U što uložiti 1000 eura svaki mjesec?

Dobro 'ajde Antel off, to je sve u skladu sa nickom. :slight_smile:

1 Like

Nisam to rekao, nego si krivo (tj.ogorčeno) shvatio :wink:

Ja sam samo pokušao objasniti zašto ne može fićo…a na to sam objasnio tko postavlja granicu između fiće i nekog uber luksuznog vozila.

Glavna fora je znači da stvari nicu crno-bijele, a trenutna nijansa sive je upravo tamo gdje ju je sustav postavio rasporedom svih sila koje djeluju na sustav. A to je jako puno parametara i pripadajućih sila koje vuku na ovu ili onu stranu.
Tako da ona siva boja koja je logična iz perspektive nekog pojedinca tog sustava…ne mora ni blizu odgovarati sivoj boji koju sustav zaista producira.
Siva boja je u ovom slučaju luksuznost auta vlade, crno je fićo…bijelo je najluksuznije moguće vozilo.

P.S. tvoja ogorčenost luksuznošću automobila vlade je također jedan od parametara …koji stvara jednu silu koja vuče u svoju stranu. Tako da sve ima svoje utjecaj i doprinos ukupnom sustavu…

Hey, nisam ja ogorceno ovo napisao. Ali da jesam ogorcen ovakvom status quo situacijom u lijepoj nasoj svih ovih godina.

Ovo o tome da nasi laziraju da imamo novaca sa prestiznim automobilima i donacijama kao da imamo mikjune je u stvari law of attraction. Nebi sad ulazio u to dali to sljaka. Ali ima masa knjiga napisanih da svaki uspjesan covjek ako zeli biti uspjesan prvo fekira svoju uspjesnost, odnosno zivi kao uspjesan covjek i ponasa se tako, na kraju on to i postane. I law of atraction nije toliko bezvezna stvar kao sto to sad na prvu zvuci. Mnogi sportasi fokusiraju da su prvaci i mnogi od njih na kraju i uspiju biti prvaci. Sad ce netko rec da od miljun onih koji fokusiraju naravno da ce netko postat prvak, a ja cu reci da onaj koji ne fokusira i ne zivi kao prvak nikada nece biti prvak.

Eto, tako sam ja mislio, da mozda nasi politicari glume prestiz, zive prestizno da bi mozda sa law atractionom postai i u realnosti prestizna drzava. Mozda je to doslo s Oreskovicem buduci je on covjek iz biznis svijeta gdje je team building i ovakve stvari kao sto su law of attraction opce poznato.

Ne slažem se. Progurali su nam svakakva vjerovanja i nažalost većina ljudi ih uzima zdravo za gotovo.
Kada bi se i zaposlilo svih 100 koji čekaju na Martinino mjesto pa kad bi Martini podigli plaću na 4000 kn tih 4000 kn bi vrijedilo jednako kao 3000 kn dok je njih 100 čekalo na to radno mjesto. Varka za narod. Zaboravljaš inflaciju i prijevaru da je ona nužna i pozitivna. To je preopširna tema, ali ja sam ekonomist koji razmišlja svojom glavom i jasno mi je kakve idiotarije guraju pod “ekonomka pravila” na ekonomiji. Uz stopu adekvatnosti kapitala od 12% normalno da moraju pričati o pozitivnoj inflaciji 2%, ali nitko ne postavlja pitanje zašto je stopa adekvatnosti kapitala tako niska? Ja znam zašto, i znam što je sve moguće sa drastičnim povećanjem te stope, ali znam i kome to nikako ne odgovara.

Što se tiče dolaska korporacija, tu spadaju i razne Bille, Mercatori i sl. Ti trgovački centri su uništili male domaće trgovce i zatrovali narod. Ja ne mogu otići u dućan i kupiti plodove mora iz Jadrana koji je na sat vremena vožnje od Zagreba nego moram jesti umjetno uzgojeno smeće koje dolazi sa drugog kraja svijeta i koje je u najboljem slučaju izvađeno iz uzgajališta prije mjesec-dva jer putuje brodovima koji staju 1000 puta pošto je takav prijevoz najjeftiniji.
O GMO neću ni pričat.
Kad vidim K+, S Budget, Clever i slična jeftina smeća to zaobilazim u širokom luku. K+ je Ku*ac od ovce kvalite, S Budget je Sranje, Clever mi sugerira da budem pametan i izbjegnem to itd.
To su te korporacije koje nam donose toliko blagostanja.
Meni je bilo bolje dok sam u kupovinu išao u mali obiteljski dućan u kojem sam našao sve što sam trebao nego sada kad MORAM ići u Konzum, Billu i ostale “korporacije”.

