U ERSTE banci oženili me za 40kn

Ma zezan se ja!

cekovi manji od $200 se obicno ne salju na inkaso vec se direktno polazu na racun. na cekove koji se salju na inkaso se uvijek naplacuje naknada.

Znaci nema banke koja sad ne uzme nesto, hvala nasa ljepa drzavo sto im omogucavas i ovakav hartac.

Uglavnom ja sad idem s 300+ dollara cekom po bankama. Ici cu u sve koje su mi na dohvat ruke i vidjet cu koji daju najpovoljnije. Jer 40 kuna na godinu dana je 480 kuna. pa nisam lud(glup) da im to dajem ak mozda neka banka uzima 20 kuna pa je to upola manje na godinu…

Ovakvi potezi banke samo naznacaju da je banka krenula u bananu i da se s njom ne isplati poslovat jer bi mogla kad tad propast.

Tržište je kod nas maleno (tj. nerazvijeno), a male banke ne provode nikakav marketing jer su zadovoljne svojim komadom kolača. Pa je logika da kada jedna velika banka digne cijene, sve ostale je slijede. Umjesto obratno. Naprosto monopol.

Puno se cijena kod nas formira tako, nažalost, i da stvarno lupi kriza slijedeće godine, kako se predviđa, to bi normaliziralo način formiranja cijena. Imali bismo manje, ali postavljeno na razumne osnove.

Trenutno na našem tržištu ima manje poduzetnika nego što ima potreba. To se lijepo vidi u onim segmentima gdje stranci investiraju (npr. otvaraju se novi i novi trgovački centri, što za posljedicu ima pad cijena najma u istima). Međutim, postoji još puno segmenata gdje je tržište gladno konkurencije, ali mi nemamo kapital (niti ljudski, niti novčani) da otvorimo posao, a stranci iz ovih ili onih razloga ne ulaze.

Koliko strahujem, pomalo se istovremeno i nadam da će se u 2010. obistiniti predviđanja o recesionom “valu” koji nas još nije zapljusnuo, jer će zbog pada potražnje pasti cijene, a država će biti prisiljena stvarno “uhitriti” birokraciju, pa će veći broj naših ljudi otkriti da odjednom ipak imaju dovoljno novaca i prostora da postanu poduzetniji. Što bi otvorilo ljepšu perspektivu u 2012. i kasnije, nadam se.

A baš tu negdje završava ciklus Majanskog kalednara i započinje novi, što je kod Maja bio razlog za očekivanje novog početka. Pa se nekako čak i mistično sve poklapa. Treba konzultirati V. Milana. :slight_smile:

u cijelom svijetu banke naplacuju slanje ceka na inkaso. u SAD-u 10-50 dolara najmanje.
bank wire transfer u inozemstvo nase banke naplacuju nekih $10 dok je u SAD cijena od $30 - $100.

nemojte blatiti sve sto se nalazi u hrvatskoj. nismo bas u svemu najgori :wink:

U kapitalizmu smo. Ako si zadovoljan time da je udio tarifa u profitu banaka skočio s 5 na 20 % preko noći, imaš pravo na to. Nemaš, međutim, pravo omalovažavati i to još temeljem površnog čitanja.

Prvi ino cek sam uplatio 2002 u pbz-u. Slanje na inkaso su mi naplatili $10 (tada oko 85kn). Jucer su mi za slican cek naplatili oko 50kn (danas oko $10).

Neznam kako je u erste-u i drugim bankama ali u PBZ-u se cijene usluge inkasa nisu promjenile od 2002.

Bas suprotno taj Inkaso ili bilo koja provizija kad ti polazes novce na banku nema nigdje osim kod nas. Banke zele i trebaju novce(osim ove nase, one tjeraju ljude kad dodju s ckovima jer im se neda zajebavat s tim, jer dovoljno zarade na kamatarenjima i inim nerealnim stvarima) pa su odlucili naplacivati taj INKASO, a ironija je u tome sto svaka banka ima neki psototak tog inkasa i to od 1-4%(0.3% ima pbz) ALI minimum naplate je 20-40 kuna po ceku, a pazi sad ovo: maksimum je od 300-500 ovisi o banci.

Ajmo logicno razmisljat: zasto minimum? Zato da bi premalo uzeli na male cekove, ok to jos razumijes.
A zasto maksimum limitiraju?
Zato da ak dodje neki majstors 100 000$ da ha ne otjeraju uzevsi mu 5000 kuna jer svaka banka bi rado imala covjeka koji donosi miljune u banku.

A sad se pitate gdje smo onda tu mi? Normalni ljudi s normalnim cekovima?
KO NAS J***!

Eto pa kad dodjemo konacno u europu ovakva sranja nestanu, pa da vidim covjeka koji veli da nije dobro da idemo u europu, trebalo bi dat slovencima sve samo da dodjemo u tu europu pa da imamo normalnu drzavu.

A sad o bankama od najgore prema najboljoj:

VABA(varazdinska banka): Ak imate posla s ovom bankom, bilo kakvog poslajer ova banka ne radi polog ino ceka na racun, dakle ova banka ne zeli novce… kakva je to banka, pa se treba zapitat dali se uopce ispalti bilo sto raditi s tom bankom.

