Usvojen article 13 - kraj interneta kakvog poznajemo

Zbog ovoga sto nece smeti biti prikazan u eu

opet ne razumijem šta pričaš. tvoj sajt i ostali sajtovi će biti na istom mjestu samo neće postojati featured snipet

1 Like

Ma nisam ja dobro razumeo sta si pisao,mislio sam da ce biti izbaceni iz trazilice veliki sajtovi…sve sam pogresno razumeo

To je isto kao i sa firmama koje te zovu da ti nekaj ponude i onda se ti moraš upisati u registar Ne zovi…

https://tunny.to/geoblocking-because-of-article-13/

Medju resenjima za YT FB i ostale velike kompanije osim geoblokiranja je i preseljenje servera u Svajcarsku jer oni nece usvojiti zakon.

1 Like

Da, zanimljivo. Svaka drzava mora donjet zakon odnosno ga prihvatit. Sto znaci kod nas ce to trajati duuuuugo. i onda kad dodje nece se provoditi, hehe

Izgleda da ne mora svaka drzava,jer Svajcarska nece doneti zakon.

Razmisljao sam o tome zasto su poslanici doneli zakon koji ne odgovara vecini naroda u evropi i ti ljudi iz evrope ce na izborima u EU glasati protiv tih poslanika.Posle razmisljam pa neka je svaki koji je glasao dobio milion evra od kompanija,moze posle ovoga da ide u penziju.

mislim da fb za evropu servere drži u skandinavskim zemljama, zbog hladne klime, štede na hlađenju servera … tako da nam ostaje da vidimo da li će skandinavske zemlje usvojiti zakon :smiley:

1 Like

Ala ce biti lobiranja :grinning:

Citam na stranim forumima da je openload zatvorio mogucnost zarade ! Da li je to zbog ovih novih EU pravila? Ti si pisao da zaradjujes preko openload.

i sve da to imaš bez jakog i kvalitetnog marketinga 0 bodova.
Marketing je bio oduvijek taj koji je prodavao svaki proizvod i koji je skuplji nego bilo koja proizvodnja ili izrada nekog proizvoda.

Neverovatno je to sve sto si napisao,jer stvarno i ja kada sam citao na stranim forumima bio mi je gadan osecaj jer se tu najlakse mogao odgledati film bez kocenja.
Vidim da masovno pisu da ce prelaziti kod drugih i linkove postavljaju,video sam i te druge da sajtovi imaju ali su mnogo kocili,openload je bio kvalitetan.

Evo sad da imam to sve napravljeno i postavio na par straih foruma,dobio bi mnogo korisnika za kratko vreme,jer je openload prestao da isplacije.

Samo treba pratiti i uleteti u pravo vreme.

1 Like

Onda nemoj pričati nego odradi

Ja to odradjujem sa vestima i sajtom a za ovo treba malo vise ulaganja u hosting,sto trenutno nemam.

Mudrost je probiti se i + zaraditi bez ulaganja u marketing,kod vas vecine je najvece znanje uzeti lovu i platiti reklamu koja ne donese rezultat koji je onaj ko je ulozio zeleo.

ako misliš pokretati bilo kakav ozbiljan hosting, moraš znati da hendluješ i sa tehničke i sa pravne strane, čovjek mora biti ujedno i programer i preduzetnik, to se može tek sa dobrim iskustvom u obje branše

1 Like

Znam ali nude ljudi sve to na: https://sibsoft.net/xvideosharing.html oni pomazu oko svega.

Skoro svi ovi novi video hosting sajtovi su napravljeni pomocu ove skripte.

očito da neznaš šta je marketing kad si ga sveo samo na plaćenu reklamu.

Baš čitam komentare i naiđem na ova dva pa se sjetim da je netko nedavno pitao jel smije napravit web koji će imat izlistane podatke o restoranima. Kada bi ovaj svijet bio fer, onda ako smije Google izlistat svačije webove bez pitanja i priložit link na web, onda smije i taj netko restorane. Što se tiče no robots. neka i restorani stave no listing :slight_smile:

2 Likeova

Dobro ne znam nista ajde a ti sve znas,pa necu se sad ovde prepirati sa tobom i hvatati za svaku recenicu,bolje daj neki koristan savet,nego sto hoces da se svadjas i time prikrivas svoje neznanje…

Sigurno ti je uspesan onaj forum sto si pokrenuo,jer vidim ti si jak marketing strucnjak.Ja ti nisam kriv ako ti je propala ideja.Vidim i da vecinu svojih aktivnosti na ovom forumu koristis na provociranje ljudi,koji pokusavaju da rade nesto.Kupi 3 ovce pa cuvaj to mozda uspes.

Svi znaju kako radi google i imaju mogucnost blokiranja boota. I koliko vidim nitko nema protiv toga da se nadje na google, bas naprotiv.

Ima servisa npr. tvrtke.com i sl. na kojima se izlistavaju firme, da li su trazili dopustenje firmi ili ne, neznam.

Google nista ne krade, nego se zna kako radi, po defaultu je tako, ako neces biti na google-u, nemoj.

2 Likeova