Ma neda mi se dalje. Tema je preopširna i totalno je offtopic.

3 Likeova

Hehe, nisam ni rekao da si ogorčeno napisao …nego da si ogorčeno shvatio :D. …a to odgovara ovome što i sam kažeš da si ogorčen situacijom u lijepoj našoj. Zato sam i napisao da ta ogorčenost utječe na cijeli sustav…jer nisi ti jedini koji je ogorčen. Ogorčenost jednostavno u sustavu ima ulogu negativne povratne veze …koja je prisutna svuda, od ekonomije do mehanike…i do svih ostalih prirodnih sistema.
I baš zbog toga, sustav je prilično uravnotežen…koliko god izgleda da je loš.
Realno, idealna situacija je da ogorčenost=0 …ali to je u praksi nemoguće da bilo kakav sustav nema grešku u svojoj regulacijskoj povratnoj vezi koja utječe na ispravljajuće djelovanje sistema.

Kad malo bolje o tome razmisliš, u jednu ruku i odgovara da je prikaz ogorčenosti u medijima veća nego što se zaista osjeti na leđima pojedinca. Jer se to ponaša kao integralni regulator koji prethodi greški…tj. ispravlja sustav prije nego li se greška stvarno i desi. A to je puno prihvatljivija situacija, nego da stvarno svi moramo postatati previše ogorčeni nebi li djelovali…

I sad smo došli do jednog od parametara koji određuje granicu luksuznosti automobila. Ogorčenost naroda.
Ali to je naravno tek jedna stavka u moru njih. Ali da ćeš naći krivca u kojeg ćeš moći uprjeti prstom, nećeš nikada :). To je kao da dođe bolestan čovjek doktoru, a on traži stanicu koju će okriviti. Ali ne može, čovjeka može promatrati samo kao jedan sistem.

Napisao sam sad opet veliki reply, ali evo necu vise pisat, obrisao. Ne zato jer nemam volje, nego cisto jer smo zatrovali ovaj topic koji ima cistu jednu drugu poantu a mi skrenuli u ttotalno druge vode.

Malo po malo, sve jedan topic postane nesto kao komentari u nezavsnim novinama(da je clanak u pravljenju kiselog kupusa, komentari se svedu na srbe, hrvate i muslimane i *ebanje majke jedni drugima).

@H_rvoje - jesi li programer(pominjao si php i python na jednoj od tema)? Ako jesi a imas viska svaki mjesec 1000 eura za uloziti, onda vjerovatno znas na cemu zaraditi, kakve projekte ljudi traze, gdje ih traze i slicno. Otidjes do FER, ETF ili do neke srednje skole i stavis oglas da trazis programere. Oglas tipa, za 200kn sedmicno, micro zadaci iz php/python/java/etc., mogucnost ucenja,fleksibilno vrijeme,bla,bla,bla… Napravis micro studio,ekipu od 3-4 covjeka. Nalazite se jednom sedmicno da vidis kako napreduju zadaci i to je to. Skupis neku mladu ekipu koja je zeljna znanja a nemaju iskustva u poslu. Ti ces im dati to iskustvo i znanje a oni tebi sate i sate programiranja! Mogao bi da zavrsis neke svoje privatne projekte za koje nemas vremena ili da krenes u nove za koje nemas vremena od svog posla. Za 2-3 mjeseca ces znati jesi li zadovoljan njihovim radom, znanjem. Kako se to zove? Hm… Poslovni inkubator?

Cisto ideja.

Kada odlucis u sta si i da li si ulozio tih 1000E mjesecno, napisi nam da znamo. :slight_smile:

Nije dadaas, H_rvoje je zakuhao ovaj topic

:slight_smile: promjenio :smile:

Stvarno sam se svačega načitao ovdje… od kud mi novac? Khm, ajmo reći da imam dobru plaću, male su šanse da ona bude za 1 kn veća, ali sam svjestan toga da sve to može propasti.
Zato sam i krenuo u traženje nekih ideja za novi web biznis.