Raideisen banka: klonite se je isto u velim krugu, uzmu si 100 kuna odmah i jos Inkaso, nisam ni pitao koliko je

Medjimurska banka: Salju cekove prek 300$ na inkaso i to je 1%, ALI uzmu i sebi 3% od cek…

HYPO: Uzme 2% ili minimum 20 kuna i maksimum 500kn

Zaba: 2% inkaso

PBZ: 0.3% ili minimum 20 kuna, maksimum 300kn+ Troskovi INO banke (IMO ovo je tek tak da si uzmu nekaj jos)

Erste: Uzmu si tih 40 kuna, pa nisu ni oni glupi ak svi harace da oni daju badava, iako si uzmu 40 kuna i dalje je najbolje biti kod njih.

(druge banke im nisu niti htjele konkurirat u ovom pogledu pa su valjda zato i oni malo smanjili napad na druge banke sto se tice pologa, musterije nece izgubiti, a jos ce zaraditi)

ovo me živcira. platim pbz-u inkaso i još me ino banka oženi za 20$. U PBZ-u kažu da to nema veze s njima.

Mislim da lazu. Jer kako onda u erste netreba nikakvu naknadu platiti?
A i onda bi druge banke trebale navesti da ce jos netko nesto uzet od ceka a ne navode… dakle to si uzmu oni. Osim ako netko znade da je to kod svih banaka, a ja mislim da nije,…

[quote=“dadaas”]Mislim da lazu. Jer kako onda u erste netreba nikakvu naknadu platiti?
A i onda bi druge banke trebale navesti da ce jos netko nesto uzet od ceka a ne navode… dakle to si uzmu oni. Osim ako netko znade da je to kod svih banaka, a ja mislim da nije,…[/quote]

ljudi koji dobivaju u srbiji iste te čekove, isto im uzmu to.

Uglavnom zakljucak je da je od svih banaka u RH za naš posao najbolja ERSTE banka,zar ne? 40 kn mjesecno i to je to.

Meni u OTP banci nisu uzeli ni 0.01$ samo je problem da ček možeš podići tj. novac sa računa tek nakon 15 dana. ali to nije velik problem tak da meni super. Ne dam lopovima 40kn :potboy:

Ne, zakljucak je da moras biti dobra sa tetom na salteru pa ti nece nista naplatiti koliki god bio iznos checka :doki: (PBZ u mom slucaju)

Ja sam sa prvim checkom isao kod njih, bilo je nekih 100-ak dolara, trazili me 75kn, tak da ne znam od cega broje tih 2% kad to iznosi 75 kuna.

moguce jer su mi to onak prek saltera se navikivali jedan drugome… napamet… zamisli koji radnici… umjesto da su me posjeli, donjeli mi kavicu klipice… naznaju oni da cu ja za par godina dolaziti s 100 000$ cekovima, a onda nek se hebu.

Kod nas u BiH odavno banke napacuju i salju na inkaso, bez obzira koliki je iznos (čeka se 21 dan).
Sto se tice cijene slanja na inkaso ona iznosi 2%, ili minimalno 10 KM (oko 37 kn). Prije je jedino Zagrebacka banka (danas Unicredit) odmah isplacivala, ali onda su odjednom promijenili taktiku i vise ne primaju cekove.

hm čudno mi je da Erste banka naplaćuje… ja uredno svaki mjesec nosim ček kod tete sa velikim naočalima u Erste i polažem ga na svoj devizni račun te zamolim tetu da mi sa deviznog prebaci na tekući i to je to. Nikad ništa ne plaćam… Teta u Erste mi to napravi u roku 5 minuta.
Prvi moj ček sam nosio prije više godina u PBZ i kad su mi rekli da moram čekati 30 dana inkaso, pobjegao sam iz banke. ( to je bilo zato što sam žarko želio taj prvi novac od GA. Najslađi ček :slight_smile: )

[quote=“BlackCode”]hm čudno mi je da Erste banka naplaćuje… ja uredno svaki mjesec nosim ček kod tete sa velikim naočalima u Erste i polažem ga na svoj devizni račun te zamolim tetu da mi sa deviznog prebaci na tekući i to je to. Nikad ništa ne plaćam… Teta u Erste mi to napravi u roku 5 minuta.
Prvi moj ček sam nosio prije više godina u PBZ i kad su mi rekli da moram čekati 30 dana inkaso, pobjegao sam iz banke. ( to je bilo zato što sam žarko želio taj prvi novac od GA. Najslađi ček :slight_smile: )[/quote]

ti govoriš o čeku do 500$ zar ne? taj nikome ne ide na inkaso i odmah ga možemo staviti na svoj tekuci racun…ako govoriš o čekovima iznad 500$ odmah nam otkrij poslovnicu hehe

Eto ga na nije više 40 nego je vec 50kn,kaže veca je svota pa je ovaj put skuplje,pih…:dolje:
Može li mi netko reći koliko sada uzimaju u Zagrebačkoj banci? ako tko podiže tamo.