[Tutorial] YouTube: Od 0 do 1000$ za tri mjeseca!

Što misliš jel moj kanal može imati monetizaciju više?
https://www.youtube.com/channel/UCAieLxEHxjqSDG2F-V_bpug/videos

Ja sam imao monetizaciju, i kad je došlo ono pravilo u 2 mj, nisam imao 1000 subs i ugasili mi je, tad sam imao oko 5$ dnevno, kasnije je došlo ljeto, broj pregleda je skočio od 10-30 puta (ljetna tematika), tako da mogu pretpostaviti da bi možda i zarada bila možda i 50-150$ dnevno po tome, na žalost to nikad neću znati.

U onom obrazloženju su mi napisali nešto tipa da nastavim raditi i da budem bolji i čekam novi odgovor. To je donekle davalo nadu jer su slali i ona odgovor da kanal ne udovoljava monetizaciji a treča opcija još češća je bila da pobrišu kanale.

Ja sam to doživio kao odbijenicu i nisam nastavio sa radom na kanalu od 6 mj, izgubio sam volju skroz, tek sam prije par dana podigao neke zaostale videe.

@bugi
Kako ti ne odobravaju monetizaciju,kada imas 4k pratioca?
Da li imas dovoljno minuta gledanja?
Mozda zato sto su klipovi u vidu slajdova i to ne odobravaju bas.

Tad nisam imao, 21.2, imam minuta gledanja puno više.
Klipovi jesu u slidu, to je možda razlog, ali i od Edisa su pa zato pitam.

Kod njega su klipovi a ne slike :wink:

bok,

dali ima kakve veze ako u istom danu objavim više video-a ?

ili je to nebino u cijeloj priči ?

hvala

Po novom slide slika sa pozadinskom muzikom odbijaju. Najbolje da pratis njihov kanal Creator Insider, prije par dana su bas imali video o tome.

Da li je ovo moguce?
Evo jos jedan kanal koji trpa serije i jos uvek je monetizovan.
Objasnite mi kako to moze?

https://www.youtube.com/channel/UCHfFYr7VgJXapcGlENfUvRQ

Ne znam zašto se zamarate time šta drugi rade…

1 Like

Koliko vi zaradjujete na recimo 100.000 pregleda?
Cisto pitam radi orijentacije jer mi se cini da je kod mene mala zarada,a imam dosta stranih pregleda.

Valjda sve ovisi iz kojih zemalja idu pregledi… Meni je oko $100 na 100tis. Gledatelji iz Indije i ostalih azijskih zemalja, USA samo sa 4.4%… :roll_eyes:

Samo da javim da sam dobio monetizaciju ponovo na ovom kanalu. Za odobrenje monetizacije cekao 15-tak dana od dana kad sam poslao na review tako da eto ko god je izgubio monetizaciju ima nade da mu vrate ako je popravio ono zbog cega je izgubio monetizaciju.

1 Like

Sta kod tebe konkretno nije valjalo?
Zbog cega si izgubio monetizaciju,ako nije tajna?

@Edis
Je li se jos uvijek bavis sa obradom slika plus efekti i te stvari?
pošto kažeš da više ne prolaze slide šou videi za monetizaciju,

ps… ovo bih isto i pitao i @Thunder_Wolf

Meni nisu ništa dirali, čak sam dao i kanal na verifikaciju prije mjesec i pol dana (to je ona mala kvačica pored imena kanala), pregledali su ga detaljno i potvrdili da je sve ok. Pa dakle, idemo dalje istim tempom, slike sa efektima i pokoja rečenica… :wink:

1 Like

@micos

Pisao sam o tome detaljno par postova uznad.

@mago

Nije kod mene bas klasicni slide show, eto @Thunder_Wolf ti je detaljno odgovorio kako je u njegovom slucaju.

A kako pronalazite slike za videa, jesu li one pod Creative common licencom ili neke placene?

Uh, skoro godina dana od zadnjeg posta…

@Edis, kazi nam kakvo je stanje sa ovim kanalom? Cisto da nam zagolicas mastu…

update? @Edis

I mene zanima ali ne javlja se @Edis

@Edis, jesi li ziv? Daj neki update :slight_smile: