Upit o zaradi na Instant Articles?

Ma i onako nemam monetizacije na glavnoj, tako da ja moram čekati :smiley:

Odobris na nekoj manjoj, pa sa nje delis.

err

Zna li neko sta znaci ovo? Obajvio sam clanak i otisao mi je na UNPUBLISHED u production library. Nemam nikakvog upozorenja ili crvenog uzvicnika. Kada krenem rucno da ga publishujem izbaci mi ovo.

Gledam na piku neko prodaje IA za 5.000 KM (2.500e) :rofl::rofl::rofl::rofl: ja pustio da istekne domen, gdje je odobren…

Pa tko mu brani? :blush:
Tako su i na našem Forumu prodavali Upwork account, kaže; više mi ne treba. :smile: :o:

Fokus je u cijeni…

Evo posle testiranja Ad Break-a nekoliko dana, mogu da vam kazem da je u odnosu na YT daleko losiji sto se tice zarade. Cak nekoliko puta.
Prvo, publika na FBu ne ostaje dugo na videu a da bi zaradili treba da budu tu preko minut jer se reklama ucitava nakon minut kao sto znate. Procentualno je to (u zavisnosti od videa) ali ne preko 20%. Uglavnom izmedju 10-15% sto je jako malo. Na sve to dodate na fill rate nije 100%, dodjete do jako malih iznosa.
Evo primer video koj je videlo (pregledalo ne reach) skoro 240k je zaradio 26$… Na YTu za taj broj bi bila daleko daleko veca cifra.
Sve u svemu, kao sto sam rekao pre neki dan. FB je go…vno i tako se treba prema njima ophoditi. Treba ispumpavati sto vise mozete i reinvestiranje u normalne vidove zarade.
Screenshot_6
Screenshot_7

Pozdrav,

moze li pomoc. Jutros sam dobio ovaj mail:
Hi Developers,

As a result of multiple violations of our Audience Network policiesFacebook Audience Network Policy we have limited certain features on your Instant Articles Account.

Several of your Audience Network apps are in violation of policies:

As a result of these serious and recurring violations, we have disabled the ability for you to add new pages to your Instant Articles Account. Your existing pages which are not violating the Audience Network Policies are not affected by this change.

Facebook is committed to building a quality and brand-safe environment for advertisers, publishers and people. Publisher compliance with Facebook Audience Network Policy is essential for this environment. Additional information on our policies can be found in the Policies and the Implementation Requirements for Audience Network Ads.

If you believe this decision was made in error, you may file an appeal by by visiting this link .

Thank you,
The Audience Network Team

Napominjem da NISAM sjedio i klikao na reklamu, ako moze pomoc sto da ucinim i kako da im se obratim da me odblokiraju?

Hvala ti na informaciji. Baš malo, zaista malo a koliko vidim, ima i dosta dijeljenja, znači da je video interesantan. Kako sam prije neki dan pisao, u USA bi imali oko 130 USD na isti broj pregleda. Možda je sve u počecima, nemaju puno video reklama kako bi ih utrpali u video. Nadam se da će broj onih koji se reklamiraju rasti, a samim time i tvoja zarada biti veća

Nije samo to problem, odobravanje videa im je uzasno sporo. Evo danas npr od tri videa ni jedan jos nije odobren. 100k pregleda ode u vetar. Nekad odobre brzo a nekad im treba decenija…Nisu ni do kolena Youtube-u.

Baš bez veze, YouTube je za njih mila majka onda. Glupo je to što video ide public a monetizacija ne ide odmah čim staviš video jer eto, umjesto 100k, moglo je milijun ljudi pogledat a ne idu reklame

Je li i vama danas steka kod zarade IA? Ne prikazuje posljednje sate ili su nevjerojatno smanjeni kontra sata prije? Npr meni u 15:00 dalo 6 dolara i onda iduci sat 0,50 pa 0,07 i sad ne prikazuje nikakvu brojku.

Neki cudan bug…

Zato što je u toku veliko ‘servisiranje’. Cijeli dan stranica šteka i izbacuje obavještenje da rade na nečemu. Ja oko 15h nisam mogao ući na FB, jer je sajt bio offline.

Da da, i kod mene isto. Nesto rade. S’obzirom da nismo mogli da se ulogujemo, ovo ce da bude nesto veliko.

Samo ih zezaju serveri :slight_smile: Čak su to i zvanično napisali. Bez panike

Bas objavio top vijest i malo falilo do 2000 online :stuck_out_tongue:

I naravno, vidim da nije Instant articles pa se prebacilo na adsense… uzasno!!!

Uzeli top zaradu danas…

Sta mislite da li facebook smanjuje reach ako se postavlja preko kuku.io?

Meni se činilo da ako imam više postova u schedule na stranici da mi daju manji reach, ako bi ubacio postova za idućih tjedan dana, prva 2-3 dana bi mi bio katastrofa reach i kak bi se bližio kraj tjedna, tj. manje postova u schedule, reach bi se povećavao. Sad koristim postcron i ne primjećujem više da mi se išta slično događa.

Tak da nebi ni sa kuku.io trebalo biti neke razlike

Ne smanjuje. Nebitno da li se koristi kuku, postcron, hootsuite itd…

1 Like

Smanjuje, mi smo testirali to. Radimo na ogromnom portalu i to smanjuje za 20 do 30%