[Tutorial] Izrada uspješne micro niche stranice

Evo da se pohvalim, imam jednu prodaju na svom affiliate sajtu, napokon. Nisam oko njega puno radio, ali cini mi se da sam se zeznuo u odabiru wp teme, jer sam uzeo Ultimate Azon temu, koja ima cudnu konstrukciju, pa tako nema niti kategorija niti tagova, a mislim da sam uzeo neku obicnu free temu i malo ju sam prilagodio za affilate, da bih puno bolje prosao.

2 Likeova

Koliko vas se upustilo u izradu ovakve stranice, kako vam ide? Ajmo ljudi, trgnite se. Odjebite stranice koje vam donose 2 dolara dnevno i uhvatite se ozbiljnog posla! Nije tesko, vjerujte mi.

2 Likeova

Imam pitanje… Rekao si da pošalješ piscima upute o pisanju članaka. Šta piše u tim uputama?
Hvala

Takodjer pitanje da li se isplati raditi web vezan za jefitinje proizvode ( oko 10$ ) ,
broj mjesecnih pretraga je 80K za glavnu rijec, konkurencija nije velika predpostavljam jer je prvih par stranica youtube, ebay, amazon… ?

Dali uplate od amazona primaš preko payoneera?

Nije tesko ako imas dva soma dolara za ulaganje :smile:
Ja sam poceo sa jos jednim sajtom, sa ovim prvim imam neke sitne prodaje, ali nisam zadovoljan.

1 Like

Izracunaj i sam:
Ako dovedes sajt na prvo mesto za tu kljucnu rec, poseta ti je oko 33000 mesecno ili 1100 na dan.
Ako od tih 1100 njih 50 kupi proizvod, zaradices oko 20 dolara na dan. Jos ako uracunas posetu od long-tail keywords-a…

Ja planiram, a za sada sam još uvijek na planiranju. Nemam puno vremena pa to malo što imam, uvjek planiram bacit se na to, ali ostaje na planovima. Malo istražujem, malo kombiniram pa prestanem pa opet krenem i tak… ali uskoro idem na godisnji pa ce biti nesto :sunglasses:

Ja sam neki dan imao prvu prodaju,da bi nakon toga dobio mail da amazon raskida partnership sa mnom jer mi sadrzaj nije dovoljno unique. Istina,jer sam 90 % toga kopirao,sa nekim manjim izmjenama. Sad vidim zasto Anteloff placa pisce :slight_smile: . Ali,nije amazon jedini,ima jos affiliate programa.

1 Like

Ha, čuj… nisam ih na putu našao, nego sam radio i zaradio.

@superBart Posaljem im word doc u kojem stoji naslov clanka, duzina teksta (broj rijeci), long tailsi koje treba spomenuti u textu te eventualne linkove na primjer slicnog clanka koji mi se svida.

@dr3am Vjerojatno se isplati, bitno je da saljes ljude na amazon… kupovat ce oni i druge stvari, ne samo to sto ti prodajes, a tebi ide provizija na sve sto oni kupe u toj sesiji. Ja sam prodao neke dalekozore od $500, zense cizme, nakit… a nista od toga ne reklamiram na svojoj stranici.

@VexSb da, payoneer mi se cini kao najbolja solucija za isplatu novca.

@ray bitno je planirati svaki korak, ali nemoj da se to oduzi :smile:

@drmrgood tako je, nakon sto prodas prvi proizvod oni ti pregledaju stranicu… dobra stvar je sto se mozes ponovo registrirati kada popravis te nedostatke.

2 Likeova

@Anteloff Čudno je kako onda oni auto pilot sajtovi prolaze kod Amazona, bazirani na WooCommerce. Naslov malo promene, opis ili tehničke specifikacije iste i to objave.

Evo jednog primera, (unikatan mali tekst od par reči) mylifeisthebest.com

1 Like

Evo jednog sjajnog sajta na aukciji: https://flippa.com/5807738-hoverboard-segway-affiliate-site-bonuses-w-1-557-uniques-mo-making-200-mo

Razmišljam se dal da nudim neku lovu za njega, možda i 2.000$ vredi…

Evo vam zlatni rudnik :smiley: http://www.amazon.com/Sphero-R001ROW-BB-8-App-Enabled-Droid/dp/B0107H5FJ6

Niche s velikim potencijalom, ali site je lose odraden i ne vrijedi $2000. Nije mi bas najjasnije kako ima 1500+ posjetitelja s googlea mjesecno, a ni za koji keyword nije na prvoj stranici. Long tailse gotovo i ne cilja…

Vidim da su nabili dosta backlinkova u kratkom vremenskom periodu, a anchorima dominiraju exact match keywordsi… ovo nije stranica za igru na duge staze.