Citao sam ovu temu par puta i malo sam se smorio sto je otisla u mrtvi offtopic. :smile::smile:

Uglavnom i ja sam imao/imam ideju da ulazem negdje barem 1000€ mjesecno i sta znam sve je to sigurno mac s dvije ostrice i mene je zanimalo misljenje drugih gdje bi oni ulozili.

Mislim da jos neki imaju taj problem ali kad se bavis nekom temom i radis to dugo vremena i donisi ti ogromne novce, bez obzira na to malo postaje smor i nema previse izazova sto nije dobra stvar uopce. Ali sam se ipak odlucio na kraju da nastavim ulagati u trenutni biznis jer mi donosi najbolji cash flow.

Ali ono sto mi postoji interesantno u posljednjih par mjeseci su mobilne aplikacije, ali kako nisam programer i teski sam blecak oko toga odlucio sam da platim ovima 2500€ za razvoj jedne aplikacije za Android i iOS i trebala bi biti gotova krajem mjeseca pa me zanima kako ce to ispasti na kraju. To je podrucje koje me sada trenutno interesuje pa svakako iskoristit cu priliku ovim putem da pozovem ako ima ozbiljnih kandidata koji su u tome dobri za pravljenje prvenstveno Android aplikacija/igrica i spreman sam platiti za to.

Kako je gore navedena aplikacija malo kompleksnija cijena joj je bila tolika, ali mislim da sam spreman platiti do par stotin eura za neke jednostavnije aplikacije/igre pa eto ukoliko imate neke ideje i mogli ste to uraditi, javite se porukom.

1 Like

Evo moj predlog ni sam nisam siguran da je dobar za 700 eura možeš kupit 1400 članaka na našem jeziku od 300 riječi, za 300 eura čovjeka koji će ubacivat članke provjeravat jesu orginalni, dodat slike i bacit pokoji link na forume. Za 6 mjeseci i sa 8400 članaka tvoj sajt mora imat ogromnu posjetu i veliku zaradu. Šta ćeš dalje činit, prodavat ili nastavit isto i još od banera uzimat novce ne znam. Znam da je kod nas zarada loša, ali skoro je nemoguće ne vratiti uloženo jer je niska cijena pisaca lako se probit za dosta long termina, a sa tom količinom unikatnog sadrzaja dobrom organizacijom kategorije bi ti mogle i neke jače termine uzet.

2 Likeova

A da smanji broj clanaka na 140 i uveca ih na 500+ rijeci i to na engleskom. Plati covjeka, koji ne samo da ce dodavat i provjeravat plagijat, nego ce i ispravit greske na engleksom jeziku. Sve skupa ga kosta isto, ali ne da nece vratiti novce, nego ce i solidno zaraditi. A ovo za Hrvatsku mislim nemam pojma kako ce zaraditi. Sto ce prodavat nama siromasnim hrvatima? Koliko nas uopce ima koji kupuju online.

Postoji razlog zasto svi affiliate markeri kad traze keyword research ne gledaju koliko keyword ima u globalu pretrazivanja, nego koliko ima u USA.

Mislio sam na adsens sajt

Evo nesto konkretno - skupi par tisuca i kupi udio u Webmajstorima :smile:

Pomozi mi forum i portal podignuti na vecu razinu uz bolju promociju, sadrzaj i monetizaciju :slight_smile:

Sretan ja, sretan ti, sretan community, sretni svi :stuck_out_tongue:

Toliko ljudi, a ukupno 2 konstruktivna prijedloga :confused: ili nitko nece otkriti svoju zlatnu koku.

Mene vise zanima gdje uloziti 50-100 kkn, a da to drzi vodu.

ajde malo up, ima tko kakvu dobru ideju koja treba investiciju ili ekipu koja ce ju sprovesti, nek se javi :wink:

Hiljadu evra bih dao da mi covek napravi profesionalnu wordpress themu koju bi posle bacio na themeforest bolje teme se prodaju u proseku 300 kom puta 50 dolara …to je lepa cifra…

25 dolara autoru.

ne znam koliko uzima themeforest ali je dobra prica opet cista lova