U što uložiti 1000 eura svaki mjesec?

Hoćeš reći ne žele plasirati.

@H_rvoje
Baci oko na neku angel investor ili risk kapital mrežu. Ima ih posvuda, lokalnih, kontinetalnih, međunarodnih…

Sistem je jednostavan. Ti sam, ili u koperaciji sa drugim investitorima ulažeš u projekte koje procjeniš profitabilnim. Nemaš garancije (poput npr. hipoteke, kao kod banaka) ali ti je zato povrat investicije veći nego kao kod bankarskih kredita.

Sve se obavlja virtualno. Na stranicama tih mreža imaš gro poslovnih planova, koje možeš prelistavati, stupiti u kontakt sa poduzetnikom itd.

Kako su banke krcate novcem?

Pa banke imaju unlimited izvor novca, ako misle da im treba vise novca one samo kazu da imaju vise novca. Tako se dolazi u razno razna ropstva, zato je financijskih krah cijelog sviejta jako blizu.

Ako pratite malo dogadjanja, sta vam nije smijesno da se hrvatska samo zaduzuje, mi se samo azduzujemo, a nasi vladari se ponasaju kao bpijani miljunasi. Daju novac za dobrotvorne svrhe, daju novac imigrantima a s druge strane se zaduzujemo. Oni rade u korist banaka i bankarski su robovi kao i cijeli ans narod.

Banke jedino imaju problema po novom u Islandu i Poljskoj, naravno i ovim ajmo reci koliko toliko nekapitalistickim drzavama, rusija, kina,…

Ne, nije da ne žele nego se boje.
Čitam u Poslovnom, prodaju milijune (miljarde) kuna TOKSIČNIH kredita za 10% vrijednosti.

Taj novac koji se daje imigrantima i za razne dobrotvorne svrhe realno nije dovoljan niti za 1% mjesečne kamate (bez glavnice) koji uplaćujemo/vraćamo MMF-u… da se to preusmjeri, ne bi se bog zna što promijenilo…

Šta je rješenje povratak u komunizam?

Ruska najveća SBER banka je na aparatima već neko vrijeme… a ne znam na šta ciljaš po pitanju Poljske…

1 Like

Ulozi u neki kickstarter projekat i trazi %

To je dosta veliki problem što ljudi (masa) nemaju pojma o gabaritnim veličinama. Onda se “logično” nekome milijun učini velikim, pa ide kenjkat za tom miljom…dok niti ne kuži kako milijarde s druge strane tečno cure…
U slikovitom prijevodu, zamislimo da se neka osoba zamara kaj mu kapa pipa u kupaoni…a nije skužio da je pukla vodovodna cijev ispod kuhinje. I pritome, majstorima koji pokušavaju sklepati puknuće vodovodne cijevi, dodatno otežava optužujući ih za lošu instalaciju pipe i kapanje na istoj. Majstori bi možda rado pipu remontirali, ali treba krpati najglavnije rupe…

Tako se energija naroda rasipa na kenjkanje tamo di ne treba…a što ostavlja prostora propustu tamo di bi trebalo stisnut.
U konačnici, trošimo se uzalud na kenjkanje…umjesto da se uvide pravi problemi. Koji, kad bi se kvalitetno locirali…bilo bi puno veće šanse da se bolje i rješe…

Teški dani jesu, ali još teži iz razloga što većina samo traži na koga će prebaciti krivicu… A svi zapravo snosimo dio krivice! Normalno, neko više neko manje …što je sasvim prirodno i nebi niti bilo moguće drugačije…

Dobro ja znam koliko miljun vrijedi. To sto smo mi duzni miljarde nedaje pravo nikome da rasipa miljune.

A bit problema naravno nitko ne vidi, zato se to i radi, zato i nestaju miljuni, zato se u lijepoj nasoj jos dugorocno stvari ence promjeniti.

