Upit o zaradi na Instant Articles?

@BigTruck kakva je situacija kod tebe sa US publikom? Citam na stranim forumima da ih je FB zaklao sad u aprilu. Po 75% su imali manju zaradu.

@Milica1 Pretpostavljam da već imaš IA na neke facebook stranice i sad si još jednu stranicu odlučila monetizirat ondno aktivirala si IA. Vjerojatno ti traži da postaviš način plaćanja jer ti ne želi uključit brze članke. Ako slučajno pokušavaš selektirat paypal payment account, to više ne ide. Za nove IA stranice nema više isplate preko paypala, već samo na bankovni račun. Tako piše u uputama facebooka koje se odnose na postavke plaćanja.

@Jeronimo034 Kako bre u aprilu?

I šta kažu, na koji način zaklao, cpm ili reach?

Hehehe ja sam vec u aprilu :smiley: Na mart sam mislio.

Opao im svima sa US publikom reach katastrofalno. Neki su odlucili da se povuku iz posla, neki su obustavili rad do daljnjeg itd. Sve u svemu katastrofa. Ja na srecu nisam usao na US, pa mi ovo jos uvek ne pravi problem.

LittleThings, stranica od gotovo 13m lajkova i možda 50+ zaposlenih, se morala ugasiti zbog reacha.

Stanje je očajno :frowning:
odnos request i impresije katastofa :frowning:
eCPM katastrofa :frowning:

Pričali smo da će da se popravi stanje da je to samo u januaru smanjeno, ali izgleda da Cukenberg uzima sve veći deo kolača :frowning:

u decembru kad sam poceo je eCPM bio u proseku 2$ i više a sad vidite i sami


A sve to na desetak stranica sa oko 1m fanova! 6 linka dnevno

Da bas na nju sam i mislio.

Meni se povecala zarada, jeste veca razlika izmedju ad requesta i impresija ali mi je zarada za 50% otisla u plus, najvise zato sto je eCPM skocio u odnosu na januar i februar.
Mikki to je domaca publika?

da, 80% domaca i ostalo nasi gasterbajteri

Pa to ti je to. Oko 1$ za nase podrucje je sasvim ok.
S’obzirim da imas milion fanova kod tebe je problem reach i broj ulazaka na clanak. Napravi analizu sta vole i to kreni da im serviras.

Ma serviram im sve ali nikako da ubodem :slight_smile:
u decembru kad sam poceo bilo preko 2$, duplo vise mi donesu ovih 20% sto nisu sa Balkana nego ovih 80% naših

To je bar prosto, jedan dan odradi test nekoliko tema, ponovo 2-3 dana isto i napravi analizu. Gde ima najvise klikova to forsiraj.

Ali je jako bitno da pogadjas i sa slikama i video zapisima da bi odrzao aktivnost stranice.

kako dodati novi portal u monetization manager, nema vise stare opcije??

Castim cevapima ko pomogne :slight_smile:

Meni eCPM 0.65 vec 2 dana

Ljudi da vas pitam gde nalazite tekstove? Skidam kapu ovima sto objavljuju po desetak i vise linkova, ja jedva nadjem 6 linka normalne duzine i sadrzine :slight_smile:

pozdrav svima ako moze mala pomoc…u clanicma mi nema reklama, samo sivi kvadrat i nekad pise sponsored… sta da radim…pokusao sam naci na netu neko objasnjenje alu neuspjesno

Vec se par puta pisalo o tome, prelistaj malo gore. Mislim da je odgovor u tome, da si se tek registrovao za FB IA, tako da trebas malo sacekati… Ali opet samo malo prelistaj iznad

Listao sam druze i nije zbog toga posto vec nekih sedam dana nema reklama. Inace to mi je drugi portal na IA, na prvom portalu reklame su bili vidljive odmah nakon odobrenja.

E onda ne bih znao sta je, provjeri opet da li si fino povezao stranicu i oglasnu jedinicu na plugin

Desava se da ti se nekada ne pojavljuju ako si ti admin. Jel ima neka zarada? Ako ima znaci da se ucitava

ma ulazio sam i sa drugih profila al nema reklama…nema ni zarade, u monetizaciji sva polja prazna