Utjecaj Korona virusa na webmajstore

To se tretira kao ponuda i potraznja… pogotvo za proizvode od kojih zivot zavisi (za koje ne smijes dizati cijene, tipa brasno i tako)

Utjecaj korona virusa na internet zaradu bi mogao biti nevjerojatan, potpuno neočekivan (barem meni).
Vidim da većina “amazonaca” bilježi velike skokove.
To bi moglo biti nešto privremeno, dok se druge trgovine ne otvore…ali, isto tako dio ljudi koji do sada nisu kupovali online ce se “navući” na online šoping i mislim da će sam amazon iz ovoga svega izaći barem 10-15% jači nego što je bio.

Osim toga, tijekom pandemije korone svi pričaju o tom kako bi se što više trebalo preći u online poslovanje. Posla za prave developere će biti na pretek u raznim online poslovima.
Ukratko, mislim da su ljudi tek sada “do kraja” upoznali moć online svijeta.

P.S. gledam ovih dana kupiti neki amazon site pa pratim situaciju… čini mi se da su cijene sajtova otišle u nebo. Nevjerojatne cifre (1500-2000$) ljudi dobijaju za neke smiješne sajtove koji imaju 5 posjeta dnevno sa googlea :o

Amazon krenuo bio u proces zaposljavanja dodatnih 100k ljudi za rad u skladistima… i pazi, opet nijedan proizvod nema prime-shipping, i gotovo 80% proizvoda- shipping je preko 20 dana jer nisu "bitni’… Znaci skocila im je prodaja nenormalno mnogo

Ja trenutno imam 80 proizvoda za slanje koji cekaju :smiley: Nesto ode odmah sutra dan, a nesto ceka.

Sa ovih tvojih amazon aff sajtova?

Mart i april. Stim sto je negde krenuo zastoj od pola marta
Screenshot_4

1 Like

Valja krenut pravit sajtove i radit SEO dok je ovakvo stanje hehe
ja presta radit DS zbog ovih odugovlacenja… Bez dodanih proizvoda, mogao bih prodati 3-4k $ dnevno sa 15-20% profita :smiley:

Dok sajtovi nadodju prodje korona :slight_smile:

Ne mislim konkretno zbog trenutne zarade na sajtovima, nego zbog situacije uopsteno- 24 sata kod kuce u prosjeku, valjalo bi biti malo vise produktivan nego inace

Ja sad manje vremena imam da radim :smiley: Deca po ceo dan u kuci i jedva uspem nesto da odradim. Mada i pre ove gluposti retko kad sam radio vise od 3-4 dnevno, naravno vikend nikad ne radim.
Mada to je velika greska, treba zapeti do 40. godine i napraviti penziju i onda posle laditi xxxx na nekoj plazi do sudnjega dana :slight_smile:

1 Like

ma ne treba ni cekati 40u… sto vise pasivnog i polu pasivnog prihoda i onda hladiti muda negdje u SEA…

Ako bih sad krenuo, ulozio par k, potrudio se, nadam se da bih mogao vidjeti neke solidne rezultate sledece godine u ovo vrijeme

1 Like

Ali to nosi odredjeni stres, razmsljas da li ce da padne, kako da unapredis itd. Ja kad kazem penzija, zaista mislim penzija, nema rada, razmisljanja o radu, stresova. Samo relaksacija.

Verovatno i pre ako bi sve poslozio kako treba.

Pogresan stav skroz, ja imam 60 sada i mislim da coveka u zivotu odrzava rad,dakle kao i ovih 40 radnih godina do sada do 80 jos 20 ,svaki dan je za zivot,malo posla ,malo uzivanja,malo setnje ,malo relaksacije,malo obaveza,malo bez obaveza,i dokle god se moze S e x a :stuck_out_tongue:
Video sam dosta ljudi koji su otisli u pravu ili nazovi pemziju i za 3 ,4 godine bacili kasiku od nerada ,neodgvornosti ,neaktivnosti, stize pemzija xebe mi se za sve ,ali telo to ne moze da izdrzi NERAD i NEAKTIVNOST

2 Likeova

Ko je pominjao nerad i neaktivnost? Zasto penzija mora da znaci ujedno da cu da sedim na stolici po ceo dan i zevam u more, televizor ili sta ti ja znam.
Kad kazem penzija mislim zavrsena briga o finansijama do kraja zivota i da nema brige za posao. A onda na red dolaze svi uzitci koje zivot nosi :slight_smile:

3 Likeova

Pa u tome je greska sto sada sedis 12 14 18 sati. a ja celi zivot radim dokle hocu pa na UZITKE, kapiras celi zivot UZITCI ne u pemziji…jer ako od 20 do 60 nisi EBO,ne mozes to nadoknaditi ni da ebes 10 na dan ,ili vec bilo sta drugo…sta ti volis,ako me razumes,

Ja o klin ti o plocu. U pravu si Brane :slight_smile: (lakse je ovako)

2 Likeova

pa ti si to napisao sada cu da zapnem i zaradim za pemziju,i posle samo uzivam,ili ja pogresno citam

Odes u penziju i sve sto se financijske strane tice nemoras brinuti! Isto kao miljunasi :slight_smile: Sto se tice aktivnosti ti imas samo leci, ruskinja radi sve, bez brige :slight_smile:

Rekao sam da bi valjalo. Ali eto ajd zbog postovanja prema godinama da ti jos jedanput napisem :slight_smile:
Ako bi se obezbedio do 40 npr, ne bi u 41. godini razmisljao da li ce Google update, da li ce novi algoritam da smanji reach na FBu, da li ce Youtube da uvede nove filtere za odobravanje monetizacije, da li ce ovi iz CrakRevenue da mi racunaju svaku 5. konverziju itd itd itd. Svako vece bi legao u krevet i razmisljao sta cu sutra zabavno da radim, na kojoj reci/jezeru/potoku cu da pecam, gde cu da kecam, koju zemlju sledecu da posetim itd itd

Pa to sam napisao sve odavno,previse ste u LOVI $$$$$$ vas mozak samo razmislja o google o lovi o poslu ,sve je to prolazno,relax mora biti CELI zivot inace je sve to k…c kamijoni avijoni amazoniji :stuck_out_tongue:

1 Like