Vaše mišljenje o korištenju Wordpress tema sa torrent sajtova

Zanima me vaše mišljenje o korištenju wordpress premium tema sa torrent sajtova? Da li ste protiv toga ili ste ipak za to.

1 Like

ukoliko radis neki iole ozbiljan projekat premium teme zaista nisu skupe danas i ima ih na pretek. sve sto je nullovano moze i vrlo cesto ima zlocudan kod u sebi…

ja licno ne koristim nikakve plugine ili teme sa torrenta , osim za neko testiranje, i to ne zato sto sam nesto kao moralan pa postujem autorska prava i tudji rad blablabla , jebe mi se za to, jednostavno samo ne zelim da imam veci problem posle i izgubim vazno vreme i zivce na popravku

1 Like

Ne volim crack nikako.

Neki dan sam morao za drugu osobu posjetiti pirate bay i kontam idem sa mobitela… Jao reklama i upozorenja, trese vibracija ko luda… Nisam bio miran pa sam uradio factory reset.

Prije 3 dana kolega kupio polovan sony xperia neki veliki display i bezze bacim pogled, i vidim iskače novi os upgrade. Ja da mu pomognem uraditi neće nikako. Kažem mu da je probably rootan i da riješi to. Isti dan mu iskoče neki virusi, aktivira se neka sms usluga i kontakte mu izbriše… Zove operatera, oni ga navode kako da uradi deaktivaciju ali nije mogao. Ne znam kako je završilo, sutra vidim…

1 Like

Lol, ti bas ne znas da prepoznas malware od legitimnih app/upgrade-a ? nadam se da se na bavis profesionalno nečim vezanim za IT :smile:

1 Like

Ne to nije nikako dobro.

Prvo krsis autorska prava, a druga stvar u vecini nulled tema i pluginova nalazi se maliciozni kod - tako da pitanje je vremena kad ces doci ovdje na forum i kukati kako ti je stranica hakirana :wink:

Osobno ne bih koristio crackanu premium temu. Radije pronađem nešto free, manje atraktivno i manje komplicirano.

Jedino za neki “test” da vidiš šta sve tačno nudi ta tema i da li odgovara tvojim potrebama, a što ne možeš videti u demo verziji kroz administraciju. Što se tiče produkcije i sajta koji je već online samo i isključivo licencirana tema, kupovina i nikako drugačije, jer posle kao što je neko rekao sa nulled temom “Dođeš na forum i kukaš kako je sajt hakovan” :smiley:

Poanta je da nisi miran sa stvarima koje su dirane u kodu od strane treće osobe.

Lijepo sam naveo 2 bezze primjera (očito nisi skužio da se radi o dva zasebna slučaja), a ako se kolega potrudi uraditi search na forumu vidjet će probleme koji se mogu javiti sa nulled temama.

I plus svega toga sto su kolege navele racunaj na ukidanje hosting racuna. Ne zato sto je to ilegalno, jer nije, nego zato sto ces mi sjebat sve ostale korisnike s tim nulled temama, a onda bi mogao jos i financijski odgovarati.

Pozdrav.

Jednom mom frendu se to desilo,zarazilo mu je sve stranice koje su na tom hostingu,mislim da ih je bilo 5. Najgora stvar je sta mu je i database zarazena,mislim da je uspio povratit samo jednu stranicu,ostale su bye bye. Kod obicno bude u footer.php fileu kodiran u base64. Ja sam koristio nulled teme ali samo da vidim kako mi stranica izgleda i koje sve feature ima tema, ako mi se svidi kupim premium.

Miran si kad znas kako sta radi i funkcionise i kako moze da ti naskodi, ako procitas gore prvi sam napisao da ne treba koristiti nulled teme iz sigurnosnih razloga. Ali poseta piratebay-u i neki napadan popup ili tako nesto i ponovno dizanje sistema zbog toga je , blago receno, smesno i elementarno nepoznavanje materije, to jest poznavanje na USER nivou pa sam zato ono rekao…

2 Likeova

Tu si donekle i pravu, jesam malo paranoičan, ali sve radim sa mobitela tako da ne prepuštam ništa slučaju. Inače, za sebe i svoje potrebe ne koristim takve stranice niti želim, ali eto bila je potreba u datom trenutku za nekog drugog pa sam se odlučio na to. A da kasnije ne brinem o mogućim posljedicama najlakše mi je bilo uraditi FR , a bilo je i vrijeme …

Sa mobitela i treba biti paranoican. Meni su preko moba hakirali payoneer i paypal,jer nisam pazio.

