Ulaganje u dionice - isplati li se?

I? Nista od tog shorta, a?

Nisam hazarder. Prošao je novi bill sa milijardama, neke države proglasile public health emergency itd. Novonermalno nije pouzdano za short kad država uđe u recesiju, ako to znači da se neće zatvarati pipa. Sreća pa mi je svejedno u kojem će smjeru.

Bogami evo nas dosta ispod razine 29.07. Nisi ni promasio sto jes jes.

sta kazete na ovaj tech ai rally ove godine… ocel bit defaulta i recesije?

Loodnica!

Iskreno nadam se da ce biti korekcije, i to debele, propustih dosta toga.
Nvida akcije prodala prije 20-tak dana pola, ona skoci sinoc skoro 30% f*ckin procenata. Prodala sad jos pola od ostatka i nadam se da cu taj dio uhvatiti dole. Razvalili su sa rezultatima sinoc

A recesija bi po vecini faktora trebala da nastupi. Trebala…

Proslu subotu otisli u Metro, i bukvalno prazno, na kasi dva covjeka. Nikad to nije bilo tako desetljece unazad. Metro nisu mogao uci subotom, red na 10 kasa bio. Konzum dakle na dnu. restorana od korene pola zatvoreno osta…
Jutros u vijestima njemacka privreda je i zvanicno u recesiji. Dax se ne potresa. (iako nije za poredjenje s americkom berzom i FED politikom).

1 Like

bas se ija to nadam… nije mi ni prosla god bila haj a ni ova…taman sam se presalto na bear mindset i sad rally…na vrazjem palantiru sam spusio najvise…al sad opet uzlece… sad je pitanje uletit odma ili cekat korekciju… vele da recesija dolazi tek kad fed krene spustat stope…a to bi mogli pricekat…

Ne pominji mi Palantir, njega isto prodah u dva naleta, ostala jos cetvrtina, i odleti sinoc jos jednom gore. A nije mi vratio sve sto je pojeo.
Kina je rizicna ali moglo bi biti interesantnih mogucnosti za ulaganja, ako ne bude zatezanja s Tajvanom

1 Like

bojim se da sranje s tajvanom i semijima tek krece…doduse to ne brine nvidiju kaj prodaje te ai chipove… mozda je taj hype oko tajvana lazan… mozda ce ameri rec jbe nam se za tajvan i kineze hm…kinezi japanci i britanci imaju najvise duga kod amera… a nisu inace prijateljski povjesno…kad gledam kupovinu na aliju sve vise tu ima troskova… sad nam racunaju i pdv i shipinge i svasta nesto kad smo u eu… sumnjam da ce se to promjenitit…roba iz kine ce bit sve skuplja hm…da ne govorimo da partija moze dekretom napravit kaj oce…

OT
Sve namete na kinesku robu je uvela EU da zaštiti EU proizvodnju. Kineska vlada je oduvijek poticala (i masno subvencionirala) proizvodnju i izvoz CN proizvoda.

Znaci nekom logikom sad je dobro vrijeme za ulagati u kompanije koje se bave razvojem AI-a?

Mada kad vidim ovakve primjere, sjetim se kako kretanje dionica ne mora imati nikakve logike sa stvarnim stanjem i da su samo hype i trendovi bitni…

2 Likeova