Pa koja to budala, oprostite na izrazu, donira novac kad je duzan i grmu i trnu? jel to pijanica? Drogeras ili tko, meni to nije jasno, pa mi probaj to objasniti.

A za ostalo treba malo citat ove sa strane medije, ne samo mass media gdje se pise onos to koristi. island je strpao bankare u zatvore, a poljska uvodi porez na banke. Eto… A koliko znam Banke ni u Madjarskoj nemogu raditi sto zele…

Ne govorim ja o nikakvim vracanjima, pa opce je poznato da se necem o vratiti niti u komunizam, niti u monarhiju niti pa bilo kamo sto smo vec vidjeli, ali da ce doci do revolucije oce. Covjek koji misli ili uopce ne razmislja da ce doci do recolucije nezna nista o povijesti, a bogami niti o buducnosti. Ako mislis da cemo zauvijek ostati u ovom totalitarizmu onda dobro, mi u Hrvatskoj za nasih zivota mozda necemo dozivjet revoluciju, jos kad vidis kako narod razmislja bojim se niti za zivota nasih sinova.

EDIT: da ruska banka je na aparatima, kod nas niejdna banka nije na aparatima niti ce u skoroj niti daljnoj buducnosti biti, zar to nije malo smijesno, kako rusija koja je razvijenija zemlja i veca sila od hrvatske ima banku na aparatima, a kod nas gdje narod samo sto ne skapava od gladi ima banke u raju…

Doniranje nema veze s time koliko imaš novaca.

Ajd malo pojasni, pa nemozes tako nesto napisati bez ikakvog pojasnjenja.
mislim pa netreba neznam kakva logika da bogatcovjek ce vise donirat nego siromasan? A siromasan koji donira ko bogat , e tu nesto nevalja. A onaj koji nema novce, odnosno ima dugove koje palca sa kamatama i mora te dugove vratiti, njemu enbi smjelo biti ni na kraju opameti da rasipa bilo kakvi novac na bilo koji nacin, a kamoli da donira.

Malo je tu kompleksnija stvar tko će se kome i na koji način uvući u *upak. I kad to sve zbrojiš, podijeliš, deriviraš…integriraš…dobiješ tijek novca koji si ne možeš ovako na prvu racionalno objasniti.

Da probam jednostavnijim primjerom pojasniti:

Imaš situaciju kad si vlada kupi vozila, pa svi mi kukamo i jadikujemo. I neka kukamo…jer da ne kukamo, kupili bi si još luksuznija vozila…
No s druge strane da se naša vlada doveze s fićekima tamo na neki svjetski kongres…ovi bi nas vjerovatno prvo provjerili na karti jeli postojimo…kad bi se uvjerili da postojimo, ionako nebi uvažili što govorimo.

E sad, logično je, nakon što se uzmu u obzir tako neke manje vidljive varijable…da ne može biti ni fićek…a ne može biti ni najluksuzniji. Ggdje je granica??

Slična stvar je i sa donacijama…nebi bilo fer od države da ignorira sve pomoći prema drugima, nebi bilo fer niti da da sve što ima. Gdje je granica? Da bi se shvatila granica ne polazi se od toga što milijun meni ili tebi vrijedi…

Aha, lijepo razmisljanje. Nazalost ja tako ne razmisljam niti cu ikada razmisljati. Meni vozilo sluzi za voznju od toce A do tocke B. Ako smo duzni, izvolite se gospoda voziti u ficekima, kada se obogatimo i neznamo kamo s novcem onda mozemo kupiti bolji auto, ali nikada automobili koji je stvar prestiza.

Znaci drzava donira zato da se dokaze da smo i mi donirali jer zelimo biti fer prema drugim bogatim drzavama, bez obzira sto je narod jadan.

Eto vidis, zbog toga nasi sinovi nece dozivjet proljece u Hrvatskoj!

