Upwork 2000$ do kraja godine[2020] Journey

Odlucio sam otvorit blog koji ce pratiti moju zaradu na Upworku do kraja godine.

Radim full time kao IT Support pa imam recimo 10-20 sati tjedno viska koje planiram provesti radeci na Upworku. Profil mi je stariji i imam do sad 3 ocjene - od toga dvije “umjetno” da kickstartam profil.

Krenuo sam radit ovaj tjedan, utrosio sam oko 10 sati - trenutno radim na profilu - dodajem sve detalje, pripremam portfolio, razvijam znanje itd.

Usluge koje nudim su izrada web stranica (Shopify, Wp, Wix), VA te digitalni marketing.

Engleski sam si jako unaprijedio dok sam zivio u Irskoj tako da tu vidim svoju prednost, osobito u komunikaciji putem video poziva cime se istaknem. Isto tako planiram dosta uciti vezano za ova dva polja kako bih mogao ponuditi sto kvalitetniju uslugu.

Sa prijavama za posao sam krenuo u srijedu i uspio sam jedan dobit i odradit. Iduci tjedan planiram povecati broj prijava. Satnica koju trazim u prosjeku je 25 - 30$.

ZARADA: 37.5$

13 Likeova

evo opet malo filozofije,doci ces do 50 dolara za dva sata,

a postaviti za POLA SATA RADA

WP free temu i 5 stranica za 50 dolara ili eura ,to je

los posao… ,

Ja radim kvalitetno za razliku od tvojih radova tako da se ne radi od pola sata posla. Ovih sat i pol su bile sitne modifikacije - izmjena par slika i dodavanje sitnica. Ti bi takav posao naplatio 1 $ a vidis ja zaradio 37$ sto je tvoja tjedna zarada. :wink: Plus moja dnevnica na poslu ja sam svoj dan zaokruzio na preko 100$ i boli me tuki.

2 Likeova

E moj ti, svi ste veliki strucnjaci ,svi se nesto pravite da ste vazni ako ste nebitan mali posao naplatili SKUPO e zivote,

Tesko je to tebi shvatiti jer tvoj skill i kvaliteta rada je takav shit da ne vrijedi ni da besplatno nekom odradis. Komunikacija sa klijentima da ni ne govorim, mogu si samo zamisliti kako to ide kod tebe :joy::joy::joy:

1 Like

Ne znam šta tebe boli k koliko ko naplaćuje, ako je druga strana voljna platiti tu cijenu. Morao sam lajati, jer već nekoliko puta pišeš jednu te istu nebulozu. Jedan primjer: Nije ni meni drago platiti 500KM za grijanje, jer po tvojoj logici, to su prirodni resursi, oni valjda trebaju da su džaba? Ako budem tako razmišljao, znaš kako ću se ogrijati :slight_smile:

2 Likeova

Nisi shvatio poentu price ,pola sata namestanje WP za 50 dolara ili DVA SATA na UPWORKU za 50 dolara ,posto je to bedan posao raditi wp za 50 dolara to je ovde glavna prica ,jer 5 stranica na free temi sto ja napravim to je GG , a kada neko napravi WP sajt sa isto 5 stranica i naplati 10 puta skuplje onda je on MAJSTOR
FACA

Opet tu ne vidim nikakav problem. Za ovaj se posao prijavilo vjerovatno njih 20-tak, što znači da je klijent mogao birati koju će ponudu uzeti, vjerovatno od 5$ pa do +50$.

Posto placam Upwork premium clanarinu vidim raspon bidova i recimo za ovaj posao bio je od 3$ pa do 40$ po satu. Iako sam bio medu skupljima dogovorio sam posao bez problema. Iako se cini da je najbolje uletit sa minimalnom cijenom to u vecini slucajeva nije tocno.

Majstor za krpljenje gume uzme hiljadu dinara 10$, odradi posao za 10min, keramicar uzme 10$ za 1m kvadratni, i brane debil sere gluposti. Dal cu da procitam nesto normalno tebe na ovom forumu ikad? Sta koji qrc ti radis vise ovde? Samo hejtujes i ■■■■■, jedno vreme sam imao postovanja za tvoje godine, ali vise ne jer sj jedna obicna budaletina koja samo sere!

