Vas Workspace/Office

Jesi zadovoljan sa jabukom?

Pitam iz razloga sto bi mozda kupio mac book pro. Nisu jeftini, ali da ne bacam bezveze novce.

Ono sto mi treba jest, za development, internet i to je to.

U biti jako dosadan setup, ali efikasan :slight_smile:

1 Like

I moj je dosadan

1 Like

Dobronamjeran savjet, iako djeluje kao pametovanje/palamudjenje…

Pripazite na poziciju monitora u odnosu na oci/tijelo… poziciju misa i tastature, polozaj nogu prilikom sjedenja i ramena, visina stola itd… Sve se cini kao neozbiljna stvar i nesto sto nece mnogo uticati ali danas SVAKI DRUGI covjek ima barem umjerenu skoliozu (znaci kicma se krivi u stranu ili rotira, tijelo postaje asimetricno vise nego inace), a pored toga postoji i pre-kifoticno krivljenje kicme (ramena naprijed, glava naprijed, grba na ledjima), izrazena lombard lordoza koju ima ogormna broj muskaraca makar malo, i danas- gotovo sve zene.

Zajebalo nas ovo moderno dobar, mnogo koristenja kompjutera i telefona :smiley:

Ma nije to nikakvo palamudjenje, sve si tacno rekao.Inace ovaj setup kod kuce mi nije bas ergonomican, na poslu imam dosta bolju stolicu, plus ovaj IKEA Markus nema naslonjace za ruke podesive po visini sto je sranje.

Uglavnom trudim se da sjedim pravilno, ali cim zaboravim na to i fokusiram se na nesto sjedenje se odmah sjebe :smiley:

Imas onaj vrag sto stavis na ledja, pa kad se nagnes previse naprijed dok sjedis krene pistati pa te opemene :smiley: nije lose :smiley:

Link, ako moze ? :slight_smile:

Pogledaj ovo (nisam mislio na ovaj direktno nego na jedan slican sto je bio dosta jeftiniji) pa samo probaj pronaci neki drugi/jeftiniji, ali sve radi na slicnu foru:

https://www.amazon.com/Lumo-Lift-corrector-computers-Comfortable/dp/B00N9P8GMW

Naravno, po mom misljenju, ne prati ono citavo tijelo (sto je nemoguce svakako) ali prati da ti je gornji dio kicme kako treba

Mine new office :slight_smile:

3 Likeova