[Tutorial] Amazon to eBay dropshipping

Hvala puno na detaljnim odgovorima @simeon
Vidim po clancima na Guglu i na FB grupi dropshiping Balkan da je dosta ljudi banovano na paypal zbog dropshipinga na Ebay. Da je to poostreno i da sankcionisu dropshiping.

Simeon, u ovom postu si naveo da ovaj primjer artikla, netgear extender, na Amazonu ne kosta 25$, vec da ima popust od 5$ pa zapravo ispada 20$. Mozes li mi samo reci odakle je taj popust?

I jos jedno usputno pitanje. Kad ti netko naruci nesto na Ebay i kad odradiš tu kupnju i slanje preko Amazona, da li mu pošalješ na Ebay neku poruku da je paket krenuo? Pretpostavljam da mu ne možeš dati neke informacije o trackingu budući da ide preko Amazona? Ili?
Hvala.

Nalog star 2-3 godine, .com eBay je u pitanju.

Mislim da je meni bio pocetni 50 i 5000$… Trebas ih nazvati i zatrazit veci limit. Ako te pita sta prodajes kazes consumers goods, kao importing stuff from china… i pitas da ti da makar limit od 10k $i 200 itema da mozes postaviti sve sto si narucio :smiley: Nemoj ni slucajno spominjat Amazon

1 Like

Naravno, nikako Amazon. Generalno oni nikako ne mogu da dokazu da ti nemas svoje proizvode. Tako da mislim da te banove sto ljudi dobijaju, dobijaju zbog nekih propusta.

@Jeronimo034 i ostali koji ste se zalili na sell now button (koji se kod vas ne nalazi ispod slike).

Nasao sam i za vas kako da to koristite.

Uzmite ovaj link:

http://cgi5.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?SellLikeItem&item=XXXXXXXX

…a umjesto ovih ikseva ubacite item ID. Item ID je broj koji mozete vidjeti u linku listinga koji gledate. Npr u ovom Netgearu koji smo gledali maloprije link izgleda ovako:

www.ebay.com/itm/NETGEAR-AC750-WiFi-Range-Extender-EX3700-100NAS/163782287864

Ovo na kraju je item ID (163782287864). Kad ga ubacite u onaj prvi link, imacete sve isto kao da ste kliknuli na sell now. Tako ste ustedili jedno 60-70% vremena koje bi ste bacili da radite sve is pocetka.

7 Likeova

Možda nekome bude korisno :wink:

EBAY & PAYPAL FEE CALCULATOR

Dobar je to calculator za nekog ko radi sa Americkim paypalom.
Za nas je ovaj daleko bolji:

http://newlifeauctions.com/calc.html

iz prostog razloga sto se moze promjeniti paypal fee u 4.4+0.30c i onda se dobije tacan rezultat 9s tim sto ovdje ne mozes izabrati kategorije pa onda uvijek racuna isti final value fee iako neke kategorije imaju manji fee nego ostale, npr maskice za telefon)

1 Like

Pozdrav, možeš li objasniti malo koje korake sve poduzmeš kad napraviš prodaju. Mislim ono šta radiš sa shipping postavkama, trackingom, koristiš li ono “mark as shipped” i šta to znači za buyera. Ja sam napravio nedavno prodaju ali su mi pare bile na stavljene na HOLD iako sam prešao onaj prag od 10K $.

Jesi narucio proizvod?

Nisam, refundao sam pare nazad. Nisam bio siguran da li cu dobiti tracking broj pa sam odustao. Sad sam im postavio pitanje da li daju tracking za free shipping i cekam odgovor. Pitam onako cisto informativno da znam za sljedeci put sta mi je radit kad netko nesto kupi od mene.

Cek, koga si pitao? Ajd stavi link do proizvoda na amazonu… i sta si izabrao kad si refundovao kupca?

Tebe kolega @simeon . Ja ne koristim amazon za dropshipping. Refundao ga putem “item out of stock” opcije. Mene samo zanima šta prvo treba napraviti na ebayu kad recimo ja odem na sajt s kojeg cu kupit proizvod za kupca? Da li odmah po tom trebam oznaciti artikl kao shipped ili to uopce ne trebam radit?

kayes da si pitoa nekoga da li ces dobti tracking… pa to te pitam koga si pitao :smiley:

Sto se tice ovog drugog, my ebay->summary->sold. Tu kliknes na order detailss i imas podatke gdje trebasposlati. Takodje kad kliknes na order details imaces opciju da dodas tracking ID- ti dodaj tracking ID kad ga dobijes na Amazonu.

Sto se tice ovog out of stock cancelovanja, rekoh ti nemoj ti… Jos jednom to uradis i vjerovatno si sjebao nalog :smiley:

Aha, glup sam. Mislio sam da se pitas kome je pitanje upuceno. :grinning::sweat_smile:

Isao sam na opciju da povecam limit, medjutim kad sam ih pozvao javila se masina i naravno nista nisam mogao da zavrsim i jos su me blokirali narednih 30 dana da ne mogu ponovo da apliciram…

Kako mislis da su te blokirali? De provjeri limite sad, posto obicno ti kazu da ne mozes vise sledecih mjesec dana traziti ako ti odobre povecanje limita… Ako si dobio neki email od ebaya posalji mi.

Ako ti limiti nisu povecani nazovi opet, kad budes pricao sa robotom samo govori da te prebaci na normalan support, i onda kad budes pricao za covjekom objasni mu- reci npr imam partnera u americi koji odradjuje sve oko posiljki za mene, imam dosta proizvoda koje bih htjeo prodati na eBayu; imam iskustva u prodaji jer sam prodavao na Amazonu i imam svoj sajt bla bla i Trazi da ti da limit od barem 10k i 100 itema… Pa ces za mjesec dana opet tako

1 Like

Jeronimo,

Da li ti je onda na kraju povećan taj limit ili nije?
Ja sam pokušavao nazvati taj njihov broj iz Hrvatske (866-305-3229), ali nikako ne mogu uopće uspostaviti kontakt. Pokušavao sam i dodati 00 ispred tog broja, ali nije pomoglo.
Ima li netko iz Hrvatske tko je s njima kontaktirao preko telefona?
Hvala.

Nisam stigao ponovo da zovem, sledece nedelje cu da pozove. Ispred tog broja dodajes 001 jer zoves US.

Ja preko Skypa zovem na onaj broj sto iskoci kad ides na help & contact