4 Likeova

pa ne mogu ja sa vama kada ste nepismeni ja sam pitao sta je bolje dva sata na UPWORKU za 50 dolara ili pola sata za WP sajt sa 5 stranica za 50 dolara,
u skoli su me ucili da prvo 2 3 5 puta procitam pitanje jer u 90 % pitanja odgovor je skoro u pitanju,
DAKLE pre nekog pisanja i komentara procitate sta je pisac hteo reci,

prica se nadovezuje da je sranje raditi za 50 dolara sajt a nije sranje raditi dva sata za 50 dolara ,

Prijatelj sa 10 godina iskustva u aviomehanici ima 36 NETTO satnicu, za 5 godina ce imati preko 50€/sat. Pa se ti vrati u jugu i radi za 2€/sat.

pa ako radis pola sata sajt onda je satnica 100 dolara ne razumem te,

Mislio sam da se necu upletati u rasprave di je brane, ali sudbina je htjela drugacije :smiley:
Pa da krenem, prvo @petarcro hvala sto si odlucio podijeliti svoja iskustva ovdje jer ce sigurno nekome pomoci, i samo naprijed s radom.

@brane333
Ignorirao sam te u svojoj temi i sva sreca obrisani su ti postovi, nadam se da ce biti i u ovoj tako.
Ti imas nekih drugih problema i to sam vidio citajuci i analizirajuci tvoje postove, rjetko kad to radim, ali ti si me zainteresirao pa sam odlucio posvetiti neko vrijeme.
Zaostao si u vremenu to je prvi problem, drugi problem je cim je netko uspjesniji od tebe ti se osjecas ugrozenim i imas potrebu izvrijedjati sve i “dokazati” da si ti bolji i “pametniji” i da “vise” zaradjujes.
(osjecaj manje vrijednosti)

Zivotno iskustvo me je naucilo da su takvi likovi obicno oni koji cvrkocu po cijeli dan online i totalno su nebitni i nitko ih ne dozivljava, a obicno su i neuspjesni.
Nadalje, on je barem odlucio podijeliti svoja iskustva i pritom mozda nekog navesti na pravi put, sto si ti ucinio svojim pisanjem ovdje? Pisanje sranja o propaloj drzavi jugoslaviji koja vise niti ne postoji na vojnim kartama u muzeju, ako je to tvoj uspjeh svaka cast !

Nadam se da ce svi ovi troll postovi biti obrisani, jer se sve dobre teme unistavaju zbog pametnjakovica poput ovog braneta.

7 Likeova

Onda se potrudi da malo bolje sklopiš rečenice, pa neće dolaziti do nesporazuma :slight_smile: Ubaciš malo znake interpunkcije i svima bude lakše.

1 Like

I kad kupis wp neki template, obicno se template naplacuje 50$ za instalaciju sto je puno za par klika, a nekome nije jer ima gotovo rjesenu stranicu. A koliko vidim nisu ni matorke koje stenjaju ispod te cijene na pola sata, jos ako su life onda i vise :grin:

@brane333

Dizanje i namjestanje wp stranice nije samo instalacija i dodavanje theme.

Ako hoces sve kvalitetno odraditi, prilagoditi boje, klijentu objasniti kako se koristi i da odradis sve kako treba, nesto custom itd…, to je minimum 10 h posla i to se naplati 600-1000 eura.

Za rad od1.5-2 h na wp site-u od nule, dobije se smece.

@jorgovan, gledam ove cifre 600-1000 evra za 10h, za stelovanje wp I uvođenje klijenta u korišćenje admin panela.
Kakav je to web sajt, neki prezentacioni?
Ovo je dobra para, kako mi se čini, za malo rada.
Gde mogu da nadjem ovakvu klijentelu?
40% ode tebi.

4 Likeova

Nema nigdje, prica nebuloze :smiley:

Po tome sto je napisao ispada da je satnica 60-100 eura.

Mislim satnice od 60-100eura je ok za nekog dobrog programera, i tu lovu za izradu nekog WP sajta moze dobiti osoba koja vec mlati tu lovu, jer njemu je sat toliko ili programirao od nule, ili stimao neku WP temu.

Dogovoren jos jedan manji posao cc 20 minuta i rijesen samo cekam da potvrdi da je sve oke.

image

ZARADA: 72.5 $

3 Likeova