[Tutorial] Izrada uspješne micro niche stranice

I ja linkam svoje,i strane i domace. Ako je ista tematika sasvim je prirodno da ces linkat svoje sajtove medjusobno,radi toga nikad niko nije dobio penale u googleu. To je jedan od SEO mitova kojeg je netko negdje jednom prosirio,ne znajuci pravi razlog zasto je dobio ban, pa ga je izmisilo. Jednako vrijedi i provala da emd nemaju prednost u googleu. Imaju itekako.

Kako on tocno zaradjuje kad mu svi amazon linkovi izbacuju 404 page? o.O

Vjerojatno je u toku izmjena linkova s obzirom da je site prodan. Novi vlasnik brise stare linkove i stavlja nove sa svojim traking ID.

1 Like

Da, mislio sam na ove 2 wheel scootere.
Kako si popunio onaj poreski obrazac? Da li preko firme primas novac?

Amazon porezni obrazac popunis s istinitim podacima, najvaznije je da nisi drzavljanin USA, niti imas njihovu putovnicu i sl… tako da ti amazon ne bi skidao mjesecno postotak od zarade na osnovu toga, jer americkim gradanima oni automatski naplacuju porez.

Ne, novac primam na personal account na payoneeru. Firmu cu registrirati i placati poreze kada oni budu prihvatljivi. Citao sam stare postove na ovom forumu gdje su neki clanovi racunali koliko im zarade ostane nakon placanja svih nameta… ostane im 40-50%, e pa ne pada mi na pamet tako poslovati.

1 Like

Ako pošaljem engleza na amazon.com, i on kupi nešto na amazon.co.uk, dal se računa? I zna li netko koliko dugo amazon pamti affiliate klik?

24 časa za klasičan Aff link tj. direktan link ka proizvodu i postoji varijanta od 90 dana ali ako navedete korisnika da preko vašeg sajta doda proizvod u Amazon Korpu Više o tome

Takođe bih preporučio i sajt Niche Pursuits ima dosta edukativnog materijala koji može pomoći, a takođe je i jedna od mnogobrojnih blogova ali u vrhu sa primerima, savetima i sve ostalo…

Racuna se SAMO ako imas otvoren i Amazon.co.uk affiliate nalog.

Ima način, kako mogu da se uvežu svi affiliate Amazoni iz svih država, te klikom na proizvod bezbrižan si iz koje je države. Tad mi nije bilo interesantno, ali sad bi mi trebalo.
Ukoliko budem našao postaviću ili ukoliko neko ima neka objavi.

To se zove lokalizacija linkova, dakle otvorite account na .com, .co.uk, .de, .ca itd itd… EasyAzon plugin ima opciju jednostavne lokalizacije linkova… ali vidim da ima i free plugina s vrlo dobrim ocjenama, trebalo bi to isprobati.

Ja iskreno ovo i ne koristim, jer 80%+ posjetitelja mi je iz USA.

BTW., što se moje stranice tiče, koja je pokrenuta kad je i ovaj tutorial napisan… Trenutno stoji odlično, vec par tjedana imam stabilnu zaradu od $100+ dnevno. Prije par dana dobio sam ponudu od vlasnika sitea iz moje niche (koji je jaci od mene trenutno), kaze da bi kupio moj site za $10 000… samo sam se zahvalio na ponudi :smile:

5 Likeova

Da je dodao jos jednu nulu pa i da razmislis. :smiley:
Pratim te od pocetka i mogu ti reci samo svaka cast, mnogo motivises azuriranjem ove teme sve clanove foruma. :wink:

@Anteloff svaka ti cast!! Lijepo je vidjeti da je moguce uspjeti uz puno truda :smile:

Jedva cekam dan da ti PA bude 50-60 pa nam podjelis url stranice :smiley:

hehe, ma tko zna sto bi bilo i da je ponudio jednu nulu vise. Imam zanimljive planove za 2016 i stvarno imam zelju nastaviti raditi i razvijati stranicu, pogotovo sad kada me je “krenulo”. O prodaji o tom po tom.

