Tutorijal za adult zaradu

Dedicated sajtovi su daleko efikasniji od šerovanih za krajnje korisnike. Nije samo stvar u hostovanju videa. Npr. kod šerovanih možeš gubiti traffic/klikove a da to i ne znaš. I jedini način da shvatiš da gubiš je kad uporediš dva.

Nisam rekao da se ne može zaraditi sa šerovanim. Samo sa dedicated se može zaraditi daleko više.

Ako ti je glavni način dovlačenja poseta seo, onda ne gubiš suštinski ništa, ali manje zarađuješ. A ako plaćaš traffic itekako ima razlike jer ti je svaki klik bitan jer ga plaćaš.

Ne razumijem što je korisnije za krajnjeg korisnika dedicated server ako je u pitanju tube sajt koji se normalno učitava na shared hostingu. Kako se može gubiti traffic/klikove? Kako bi više zaradio za isti sajt koji radi normalno na shared hostingu na dedicated serveru? Zašto manje zarađuješ? Jel klik nebitan ako ga ne platiš ili je ovaj što se plati bitniji od onog što nije plaćen? ja ništa nisam razumio, naravno lako može biti do mene, ali baš ništa razumio nisam

1 Like

Ne učitava se svima, ili se sporo učitava. Kad sam počinjao PPC koristio sam šerovan hosting za LP. Efikasnost tih stranica je bila daleko slabija nego na dedicated serverima. Znam po konverzijama, jer su bile mnogo bolje na dedicated serverima za identične LP. Ni meni nije bilo jasno u startu, ali mislim da šerovan hosting podbacuje poprilično.

Ja cu ove godine pustiti da sve istekne… Nemam vise ni volje ni zivaca, jbg, dojadi sve. Brzo dosadi pisati clanke za adult. Ko nije posao takve clanke, vjerovatno se pita sta tu ima tesko.

VPS vs. shared? Mozda VPS samo ako je neko ludilo od posjeta ili zbog nekog finog podesavanja baze ili webservera. Mislio da za SEO nema bas nikakve veze.

Stavi na prodaju sta imas, pa mozda neko i kupi. Greota je pustiti da propadne ako vec ima posete.

Zanemariva je to posjeta. Mozda se samo isplati zbog toga sto su domene stare 4,5 godina.

Ajd pusti na pp sta imas i za koliko bi prodavao.

Niđe veze :smiley:

Ja na shared hostingu imao dnevno do 300k pregleda, radio ekstra. Kakve veze ima jel shared ili dedicated hosting sa zaradom, valjda je do optimizacije sajta i servera, dedicated ko dedicated ne znači ništa. Taj shared hosting (sa par giga rama) je radio duplo bolje od dedicated servera (32 giga rama + samo moj CPU kojeg sam uzeo da testiram) jer je ovaj shared imao strava konfiguraciju…

Ja nisam nikad štedio na tim stvarima ali nikad dedicated nisam uzimao (osim taj jedan mjesec da nešto testiram) na toj posjeti jer nisam imao potrebu za tim, shared je radio ko bombona.

Bitno je sajt optimizovati maksimalno, koristiti neki CDN ili još bolje Cloudflare…

Možda ti efikasnost zavisi od drugih sajtova sa kojim deliš hosting, možda si imao sreće pa su ti drugi sajtovi bili bezveze, pa si imao maltene sve dobrobiti hostinga na raspolaganju samo za svoj sajt po ceni šerovanog hostinga. :smile: Ja za isti traffic sa PPC sam imao daleko bolje konverzije na LP hostovanim na dedicated serverima nego na šerovanim. Ne mogu drugačije da objasnim, nego da šerovan hosting podbacuje. Nisam ni jedini koji je ovo primetio. :wink:

Ne, hosting je bio dobar, doduše i cijena je bila veća od “standardnog” hostinga. :slight_smile:

Razumijem ja sve, sporo učitavanja = manje konverzija itd ali to ne znači da mora biti dedicated server za manje posjećen sajt, dobar shared će odraditi isti posao.

Sta ti je sad sa tim sajtom i koliko posete ima?

Slazem se i sa @flex i sa @weblinks . Imao sam sajt sa 50k unikatnih poseta dnevno, na namecheapovom shared hostingu. Par puta je bio down, odnosno veoma sporo je ucitavao i to me je kostalo par stotina evra dnevno.
Dok sam ja bio u potrazi za boljim hostingom, namecheap mi je izasao u susret i bukvalno rasteretio server na kom se nalazio moj sajt tako da posle toga nije bilo nikakvih problema.

Ja sam programer i imam vremena pa bi htio pokrenuti neki adult site. Ne bi sad wordpress instaliras i rokas, nema to neku vrijednost ni dusu.

Imam volje isprogramirati nesto malo drugacije. Ima li koga da bi se htio baviti s tim pa da zajedno napravimo?

mene zanima neki mali web cam sajt da zajedno radimo ,

Nemoj zamjerit ali moram :slight_smile:
Da radite zajedno nesto kao ovi na chaturbate?

4 Likeova

bok,

koju kompaniju preporučate za adult zaradu. konkretno me zanima zarada gdje vas plaćaju po registraciji, poželjno po free registraciji.

hvala

Imas na crakrevenue.com takvih offera dosta. Cena varira od zemlje do zemlje, ali je klasika T1 zemlje placaju od 1.5$ do nekih 5-6$. Ove banana zemlje se ne isplate nikako.

1 Like

Jel ima neko ovde na forumu da pravi od micro niche adult sajtova vise od $30 dnevno ?
@anja1

Pravio sam ja, sad sam na nekih 20-25$.

1 Like

isti slučaj, samo što kod mene nije micro niche