Upit o zaradi na Instant Articles?

Primjetio sam da je manja razlika između AdRequest i impresija kada se na opcijama za Instant Article isključi onaj Recirculation Ads (on izbacuje oglase poslije članka, sa ostalim clancima. Međutim naravno odmah će biti i zaradnja manja.

EDIT: Također povećao mi se i fill rate na 96-7%, a uglavnom je bio 80%. (ne znam da li je ovo prethodno što sam rekao uticalo na fill rate, ali vec 2-3 dana je tako).

Testirat ću opet sa uključenim Recirculation Ads, pa ćemo vidjet kako ide.

Pa fill rate je odnos impresija i ad requesta, normalno da ce fill rate biti veci ako je manja razlika.

Po ne znam koji put ponavljam, fill rate ce se povecati i s kracim tekstovima gdje ce samo jednu reklamu staviti, jer neki ne citaju do kraja i njima ne prikaze sve reklame ako ih ima vise. Dobro si se sjetil za recirculation ads, ali mislim da je bolje da je fill rate manji, a zarada veca, nego 100% fill rate a zarada puno manja. Jer opet ima ljudi koji vrte do kraja i prikaze im i tu reklamu, a fill rate koliko znam ne utjece na cpm ni nista.

Nije tacno to za fill rate da je odnos ad requesta i impresija. Fill rate je, koliko je u % popunio oglasni prostor oglasom ili je ostao prazan.

Fill rate se hoce povecati sa kracim textovima, ali i ne mora da znaci

1 Like

Upravo tako, fill rate je broj ispunjenih ad requesta. X puta se desi da neki posetilac brzo prodje preko reklame i da se ona ne ucita, ili jednostavno u tom trenutku FB nije nasao zgodnu reklamu koju ce da servira posetiocu.

Ipak ste u pravu :smiley: 4 kolone su, a ja obraćal pažnju na 3… Ad requests, Filled, Fill rate, Impressions.
Omjer ad requesta i filled je fill rate. Koja je onda razlika između filled, ad requesta i impresija? jer odnos impresija i filled mi je ispod 50%, dok je fill rate 85%. Ad requests je broj ukupno mogućih reklama, filled je broj koji je facebook popunio sa reklamama, a impresije su broj reklama koje su korisnici vidjeli, ili?

Bas to sto si napisao. Ili nisu skrolovali do kraja ili se reklama nije ucitala. I meni je bio uzasan postotak, negde oko 30% ali nekim cudom je zarada smocila jer je veci broj requesta bio. Zadnjih nekoliko dana je na standardnih 60-70% i odmah se oseti skok u zaradi za gotovo 100%.

Ne znam kako je kod vas, ali meni poslednjih nedelju dana na Newsfeedu su 90% objave iz grupa. Za mnoge sam i zaboravio da sam učlanjen…rekao bih da je njima reach drastično skočio

Kod mene po grupama 40% reach. Sad mi zao sto ih na vrijeme nisam gurao…

Jel nam salju zaradu sad od 16 feb do 16 mart. Hvala

U martu salju za februar.

Kakav je vama reach zadnja 2-3 dana? Meni iznenada pao za 60-70%

Meni se reach nenormalno povecao a tim i zarada.

Nego je li neko primio uplatu na devizni racun? Jos mi stoji Pending. Do sada prije 17.u mjesecu mi je bilo PAID.

Treba postaviti na forum banner gdje će pisati: ZABRANJENO PITATI O ISPLATI PRIJE 21. :smiley:

5 Likeova

Takodje zadnja 2-3 dana reach opao za bar 50%.

Kod mene standardno.
Screenshot_2

1 Like

Koja je nicha stranice i koliko lajkova ima?

90k lajkova, zenska stranica.

auu pa ovo je fenomenalan reach za 90K :+1:

1 Like

Imam jednu stranicu od 30K, nije bila dugo aktivna. Kakvi su vaši savjeti da joj najbolje podignem aktivnost.
Da li bi dobro prošlo kad bih radio promociju objava samo za one koji su lajkali stranicu, kako bih izazavao interakcije?

Ja verujem da je to za njega standardan reach, zato sto stalno drzi stranicu zivom

Evo ti kod mene stranica od 15k

Untitled-1

1 Like