražio return, ok. Uđem na paypal oni mi limitiraju račun. Pošaljem sve traženo i dobijem mail da će mi ugasit račun zbog svoje sigurnosti, strah od financijskog gubitka itd. Imao neke 4 narudžbe, odradio sve korektno, unosio kod za praćenje. Problem je što sam iz BiH i moram povlačit novce i 1.12 mi automatski prebacilo sve na karticu, kad je kupac zatražio return i oni mi prebace njegovo plaćanje na hold a pošto nisam imao ništa na računu, odem u minus 50ak dolara. Pokušam platit s vise da pokrijem taj minus i ne mogu. Idioti iz paypala mi govore da minus mogu pokrit tako da mi netko nešto plati na paypal a ugasili mi račun.Ne znam šta napravit sad. Još mi napišu da je odluka o gašenju konačna. Šta sad da radim? Jel mogu otvorit novi račun? Vjerujem da mi onda treba i novi račun u banci i novi ebay? Ili čak ni onda ne mogu?

Jesi rijesio ovaj problem?

1 Like

Jel pokvaren? Ako jeste idi na help i reci da ne valja a da nedaju return, dobices povrat a ti refundaj kupca

1 Like

Evo ti broj od paypal supporta(+14029352050, Nebraska, uzmi sebi skype kredit 5EUR je dovoljno, pa preko njega zovi i ganjaj dalje odatle, tako sam svoj nalog odblokirao)

Ma planiram riješit sebi novi račun na paypalu, ili kupiti/iznajmiti od nekoga ili otvoriti novi račun na nekog iz obitelji. Ne mogu da vjerujem koji loš support imaju, katastrofa…

Rijesio problem, kontaktirao direktno kupca, uredno me ispostovali sa povratom proizvoda i refundiranjem, u biti sve se moze dogovoriti.
Btw. Ja sam jos uvijek u nekoj fazi pocetniclog ucenja, jos uvijek kada koristim ZIK puno lutam trazeci proizvode, do sada imam prodanih nesgo preko 1k$ vrijednosti, ali nisu neke marze, ali me motivise da idem dalje, da rovim, jer imam osjecaj da cu ubosti neki proizvod😁

Jesam, hvala ti na pitanju😉

Čemu služi ZIK? Ja sve tražim na ebayu, nađem jedan proizvod u koji se mogu ubaciti i gledam druge oglase od istog prodavača koji su bili prodani (ima filter “sold items”), tad po redu gledam oglase koji su prodani i gledam gdje se mogu ubaciti.
Uvijek se nađe par proizvoda i onda opet tih par novih proizvoda tražim (kopiram cijeli naslov u tražilicu) i gledam tko ima po većoj ili istoj cijeni kao ja, ako nađem takvog, pregledam njegove prodane oglase i uzimam u koje se mogu ubaciti…
Najteže je krenuti, ali kad imaš par oglasa, lako ti dolaze novi :smiley:
Jel si spremaš sve oglase negdje da imaš spreman link na amazon kad netko naruči?

Nego, meni je super krenulo, počeo imati po 80k impresija dnevno na jednom računu i onda prekjučer palo odjednom na 28k i jučer na 22k, bez ikakve poruke ili upozorenja… @simeon jel znaš možda jel bi moglo biti do toga kaj nisam objavljivao nove proizvode na tom računu već neka 2 tjedna? Čak mi nisu htjeli ni povećati limit od sredine prošlog mjeseca do jučer jer “trebam čekati kraj mjeseca da se resetira limit ili skupiti prodaja”, a prodaja je bilo dosta…

@blackeagle
ZIK ti je program koji je automotaizovao sve ovo sto si naveo i jos vise, imas opcije da pretrazujes proizvode, kategorije, konkurenciju, da vidis koliko se prodaje odredjeni proizvod i koja je konkurencija itd itd. Ja koristim group buy i dobijem ga jeftino.
Ne spremam oglase, samo pravim listu prodavaca koje snajpujem.
Ja sam ti jos na pocetku, imam 1300$ prodanih proizvoda, ali pravio sam greske neke, imam dva negativna feedbacka, dobijenih bezveze, i dva pozitivna, nece ljudi da ostavjalju feedbackove.

Pod oglase mislim na stvari na amazonu. Ne znam jel ima taj program i usporedbu s amazonom ili kaj, ja si u excellu spremim naslov mog oglasa na ebayu, link na amazon i cijene, odnosno odmah si računam procjenu zarade :smiley:
Da, jako malo ljudi ostavi ocjene.

@blackeagle Za odredjene artikle ima, al uvijek mozes uporediti rucno, u biti meni puno pomaze u radu.

Ebay izgleda zapošljava u korisničku službu one koji nigdje drugdje ne mogu :rofl:
Pitam ih zašto su mi statistike (impresije, klikovi, a samim tim i prodaje puno pale) pale na trećinu, oni mi odgovore kaj znače impresije i da trebam stavljati više slika, bolji opis proizvoda, free shipping, nižu cijenu… da bi imao više impresija, a ništa o onom kaj je bilo moje pitanje… A na računu nisam ni dodavao nove proizvode, ni brisao stare, u zadnjih mjesec dana nekih 30 pozitivnih ocjena i 2 negativne koje su obrisane jer su bile bezveze…

Evo opet update od mene, posjeta i prodaje dalje mala. Imao 2 “case-a” ovaj tjedan, ženska koja je tražila drugu stvar jer je prva potrgana, poslao drugu, ona ostavila pozitivnu ocjenu da je sve super ali nije zatvorila case, ebay joj dao refund, na appeal ne odgovaraju. Drugi je ostavio negativnu ocjenu 2h nakon toga tražio povrat jer “ne valja”, nakon toga mu se “ne sviđa” i onda je postalo “smeće”, bez ijednog dokaza, slike, ičega. Odbio sam dati povrat, ebay ne želi maknuti ocjenu jer po njima negativne ocjene više nisu defekt, kaj god im to značilo…

ebay je dosta zeznut, najčešće ide u korist buyera. iako su svi dokazi na strani sellera.

Posalji poruku da plati proizvod, a posalji appeal da uklone defect.

nemos odbit ako je do tebe… vidi da ti nije aktivan return idalje