Napravi svoj site u ovoj niche, ciljaj keywordse koje je on naveo u oglasu… konkurencija je dosta slaba. :smile:

1 Like

Hvala druže na savetima i analizi, razmišljam baš da napravim sajt i za ovaj niche, imam ih do sada 5 za Amazon s tim što su 3 okej, a 2 tek treba da poguram pošto su novija. :slight_smile:

1 Like

Evo i od mene par pitanja:
Kako si zadovoljan sa rankusnow.com? Da li vrede tolike pare ili mislis da bi se sajt rangirao solidno i bez njih? Koliko je isplativo prodavati skutere preko Amazona, i gabaritne proizvode uopste? Ko ti je uradio logo? :smile:

Zasto ne napravis jos sajtova iste tematike jer sad znas koje fraze mozes rangirat koji su ti clanci pri vrhu i zauzmes jos pozicija na guglu, samo ovaj put seo nemoj placat vec samo linkuj sa prvog na drugi sajt sa nekog solidnog mjesta u na prvom sajtu preko banera. Mislim da ce ti taj jedan usko relevantan link donijeti mnogo, mozda i vise od svog placenog seo-a, a iskustvo ti olaksati sa clancima. Ostaje ti samo da placas clanke i on page seo da odradis. Ja na tom principu radim. Imam sajtove njih 60ak oko 5-6 tema. Kad vidim da jedna tema ima prostora ili cak clanak od 300 rijeci naslova npr Citati Nikole Tesle daje 150 posjeta dnevno i rangira na 1-2-3 mjestu, odmah na drugom sajtu slicne tematike pravim clanak npr Nikola Tesla najljepsi citati, pa na trecem Izreke i citati Nikole Tesle i lagano dobijam posjetu za te fraze jer ako rangira jedan clanak i slican ce sa drugog sajta.

Tako da bi ti po meni trebao pravit novi sajt iste tematike, a na stari nastavljat dodavat nove clanke

1 Like

Vrlo sam zadovoljan, vrijede onome tko ima novca a nema vremena za sam sve odraditi. Definitivno se moze i bez njih. Sljedeca stranica koju budem radio radit cu bez njih, pa cemo vidjeti kako ce ici.

Kakve skutere? Ove 2 wheel sto smo gore spominjali ili klasicne skutere na benzin? Za ove prve mislim da se isplati, za ove druge nisam bas siguran. Ovisi kako koji, recimo ako cemo TV smatrati gabaritnim proizvodom poprilicno sam siguran da ga se isplati prodavati…

Logo mi je radio clan ovog foruma, ali zaboravio sam mu nick. Cujemo se preko skypea. Neka se javi ako cita ovu temu.

Zanimljiva taktika, razmislit cu i o tome. Samo kad se linka s jednog na drugi site treba paziti da se ne ostavi “footprint”, odnosno da google ne skuzi da si ti vlansnik oba sajta. Vjerujem da takve stvari prolaze na nasem googleu, ali na americkom se za to dobije ban. Definitivno ne zelim to riskirati s stranicom u koju je dosta ulozeno.

Ja uopste ne krijem od gugla isti wmt ponekad ista ip… Ne vjerujem da bi ikome zvog toga pravili problem, pogotovo ako su srodne teme i ako je link klikan i ako korisnici ostaju odredjeno vrijeme na sajtu, a ostaju kad su srodne teme, ne linkam iz futera ili tako sto jer mi se cini da link koji ne nosi posjete je spam link, ne linkam nevezane teme… znam da ljudi pricaju o tim banovima, al to su spam sajtovi, tu su hiljade manipulacija i onda se cude banu… imam sajtove i na eng pa nisu banovani.

A koga je strah moze se i to skrit, nije toliki problem

I ja svoje sajtove linkam i nemam nikakvih problema. Naravno, teme su slične pa linkovi imaju smisla. Pričam o našim sajtovima.