Upit o zaradi na Instant Articles?

E to vec ne znam, kako je kod vas zakonski regulirano ali ja im ne bih polagao racun, jednostavno bih promjenio banku.

1 Like

Jesi li blesav da im napises honorar…Pa to se oporezuje! Isplacuj na Paypal pa povlaci ti sam sebi pare, kad te pita odakle su pare kazi salje mi rodjak.

Vec godinama primam i nikakvih problema nije bilo do sada!

Onda nastavi, sta da ti kazem… Ja sam ti rekao, posle nemoj da se zalis :slight_smile:

Kazi mi sta da napisem ako ne honorar a da prihvate?
Moram da im kazem nesto jer moraju da stave neku sifru

ima li šifra za rođaka?

Pa šta si godinama govorio?

Godinama sam pricao honorar i nista me drugo nisu pitali, u zadnje vreme moraju da napisu i od cega je honorar, ali bile su manje uplate!
Sad mi nije svejedno ako pocnu da proveravaju.

Evo ja prvi put čujem za to da traže da im objasniš odakle je novac.
Koliko sam ja informisan, ako ti novac liježe direktno na bankovni račun, onda tu već stoji svrha također i pošiljalac.

Također mjenjaj banku, jer kao što su prethodno rekli, njih uopšte ne treba da zanima čime se ti baviš.
Kada tek otvaraš račun, tad te pitaju svrhu otvaranja i tu možeš reći šta želiš “internet zarada, online svrhe, kupoprodaja na internetu, kupovina itd itd”.

Što se tiče banke i tog uplaćivanja i primanja novca, ja sam samo jednom imao poziv svoje banke kada mi je legla prva uplata AdSensa i to je bio poziv da me pitaju da li sam upoznat sa tim INO zahtjevom za uplatu, ko šalje i koji iznos očekujem, nakon toga više nikada nisam imao nikakvih problema. Također da dodam sve isplate vršim isključivo na PayPal, osim AdSensa koji ide direktno na račun.

A ti sad tu uradi šta moraš da bi dobio tu isplatu i zatvaraj račun. Prebaci se dalje.

1 Like

giphy

Pozdrav, ja sam rekao da račun otvoram zbog rodjaka da bi mi slao novac da mu plaćam struju, telefon i ostale troškove dok nije tu.

A rodjak ti je Facebook ili Google :smiley:
Dal mislis da se ne vidi odakle ide novac? :smiley:

1 Like

Cekenberg mi je brat pa mi salje :smile: :smile: :smile:

Vidi se da od facebooka idu pare zato i ne znam sta da ima kazem.
Ili da im kazem Instant Articles pa nek se misle…nisu ni čuli za to a ne lažem ih :smile:

Pa pitaće te šta ti je to…kad im objasniš opet ćeš doći na isto

Teraj sad tako kad si već počeo… Najjednostavnije je bilo na PP, ne znam čemu komplikacije. Mada sad vidim da novi IA ne mogu više na PP

:joy::joy::joy::joy: Google i Facebook su mi braća rodjena.Pa ja sam to rekao prilikom otvaranja računa a posle kad krenu pare sa drugih strana kako bude.Mada realno njih to ne treba da interesuje.

Njih to realno i ne interesuje. Treba im tvoja izjava da mogu da proslede poreskoj upravi kad i ako zatreba…problem je što poresku to interesuje

Upravo to. U slučaju da poreskoj dođeš na radar, mogu zahtijevati uvid u račune, također i blokirat ih.
Ali sad da li si tu njima na radaru ili ne, to bi ti sam trebo da predpostaviš

Također mislim da smo već dosta otišli off-topic.

1 Like

Domaća ili strana publika?

Domaca…sto je najgore bilo post star mjesecima, sherujem ga u grupu i banana.