Upit o zaradi na Instant Articles?

Ovo pretpostavljam da je strana publika u pitanju?
Kolike su ti stranice i koliko clanaka je islo?

Ja sam krenuo od pre dva dana sa domacom publikom i uopste nije lose. Juce je na 4 clanka bilo oko 20$, danas se nadam da ce da bude i vise. Stranica na kojoj radim ima 80k ljudi.!
17+ IA + Adsense = oko 20$ sto nije nimalo lose za domace i ovaj broj fanova.
Screenshot_1|690x94

Svaka čast! :smiley:

nije druze strana publika, mozda 10% imam stranaca @cosic12 ti moze potvrditi jer sam mu slao analitiku ljudi s pagea… Page broji 115k ali pravih lajkova… U mene na pageu svaka 2 sata ide clanak tj. 12 dnevno… a svaka druga dva sata objavim neki video ili sliku itd itd…

Aha, pa to je to onda. Ja sam sa 4 clanka na oko 20 a sa 12 bi verovatno bilo to to.
Ista je situacija i sa ovom stranicom sa kojom ja saradjujem, mislim sto se tice publike.
Samo supet sto ti je toliki eCPM, ali budi spreman da ce da ide dole jer je trenutno nerealan za nase podneblje, ali nadomestice se to reachom i posetom.

@Jeronimo034 Neznam druze al ja sam prezadovoljan… :smiley: Mark je jbao google :smiley:

2 Likeova

Da to svakako. Imam adsense na istom tom sajtu i dalekoooo ispod zaradim u odnosu na ono sto dodje od IA. Definitivno je nekoliko puta bolja varijanta od Adsensa.

Evo da ne otvaram novu temu pa samo da vas pitam, jasna mi je razlika(cijena) izmedju nasih i stranih. Zanima me, po vasem misljenju, ako idem od nule (izgubio sam sve fb stranice sto sam imao) i ako cu gradit neki magazin zanimljivosti tipa buzzfeed da idem na strance ili domacu publiku?

Uvijek na strance. Vece trziste + veca cijena klika.

1 Like

Neće da mi verificira PayPal akaunt. Da li je imao još netko ovakav problem?

Moze li da se verifikuva Payoneer akaunt na IA ?

Imao sam ja problem, i znaš do čega je kod mene bilo - do slova ć u prezimenu na paypalu…

1 Like

pozdrav treba mi pomoc ako moze oko IA kako da to pokrenem?

Cudno je sto google nema nikakav “odgovor” na ovo…Gledaj kad Mark ubaci desktop verziju, google ce da pogubi masu publishera.

Za domace su iz dana u dan ocajniji, dok se sa stranom inekako drze…Ne kuzin kak se nista ne radi povodom toga od strane googl-a…pa kad upredin cak su indijci placeniji od balkana. Uzas.

Jesi li cuo za Google AMP?

Ak mene pitas ne…

pa to ti je googleov odgovor na facebookov instant articles

Hvala. Izgleda da je baš to u pitanju.

Jesu li vam to vecinom news portali sa copy paste? Iman jednu dobru ponudu za balkanske pagove od ukupno 250k ali ne znan da li da uzmem, jer neman pojma koju niche izabrati

Ti ako neces daj ih meni tj prodaj :smiley:
Ne mora da budu samo NEWS portali moze sta hoces generalno. Ja radim “Animal” i “Fishing”.

1 Like

Hvala ti, hocu naravno :smiley: sam ne znan sto najlakse uzeti. Jer san bas u skripcu sa vrimenom, a imaju li niche koje su zabranjene?

Jel ti sve copy paste?