Definitivno se slazem s mnogima da nulled teme su pune propusta i suplje. Ja to znam reci, otvorena tajna vrata hakerima, pogotovo onome ko je crackovao je i postavio sigurno neki tracking code…Isto bi se slozio sa navedenim, ako je neki ozbiljan projekat u pitanju, kupi kvalitetnu temu koja ti ispunjava uvjete i nadogradnja bez strijepnje, ima li nova verzija nulled i te gluposti. Skupi novca i kupi ko covjek i onda mozes da dises slobodno i da radis nadogradnje kad objave.

Sto se tice mobila i reklama, ima adblock plus kompanija android aplikaciju pretrazivaca, gdje 100% isto reklame uklanja istog efekta kao dodatak za firefox i chrome sto imaju.

@drmrgood i @komentar

Ukoliko ažurirate vaš mobilni sistem onako kako proizvođač vašeg uređaja preporučuje i ažurirate aplikacije sa kojih surfujete a verujem da članovi ovog foruma to rade, ne instalirate sumnjive aplikacije i ne dajete im pristup osetljivim sistemskim opcijama i ne klikćete na agresivne popupe koji govore “BATERIJA TI JE SJEBANA KLIKNI OVDE DA JE POPRAVIS I SKINI OVU APLIKACIJU” što takođe smatram da ljudi sa ovog foruma ne bi trebali da rade, verovatnoća da vas “hakuju” ili da se vaši podaci kompromituju ili da vam se na neki mistični način “ubaci” virus je minimalna ajde da ne kažem nemoguća.

Kao na primer da sumnjate da ste kolima prešli preko nekog eksera i posle 10 dana odete kod majstora i kazere “masjtore pre 10 dana sam presao preko eksera plasim se da sam probusio gumu daj za svaki slucaj da je promenim i ako nije izgubila vazduh niti se desila bilo kakva promena, sto je sigurno sigurno je”…nece da skodi ali je besmisleno…slicno kao vasa paranoja…

Besplatan hosting u tebe, i besplatna premium tema. Dobar poslovni model, trebali bi se i mi prebaciti na to :smile:

Vjeruj mi da imam iskustva puno vise nego ti, ali eto, nisam na mobitelu imao nikakav antivirus niti cleaner. Oni su skinuli moje sifre kada sam slucajno isao kupovati sa ebaya preko mobitela. Ebay je bio povezan sa paypalom, a paypal je povezan s payoneerom, i tako su dosli do obe sifre i pristupnih podataka: Sreca pa sam dobio sve pare nazad i otada mi ne pada na pamet da kupujem s mobitela. Svako bi se zajebo da je bio u situaciji kao i ja jer nista nije odavalo da je mob zarazen. Ali ja sam kriv jer na mobitelu nisam imao nikaku zastitu.

nije ti potrebna nikakva zastita na mobu cak ni na pc-u ako znas sta radis i kako sta funkcionise i sta moze biti zarazeno i kako maliciozan kod pristupa podacima i sistemu.

I na kraju kako si utvrdio da “su” to uradili ? Na koji nacin?

1 Like

Opet ti tupis svoje. Ako kazem da na mobu nista nije odavalo da je bio zarazen, onda nije. Niti sam sa mobom bio na nekakvim sumnjivim stranicama, eventualno tu i tamo neki popunder kojeg bi odmah zatvorio. Kako su to napravili ? Da znam, bio bi bogat jer bi i ja napravio to isto onda :slight_smile: .

:smile: Pretpostavljam da je android sistem. Ukoliko nisi instaliraio 3rd party app , neki krakovan APK ili nesto slicno , aktivirao neke skripte jednostvano je nemoguce da tamo neki ultra giga haker dobije pristup telefonu. Moguce je da si bio zrtva phishinga ili si koristio istu sifru na nekom sajtu/forumu gde su procurele informacije. Ebay nije procureo sigurno…

Tvoje je pravo da kazes da ja tupim i da mislis da je to doslo eto tako iz vedra neba, da neko tamo nalazi ip- adrese telefona i upada u njih i krade podatke ali ja ti samo kazem da to nije tako i da se to ne desava.

Sistem se kompromitovao tvojom nepaznjom i to nije toliko strasno, vise zabrinjava sto ne znas sta ti se u stvari desilo i to pripisujes nekoj visoj sili i mozes da verujes i flimske hakere cim kazes “Da znam, bio bi bogat jer bi i ja napravio to isto onda”.

To jednsotavno ne funkcionise tako i u danasnje vreme hiperbrzog transfera informacija takve mogucnosti i sigurnosni propusti na velikim sistemima kao sto je android bi se brzo prosirile i napravilo globalni haos. Ili mozda mislis da je samo neka grupica od 5 ljudi “provalila” foru i samo oni mogu da “upadaju” u telefone i drze je tajno za sebe?