[Tutorial] Amazon to eBay dropshipping

Dobio sam ipak novce, danas se nakon dva i pol dana javili (a pisalo je da odgovaraju za 24 do 48h, inače mi odgovorili za 1h), i tražili dokaz da je dostavljeno, odgovorio da kakav im dokaz još treba ako je u pozitivnoj ocjeni napisano da je stiglo i u caseu sam ju pitao jel došlo i jel može zatvoriti case, odgovorila je da je i da će zatvoriti. 2 dana kasnije ju pitam opet da zatvori i nije odgovorila, tad su mi poslali da mi šalju onda novce… Već je bilo očito prekasno da okrenu case u moju korist i uzmu njene novce…

Mogao sam odbiti jer je zatražio povrat s razlogom “Just didn’t like it”, probao komunicirati s njim ali nije išlo jer je silio povrat a nije dao ništa kao dokaz da ne valja. Poslao sam mu da pošalje neku sliku zašto ne valja, odgovorio mi je “What would u like a picture of? Is that good for you?” i minutu kasnije “The product sucks, you know that don’t be a dusty bitch. Refund me or I’ll just PayPal dispute ur nasty ass.”. Tad sam zatvorio case da nedam refund, prijavio ga ebayu i zatražio brisanje ocjene. Od 4 ocjene koje je dao, 2 su negativne, druga negativna je da je nešto “fake”, a prodavač mu je odgovorio “If you are not happy please send the item back and i will refund your money.” Očito je isto dao negativnu ocjenu prije nego je išta zatražio.
Poslao sam appeal, ali po njima negativni feedback više nije defekt i “ne brišu feedback samo zato što se prodavaču ne sviđa”.

Glupo je kaj prodavač ne može kupcu dati negativnu ocjenu.
EDIT:
Sjetio sam se sad, čak mi je lik napisao i da sam mu poslao drugačiju stvar nego što je u oglasu. Toliko gluposti napiše i onda ebay ne želi maknuti ocjenu od takvog debila.
Evo i ss. Istu stvar sam prodao već oko 10 puta, nitko se nije žalio osim jedne ženske dan prije ovog lika, isto je pisala da ne valja, odgovorim joj da je ona prva koja se žali na tu stvar, u čemu je problem i kaj želi da napravim, odgovorila mi je da je krivoj osobi poslala i da moje još nije probala :rofl: Sreća pa samo u poruci, nije otvarala case.

De mi kazite kakva je situacija sa porezom u ovom poslovanju? Jel ima neko iskustva?

Da li neko zna kako je moguce da kada placam Ebay fees PayPal mi racuna vrijednost dolara 1,7 a kada prebacujem novac na karticu racuna mi 1,56, ima li neko neki prijedlog kako rijesiti ovu situaciju?

ko ti radi konverziju, paypal il banka?

@simeon Paypal mi radi konverziju i stanje je ovako kao sto sam napisao.

Moja trenutna statistika, sta mislis @simeon ??

@simeon imam pitanje, a može i bilo tko drugi od vas odgovorit.

Stigla prva narudzba I sada koju opciju dostave biram na Amazonu?
Dali odmah cim napravite narudzbu na Amazonu ödete na ebay i stavite shipped pa poslije stavite tracking number ili bas cekate da bude poslano pa onda napravite to.

Jeli ima koji način za prebacit novac na payoneer da mogu aktivirat karticu na paypalu, jer u panelu od payoneera stoji da ja ne mogu sebi uplatiti novac ili fizicka osoba, vec kao da mi mora firma, kao da će odbiti te transakcije.

I treca stvar, imam eBay nalog dosta dugo i negdje prije sam neso pokusavao s webom i prebacim ga na bussines model, jel mi tu sta skuplje/drugaciji nameti jer ne vidim nigdje da ga vratim na basic

imas dobar sales conversion rate… jel prodajes jeftine proizvode?

Ja stavljam tracking brojeve svaki treci dan… namjesteno mi je 3 days handling na listungu

Pa rijetko idem ispod 20USD, to mi je neka granica, krenulo me bilo dobro, al sam malo usporio zbog poreza dok nesto ne skontam, jos uvijek nemam ni svoj store.
A nisi mi rekao ovo za PayPal, ima li nekog rjesenja da ne bude onakva konverzija kao sto sam ti naveo u postu iznad?

jbg nez ne koristim paypal

@simeon zasto mi ovo izbaci za neki proizvod koji sam prodao 2 puta i sada imam narudzbu za 2 komada i greskom napravim narudzbu za 1 komad i nisam vidiio nigdje na gotovoj narudzbu da napravim da dodam jos jedan vec otkazem narudzbu na amazonu i idem napravit novu sa 2 kolicine i neda mi, izbacuje ovo
Slika zaslona 2020-12-22 u 00.32.23

jbt tkao je za nekeproizvode, vidi dal imo ko drugi za istu cijenu

Kupac hoce da mu napravim refound pola iznosa koji mi je uplatio jer jw dobio jedan umjesto dva proizvoda u posiljci, ja sam voljan da to uradim ali ne znam na kojo nacin, pomoc?

pa idi na paypal, nadji transakciju i refundiraj pola

1 Like

@simeon sta ste vi slali kad vam je bio suspendovan acc na amazonu. Dakle dva puta sam si napunio onu amazon karticu gdje dobijem 2% casback-a i jutros mi jave da trebam potvrditi da sam ja vlasnik kartice s racunom gdje se vidi da ksrtica zavrsava na taj broj, adrrsom i po moguvnosti tel broj isto.
Posaljem im sliku kartice i osobne, ali odbili odmah. Posaljem neki slip od transakcije odbili i to, pa ne znam sta da vise saljem? Sta ste vi slali?

1 Like

Pisi na online chat, ako ne prodje, zovi direktno, danima sam rjesavao slican problem.

@DavidAlaba sta do tada raditi s narudzbama?

@zwer Nazalost ne mozes nista, kreni odmah sa chatom, pripremi zivce.

Nisu meni nikad ugasili ybog toga…a raze ti iz banke onaj izvod za karticu gdje se vidi tvoje ime zajedno s brjem kartice (sakri dio)