Vas Workspace/Office

Inace sam neuredan kao kolega @dadaas :joy: i prilicno slican setup imam kao i on :grinning:
A na poslu oko mene mali milion hardvera i tonu monitora i serverskih komponenti, bacim sliku kad mi se fon napuni sa posla… :joy:

Sta u banci radis?

Ma ne, samo manja full service agencija :slight_smile:

Sjebali su te sa pozicijom, monitor ti je okrenut prema ostalima pa vide šta radiš i zarađuješ na webu :smiley:

Nema ovdje fušarnja :joy:

Inace planiram i kod sebe u dnevnom boravku da instaliram ovako nesto i malo sam istrazivao i otkrio (znao sam i prije za to) da imaju WiFi kontroleri koji ti omogucuju da povezes telefon na trake, a tu onda imas brdo opcija za mijenjanje boja i podesavanja i slicno.

Ono zbog cega bas ja hocu je sto mozes podesiti da se boje mijenjaju u RITMU MUZIKE! Mislim nije ovo sad neko otkrice ze mene ili Bog zna sta, ali taj WiFi kontroler kosta tipa 10$ 5 metara se mogu naci i po 3$, i po super cheap cijeni dobijes disko :smiley:

Moj Aktualni + Laptop 13.3 " kojeg nosim svugdje.

2 Likeova

Više sam tehnički tip i nemam smisla za lijepo, :grimacing: više mi je važno da je uredno i funkcionalno, a i nekako sam sve šarene svjetleće diode uklonio da se ne vide, ne treba mi svijetlo da izgledam cool, ja sam na većem level-u arogancije, ja znam da sam cool :grin: mala šala! :grin: nikako da naučim dovoljno od programiranja za aroganciju. :stuck_out_tongue:

:nerd_face: Mala tvornica kodova i mjesto razvoja s kojim sam sada zadovoljan, nedavno sam dodao treći monitor za pripomoć i još bi postavio whiteboard za sheme.

3 Likeova

jel to u irskoj ili si se vratio?

HR, tu sam vec pola godine…

Gledas li vecinom u lijevi monitor ili ravnomjerno? Meni uvijek ruzno izgleda imat dva monitora ovako, cisto zbog skolioze i slicnih stvari koje bi se kasnije trebale fino osjetit. Kad je tri monitora onda je lakse

1 Like

Neke stvari radim na lijevom a neke na desnom, uglavnom nemam problema sa takvik setupom jer i na poslu imam isti takav… iako planiram mozda u buducnosti jos jedan upiknut radi gaminga makar ova dva su mi fakat oke 27" 1440p reza.

1 Like

Jesi zadovoljan sa jabukom?

Pitam iz razloga sto bi mozda kupio mac book pro. Nisu jeftini, ali da ne bacam bezveze novce.

Ono sto mi treba jest, za development, internet i to je to.

U biti jako dosadan setup, ali efikasan :slight_smile:

1 Like

I moj je dosadan

1 Like

Dobronamjeran savjet, iako djeluje kao pametovanje/palamudjenje…

Pripazite na poziciju monitora u odnosu na oci/tijelo… poziciju misa i tastature, polozaj nogu prilikom sjedenja i ramena, visina stola itd… Sve se cini kao neozbiljna stvar i nesto sto nece mnogo uticati ali danas SVAKI DRUGI covjek ima barem umjerenu skoliozu (znaci kicma se krivi u stranu ili rotira, tijelo postaje asimetricno vise nego inace), a pored toga postoji i pre-kifoticno krivljenje kicme (ramena naprijed, glava naprijed, grba na ledjima), izrazena lombard lordoza koju ima ogormna broj muskaraca makar malo, i danas- gotovo sve zene.

Zajebalo nas ovo moderno dobar, mnogo koristenja kompjutera i telefona :smiley:

Ma nije to nikakvo palamudjenje, sve si tacno rekao.Inace ovaj setup kod kuce mi nije bas ergonomican, na poslu imam dosta bolju stolicu, plus ovaj IKEA Markus nema naslonjace za ruke podesive po visini sto je sranje.

Uglavnom trudim se da sjedim pravilno, ali cim zaboravim na to i fokusiram se na nesto sjedenje se odmah sjebe :smiley:

Imas onaj vrag sto stavis na ledja, pa kad se nagnes previse naprijed dok sjedis krene pistati pa te opemene :smiley: nije lose :smiley:

Link, ako moze ? :slight_smile:

Pogledaj ovo (nisam mislio na ovaj direktno nego na jedan slican sto je bio dosta jeftiniji) pa samo probaj pronaci neki drugi/jeftiniji, ali sve radi na slicnu foru:

https://www.amazon.com/Lumo-Lift-corrector-computers-Comfortable/dp/B00N9P8GMW

Naravno, po mom misljenju, ne prati ono citavo tijelo (sto je nemoguce svakako) ali prati da ti je gornji dio kicme kako treba