Ukidanje prireza u Hrvatskoj

eto ti taman primjer kako se svašta razlikuje od jezika do jezika

no meni odmah pade na pamet, jel to znači da ga u finskoj možeš gazit kolko oš ako nemaš primanja.


Meni je pak odgovorio ko i tebi … ima tu više faktora… moguce ti i ja ovdje koristimo 4-orku?

Osim toga, ako bolje pogledamo i njemu AI nije zaključio da je Finska jedina, nego je samo nju dao kao primjer. Da je on dodao upit “molim te nabroji ih sve” … AI bi se vjerovatno ipak dokopao na kraju iste informacije koju je dao i tebi.

Poanta koju hoću reći sa time … AI će ti drugačije strukturirati odgovor ako napraviš minorne izmjene u pitanju, čak i ako ne mjenjaš jezik prompta. Tako da promjenu jezika uvijek moraš gledati kao minornu preformulaciju pitanja, jer teško da se na dva različita jezika možeš skroz identično izraziti.

No sve to vodi samo do drugačije formulacije odgovora, a nebi nikako smjelo da kvalitativno informacija mijenja smisao… da neki odgovor iz “da” postane “ne”, samo zato jer se promjenio jezik upita.

Njegov odgovor bi kvalitativno bio drugačiji da je njemu AI zaključio da je Finska jedina zemlja … a zapravo nije dao takav zaključak! Nego je samo do formulacije odgovora gdje je odlučio dati ogledni primjer i reći da ih ima još.

Evo, ja pitam na njegovom jeziku, minorno mijenjam prompt i dobivam odgovor isti kao i ti.
Zato velim, promjenu jezika bi trebao gledati tek kao varijaciju prompta da si se malo drugačije izrazio i da će se onda i AI u odgovoru malo drugačije izraziti, ali ne i promjeniti smisao odgovora.

P.S. ali šta je da je, ovakvo ponašanje unosi dosta razlike zavisno od jezika prompta i može biti da si u pravu da bolje ferca na nekim jezicima. (Iako bez više uzoraka se to ne može zaključiti, jer moglo bi biti da kako mu se “omane” da daje kvalitetu odgovora. Tipa iz ovog primjera bi bilo poprilično neutemeljeno zaključiti da bolje radi za BiH govorno područje, nego za HR … iako je tebi dao bolji odgovor nego njemu na HR)

Odošmo malo u offtopic, heh.

Vidis po ikoni dal je 3.5 il 4. Anja i Trnac su koristili 3.5; 4. razumije daleko bolje i daje bolje odgovore

1 Like

Nisam neki veliki šprajcov fan, al da… dobro je sumira ovu reformu :nauseated_face::face_vomiting:

4 Likeova

zašto Nepalci nemaju pravo na mirovinu?

koji ce im ■■■■■ :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: