Upit o zaradi na Instant Articles?

Pogrešno sam se izrazio. Mislio sam na prosječan reach po člancima. Neki imaju više, a neki manje ali sve je to tu oko 50k

1 Like

Pa ti onda imas blago. Meni najjaca stranica daje max oko 20k reach na link, i to bas ako pokida.

Drug, probaj otici na wordpressu udji u settings od IA plugina i vidi dole imas one opcije da oznacis ako ti je oznaceno “enable development mode” odznaci ga i radit ce ti norm, pa javi kako ide. Pozz

kako dodati novi portal u monetization manager, nema vise stare opcije??

Kakav je vama omjer AdRequests i impersija. Meni impresije za oko 60% manje u odnosu na ad request.

Takođe i kod mene, ako gledamo zadnjih 14 dana. Međutim zadnja dva dana lošije…oko 40 %

Postoji li ikakav nacin da se to popravi. Na internetu nisam nista uspio naci

Pa ne znam, vidiš i 10-15 postova iznad da se još ljudi žali na to…

Da da. Ovo zaista dosta “oduzima” od zarade

Tako je kako je, FB i još mnogo faktora odlučuje da li će se reklama pojaviti ili ne :wink:

Imam jedan ‘problem’ sa FB stranicom. Do skora sam mogao Invite one koji su lajkali objavu, ali sada kad sam pokuašo ne izbacuje mi onaj popup sa Invite dugmićima, nego umjesto Invite, stoji samo Add Friend

Zna li netko šta je u pitanju?

EDIT: Pronašao sam šta je u pitanju. Izgleda da kada je stranica 100K +, gubi se funkcija Invite na postovima.

Da li je to kod vas slučaj?

Da, kada pređeš 100k gubiš tu opciju.

1 Like

Kaj sa fill rate vam nije jasno? Kad je duzi tekst, fb pripremi npr 5 reklama a neko procita do trece reklame i ove 2 se ne prikazu, zato nije 100% fill rate, moze se povecati da se pisu kratki tekstovi da bude jedna reklama, ali to smanjuje potencijalnu zaradu. Vec je par puta to napisano.

1 Like

Ubacila sam payment akaunt i sve je bilo okej, ali kada ga selektujem i pokusam dodati na odredjenu platformu, kaze mi “You cannot add a payment account at this time.” Zna li neko u cemu je problem?

Rekoh da ne otvaram novu temu jer ima ova. Da vas pitam nešto. Da li bi bilo pogodno raditi s tim ia-om na stranici od oko 70k pravih ljudi( preko 10k “naših švaba”) jako je stranica aktivna bez problema mada je ja sada uništi sad adsensom. Koristim pop up i ta mi stranica nabije recimo 6-7k pregleda na adsensu dnevno što je oko 12-13E. Eh pošto ja ionako ne pratim kakve objave stavljam, ili ti ga uništavam stranicu( derem ispovijesti) kako bih ja prošao s tim instantom uzimajuci u obzir da je stvarno stranica preaktivna. Da li bih mogao nešto više zaraditi. Ja mislim da vrijedi probati barem na toj jednoj stranici.

Preko Adsensa si varao i imao si dosta velik ctr, jer na 7k tolika zarada na ovim prostorima je velika.

Što se tiče IA, naravno da možeš pokušati. Ja koristim jednu stranicu od 101k i zadovoljan sam. Tako da možeš i ti pokušati i odma možeš uvidjeti da li će ti valjati ili ne.

Pozdrav.

Ja sam razumio da je dosta bolje kada su članci duži, jer tada ubace zaista puno reklama i što povećava se mogućnost da se bolje i zaradi.

Naravno, što duži tekst to je i veći broj reklama. U novom update-u, FB je ubacio da reklame idu svakih 250 riječi, do sada je bilo svakih 350. Također, možete birati da vam reklame idu nakon 250, 350 ili 500 riječi.

Gdje to mogu izabrati ?

Na ovom linku imaš odgovor.

1 Like