P.S. ja te u potpunosti razumijem sta ti pises, sve to znam, ovdje samo zelim na najednostavniji moguci nacin docarat stvarnu situaciju. Naravno da ce se kolinda i ovaj nas ovi Oreski uvlacit velikim korporacijama u supak. I naravno da nije kolinda sama odlucila da donira novac imigrantima, njoj su poslali nalog da to napravi…

A sto se tice vozila, tu je stvar tako koruptivna da mi se o tome uopce nezeli razmisljat, jer svaki put kad drzava nesto kupi ona napravi ovakvu ili onakvu korupciju.

To funkcinira do jedne razine…ispod određene razine, dovoljno dobar auto je preduvjet za daljnje bogaćenje. Pitanje je samo koja je najidealnija granica, a to svakako nije jednostavno pitanje…niti za jednostavan biznis, a kamoli kad je u igri hrpetina različitih parametara kao što je to na državno-ekonomskoj razini.
Bolje rečeno, kad se to gleda na državnoj razini, u igri su hrpetine koorporacija, organizacija, sustava…te broj parametara znači raste tako reći na potenciju svega toga. U tako složenom sustavu svi postaju pijuni samog sustava i rade kako ih voda nosi…jer niti ne mogu drugačije. “Džabe” onda upirati prstom u nekoga na vrhu (najvećeg pijuna)…najslobodniji djelova sustava su oni najdalje od vrha. MI. I kad svi ti MI učinimo nešto “sitno” loše, to se akumulira prema vrhu…a nemaju oni na vrhu čarobne štapiće da krpaju za nama. Tj. imaju, dodatne restrikcije! …kako bi nas ograničili da činimo te sitne loše stvari. …i tako se to vrti u krug…a te restrikcije su zapravo evolucija koja stvara složeniji sistem. Tj. kako ja volim gledati, složenije biće, kojem smo mi tek stanica i nit ga ne percepiramo…

trnac, nisam mislio da od banke uzme, sta, pa ja sam siguran da nekima bi ta donacija znacila puno. Sta znam, 1000 mesecno nije malo. Gledaj ovako, da ja imam 1000e da ulozim u svoj marketing, zaradio bih 3000e minimum, a sigurno ima i drugih firma, organizacija i slicno kome to fali, recimo. Pa da potpise ugovor, moze na 50% od zarade, mozda i ova ideja sa kickstarter projektom nije losa, 1000e mesecno je ok svota. Ja da ne znam ovo sto znam, i da zelim negde da ulozim, pa prvih mesec, dva, na 0 da bude, je super, ali da mu se posle postepeno razvija cena.

Neće kod nas nikad doći do revolucije jer smo obična stoka sitnog zuba, dobro je Tuđman reka. Kako drugačije opisati narod kojim već 70ak godina vladaju isti ljudi, tj njihovi potomci. Kako normalnom čovjeku objasniti da nakon što smo odbacili komunizam nismo odbacili i kojekakve mesiće, pusiće, josipoviće, šekse, perkoviće, milanoviće… i njihove sinove. Kako normalnom čovjeku objasniti da je kod nas upravljanje državom obiteljski biznis?

tužno, jadno, neperspektivno…

a i ovo je gadan offtopic haha.

4 Likeova

Tko to kod nas skapava od gladi… to je mitomanija kojekakvih index.hr i sličnih portala… kao da se narod pokušava bacit u kolektivnu depresiju. Znam siromašnih obitelji, ali niti jedna od njih nije gladna.

Naravno da bi moglo biti bolje, ali da je situacija katastrofalna, nije!

