Upit o zaradi na Instant Articles?

u prijevodu kupio si facebook account iz one države koja to podržava, te sam taj account stavio kao admina za stranicu ?

sad još jedno dodatno pitanje. koje uopću vrstu video uploadaš ? dali možeš npr… uploadati nekakav filmić iz serije

ili baš mora biti tvoj video ?

Manite se kupovina,daju se velike pare a banuju nalog,jer vide ip adresu sa balkana.
Ko bi jos to rizikovao :wink:

Detalje necu da iznosim, nema potrebe za tim.
Evo “Novitet” zna kako ide, pa poslusajte njega :smile:
A ja odo da
giphy

možeš barem odgovoriti, dali su tvoji video zapisi ili ?

fishing niša? …

Jok, general i car. Dva naloga imam pa kombinujem.

1 Like

Za ad break stoji ovo

In the last 60 days, you needed 30,000 1-minute views on videos that are at least 3 minutes long.

Je li ovo striktno tako? Da se slucajno sumiraju oni pregledi koju su ispod minuta?

Poz mozeli pomoc u vezi articli I ja Sam počeo ali nikako da napraavim

Možeš li mi reći koliki imaš traffic dnevno,mjesečno, kako god…kad su et odobrili

Ljudi šta se dešava sa IA? Sve je palo za 50% Jutros CPM 0.34. Pravimo oko 50 000 poseta dnevno, ovo je postalo besmisleno. Ili je samo naletelo da nešto rade, kakvo je stanje kod vas?

Ljudi, može da se otvori mala rasprava u vezi IA?

Zanima me zbog čega je došlo do takvog pada? Imam zaista golemu stranicu i prošla godina je bila maestralna. Radilo se s guštom jer je zarada bila maestralna. Ali, dolaskom 2019. godine sve je palo! Pričao sam sa ‘ekspertima’ i odmah su mi dali do znanja kako će IA biti slab u siječnju i veljači jer je to tako normalno ali da će dolaskom trećeg mjeseca biti sve po starom. Nažalost, to se nije dogodilo i vidim da smo svi to doživjeli.

Zbog toga sam se morao okrenuti adsenseu koji daje vrlo dobro, ali kakva je to bila ludnica sa Instant Articlesom kad bi se radilo i paralelno pratila zarada. Milina totalna!

Evo, prosjek ECPM za ovaj mjesec mi je 0,78. Nazalost, ne moze se vidjeti stanje u mjesecima prosle godine i bas mi je krivo zbog toga. No, cini mi se kako je mozda mrvicu bilo bolje. Sad kad imam 1000 online ja ne mogu po satu dobiti preko 3-4 dolara da bude,a onda je znalo biti i 10-15 pa cak i 20 dolara po satu.

Kakve su vase teorije oko toga? Sto je poslo po krivu? Jednostavno su smanjili taj ecpm ili sto? Valjda je nesto slicno kao CPC sa adsense. Ne kuzim se zaista, samo znam tematiku od ovoga s cim radim i to je to, ali ovakav pad je zaista komedija. Moze pomoc?

Ovo se potpuno raspada… Kao i većina servisa i ne traje ovo dve nedelje, već nekoliko meseci. Ne znam kuda plovi ovaj brod, ali ovaj mesec je krenuo duplo gore od recimo januara…

e pa drug stiglo je na naplatu sve :smiley:

pooštreni fb kriterijumi, poboljšani google algoritmi, better-ads koalacija, neki formati oglasa su blacklisted, nema više catchy bannera, nema više reklama “vaš telefon je zaražen virusom”, nema više zarade pomoću spama, nema više 500% ROI-ja jer nikad nije ni bilo logično

previše su ljude varali svakakvim reklamama, previše je novca otišlo u ruke pojedinaca bukvalno preko prevara i tuđeg contenta, ilegalne stvari su mnogo novca pojele

svako ko je glumio internet biznismena sada vidimo kako će proći :smiley:

2 Likeova

O čemu pričaš ti dečko? Ko je mogao da vara na IA? Reklame su po automatizmu ubačene od strane Fejsbuka. Nekad se stvarno začudim koliko ljudi ovde nemaju pojma o nekim stvarima.