Pocetkom 2017 ide url :smile:

To ce se vise iscekivati nego mandatar :smiley:

2 Likeova

Zdrava konkurencija :grin:

£ 43.99

1 Like

Kapa dole na uspehu i motivaciji drugih da krenu tim stopama… 100$ dnevno ako sam dobro nema šta da se doda ni oduzme, sve je jasno koji pravac… :smile:

Može li se znat koliko imaš dnevno posjeta? Kakva je konverzija? Kolika je zarada? Jesi krenuo sa novom stranicom? U sta ulažeš pare, pošto na onoj drugoj temi vidjeh da sve zarađene pare ulažeš. Imaš li možda prijedlog za temu neku koju ti nećeš radit, a misliš da bi mogla proć. Ne mislim da daš nišu koju razmišljaš radit već neku koja ti se učinila zanimljiva al nećeš radit.

Ja razmišljam da krenem sa stranicom, ali sam skeptičan oko konverzije, ne brine me posjeta uopšte, ali sam baš skeptičan oko konverzije. Nekad sam probavao malo sa dajting oferima đe dobijaš pare od svake registracije koja je besplatna. Na hiljadu i nešta klikova ja nisam imao registraciju. Prosto nevjerovatno, još je besplatna registracija, još sam kombinovao dva različita ofera. Vjerovatno je do trafika jer ljudi oće besplatne klipove gledat i to je to.

Da li uopšte vrijedi dobijat posjetu za razne fraze npr sajt review metal detektora da li se isplati ubacivati npr Rimski novčići nađeni na terenu sa tim i tim detektorom. Tu bi bila priča više o pronalascima no o detektoru, jel zaludna ta posjeta ili misliš da i tu može biti konverzije?

Problem mi se čini i nalaženje pisca jer treba znati pisati za prodaju i to ne može svako

Možda griješim ali meni se čini da gugl nije ljubitelj amazon aff sajtova, mislim da gugl voli da kad posjetioc dođe po neki info da tu i ostane, da se ne prosljeđuje dalje, a ti i svako ko ima aff sajt gleda da što više ljudi proslijedi na amazon jer je samim tim zarada veća, po meni naravno da je daleko od istog ali malo podsjeća na redirekciju, što gugl naravno ne voli. I ne bi me čudilo da nekad gugl kazni takve sajtove.

To su neke stvari koje mene sputavaju da krenem sa ovakvom stranicom

Imam još jedno pitanje da li stavljaš nofolow na linkove ka amazonu? Eto toliko za sad od mene

Pade mi na pamet odjeća za pse o tom sajt da bude :slight_smile: i viđeh da na bloggeru ima intergisana zarada preko amazona tako da postadoh manje skeptičan da gugl ne voli amazon aff

Oko 500 posjeta dnevno, od toga 400 s googlea.
Konverzija je vrlo dobra, od 10 000 klikova imao sam 600 prodaja u ovom mjesecu, znaci 6%. Vidim po stranim forumima da su ljudi odusevljeni kad imaju 2%, a eto u mene 6%. Mislim da je to zato sto trenutno vecinu posjetitelja dovodim preko long tail keywordsa, sadrzaj je kvalitetan i tako… a i prosinac je, sezona darivanja.

Hm., mozda hrana za pse, no bark collars… nisam toliko ni istrazivao, ovo je prvo sto mi je palo na pamet.

Posjetu vrijedi dobijati na sve sto je srodno s proizvodom o kojem pises. Vise posjete, vise para. Simple as that :wink:

Ma amazon siteovi dominiraju u masu nichea. Ja ne znam sto ljudi ocekuju, da se netko potrudi napraviti kvalitetan sajt, potrosi masu novca na kvalitetne tekstove… i da nista ne zaradi. Kako da ne, da je tako, ne bi nikad nista nasli na internetu. Mislim da je google toga svjestan. Dok god stranica obiluje tekstom i korisnim informacijama, google ne bi trebao imati problema s tim.

Amazon linkove obavezno nofollow, preporucljivo je i skratiti ih preko bit.ly, onda se dobije onaj am.zn link.

1 Like

@Anteloff Koliko često je potrebno objavljivati nove članke? Da li je dovoljno samo na početku napisati 6, 7 ili 8 članaka i povremeno dodavati novi Amazon sadržaj?

Još nešto, da li bi se mogao napraviti kvalitetan sajt (kad kažem kvalitetan mislim da donosi neku solidnu, pristojnu zaradu, ne mislim se obogatiti) za budžet do 100$ na samom početku?

Što češće, to bolje. Svaki članak gledaj kao prilika da dovedeš nove posjetitelje na site. Članci nisu trošak, članci su investicija. Što znači dodavati novi amazon sadržaj?

Ukoliko ćeš sam pisati članke, te se kužiš u SEO, onda može.