Ne daj bože da neka od tih velikih korporacija dođe i otvori proizvodnju u Hrvatskoj… ne daj bože… šta to uopće znači uvlačenje u šupak velikim korporacijama? Kako se to radi i očituje?

bas da mi ostane milja evra svaki mj da ne mislim nakon sto obidjem sve ebaye i alibabe i kupim vikendicu hm tesko…
al svakako bi gledao malo stavit u fondove, malo vise u dionice, malo u neke startupe, malo u osiguranje…
citam bakica covjek pametno prica treba ga pratit…
mozda nekaj ovakvog https://www.seedrs.com/

vecinu ekstra para zadnjih pa god sam ulozil u razvoj biznisa, aplikacije, skripte, stranice…
ne mogu reci da mi se vratilo bas… nesto je a nesto nije…
ali ne mogu reci ni da mi se nece vratiti kad to sve sukne u nebo u neko doba…

ono sto sam naucio je da ne uzimam prevelike zalogaje…

Neznam u kojem dijelu Hrvatske zivis, ali ja vidim iseljene kuce, vidim ljude koji rade, sljakaju a ne primaju lovu ili su placeni mizerno. Moji susjedi jedva krpaju kraj s krajem, prezivljavaju iz mjeseca u mjesec.

A s ovim se slazem, da nam velike korporacije koje ce izrabljivat narod netrebaju.
A o uvlacenju u supak nisam ja govorio nego @bozoou kad kaze da se nasi moraju voziti u BMWeima kako bi se korporacijama predstavili kao prestizni ljudi koji imaju love i u kojoj drzavi sve cvjeta. Dam moramo donirat, razbacivat novac kao pijani miljunas jer je to pokazatelj moci, moci da imamo love da nismo u krizi, da nas narod sjajno zivi…

Eto tako sam ja to shvatio.

@dadaas
U kojem mjestu živiš?
Pitam jer što kažeš je točno. Ljudi traže kredite od 1000 kuna!?

A doniranje je stvar mentalnog sklopa, ne debljine novčanika. Barem je tako to doživljavam.

To je čisto komunističko razmišljanje! a kako će oni to izrabljivat narod, tako što će im dati posao? pa kako to narod ne izrabljuje svaki poslodavac koji svog radnika plaća ‘samo’ 3 tisuće kuna mjesečno… dal to bila čistačica u osnovnoj školi, blagajnica u konzumu, kuharica u menzi, konobarica u ličkom petrovom selu koja radi za Martina, čovjek koji bere jagode za Josipa, pekar koji radi za Filipa… zašto to nije izrabljivanje, a da rade za nekog Jamesa, Michaela, Hansa itd, onda bi to bilo izrabljivanje?

Daj bože da korporacije samo dolaze i da otvaraju proizvodnju i da se smanji nezaposlenost… trenutno konobarica koja radi za Martina radi za 3 tisuće kuna, jer ako neće ona, ima ih 100 koji hoće… e, al kada se tih 100 zaposli negdje drugdje, bome će Martina imati plaću 4 tisuće, jer neće baš bit kako je sada - ‘‘pa ako nećeš ti radit za toliko, ima onih koji hoće’’… to onda pokreće cijeli pozitivni domino efekt.
I još ovako, za njih 100 na burzi, moraju im poduzetnici plaćat i socijalu, i zdravstveno itd… i to je veliko porezno opterećenje na sve poduzetnike, koji su nekonkurentni u europskim okvirima, jer iste firme u Irskoj ne moraju do 6. mjeseca u godini raditi za državu, državnu upravu, socijalne slučajeve, njihovo zdravstveno itd.

2 Likeova

a je, u pravu si. al to s konkurentnosti ima smisla tek kada je nezaposlenost oko 5%… ovako kad je 15-20% nema nista od konkurentnosti, jer ko sto si i sam rekao ako neka konobarica nece radit za 3000kn ima ko ce…
a ima i izrabljivanja, nemojmo se lagati. eno otkad fiat proizvodi neke svoje modele u srbiji bilo je par slucajeva kad su radnici “izgubili kompas” zbog prevelikog opterecenja, ako se ne varam bilo je i jedno samoubojstvo. ima takvih primjera dosta, neskolovane ljude u ruralnim sredinama se da lako drzati u saci, jebiga, ljudi nazalost nemaju bas puno izbora.