a ja se stvarno začudim koliko su ljudi plitki da ne umiju pročitati kako treba

da znaš pročitati kako treba vidio bi da sam pisao u širem kontekstu i da sam odgovarao na rečenicu:

Kao i većina servisa i ne traje ovo dve nedelje, već nekoliko meseci.

dakle rateovi i zarade su na svim platformama opale od nove godine a još više sada kako ide ljeto, ja sam samo nabrojao koji su sve uzroci

trebaš znati da je IA kao i adsense kao i svaka druga platforma ustvari jedan veliki ekosistem i mali broj ljudi narušava ekosistem može naštetiti i obično nanese štetu svima u ekosistemu … tako da sada vi koji niste varali ispaštate zbog ovih koji su varali … ■■■■ ga

i još nešto, da, VARALO SE sa IA tako što su uzimali tuđi content i zarađivali na spam/clickbait contentu, nemoj da glumimo finoću i nemoj meni prosipati pamet molim te Joined Jun 5

2 Likeova

Ko malo prati IA, pored toga što su koristili tuđe tekstove i klik naslove, može da vidi da servis NE RADI. Bukvalno tako, reklame se pojavljuju preko pola ekrana, ne može da se vidi šta piše, a u redu je da se obračunaju sa svima koji ruše i krše smernice, ali nije logično da zarada padne recimo danas na 0.30 dolara na 1000 pregleda, a da je do juče recimo bila skoro dolar.

Svakako nije dobro, ali mislim da je to trenutno i da će biti bolje. Slažem se da mnogi neće moći da rade, jer i da hoće ne mogu da razumeju gde greše jer su navikli da rade na prevaru.

Da ne otvaram novu temu, pitat cu ovdje. Vraceni su mi IA nakon cca mjesec dana blokade. E sada, na sto i kako paziti da opet ne dode ne blokade. Evo recimo jedan “problem”. Ubacim clanak, doda se na instant Articlese i on je unpublished(pogledati sliku) u tom istom clanku ponovno kliknem “spremi” i on bude ok! Moj clanak, nije preuzet!!
Kako se boriti s tim, kako opet ne dobiti ban??

fw

Eeeh, ja sam prvi ban dobila nakon 5 dana koristenja, zbog clanka o djevojci sto je istukla momka koji je pokusao opljackati. Vratili su mi IA nakon 7 dana. Drugi put kad sam ih aktivirala imala sam problem sa clankom u vezi prirode, posto mi nije bilo jasno sta nije ok sa tekstom, barem 10 puta sam ga pregledavala i azurirala, ali svaki put je bio taj error da tekst nije podoban za IA. Posto oni imaju limit tih errora( mislim, ali nisam sigurna, nakon 10-15 puta error-a obustave IA), opet su mi zabranili, a problem je bio u rijeci “paralelni univerzum”, cime sam ja uporedila neko selo, nije ni bitno. Naljutim se, posaljem im poruku, da nema logike, ako neki tekst nije podoban za IA, nego za web, pa neka ga tako, nisam ga ni publicirala, sve te objave pored kojih stoji “globus” nisam ni stavljala na “publish”, ali eto. Naljutim se i izbrisem app iz business managera. I evo nakon par dana, opet su mi vratili IA, vec dva dana razmisljam da li da pravim novi app ili ne, cim su mi vratili RSS je skinuo par objava, od kojih vidim jedna o Kucnim biljkama nije podoban za IA. Tako da vise nisam pametna, citajuci njihove uslove za IA i monetizaciju, tekst je vise nego podoban, ali ga oni oznacuju da nije. A provjerila sam par sajtova koji imaj aktivne IA sa Audience network oglasima, sa objavama Viceva( u kojima se psuje), sa clancima o socijalnim problemima, nacionalnosti, kako im uspjeva… ne znam. Ja ni o biljkama ne mogu da pisem. Mozda postoji neki kod da se sve to zaobiđe, valjda se neko javi pa nas prosvijetli ahahahhahahhaha

Ovo je sve gore ljudi. Od poseta do zarade.

ljeto …