Virtualne mašine - opcije

Pozdrav,

zadatak je upogoniti jednog bota da radi na više računala paralelno.
Cilj je svakako da ne postoji više fizičkih računala, pa su pretpostavljam opcije virtualne mašine?

S time da bih napomenuo da je koncept bota takav da upravlja mišem i tipkovnicom računala i klikće po određenim prozorima, tako da računalo na koje bi bot bio postavljen (bez korištenja virtualnih mašina), nebi bilo upotrebivo za druge zadatake… pošto su jel i miš i tipkovnica i ekran zauzeti. To je onda automatski i ograničenje da se bot upogoni u više paralelnih instanci na jednom računalu, bez korištenja virtualki.

Dali je taj problem rješiv sa vritualnim mašinama?
Koji su preduvjeti da se postavi na računalo tipa 5 - 10 virtualnih mašina?
Opet s napomenama:

  • svaka od tih virtualki nebi pogonila ništa značajnije od internet preglednika sa samo jednim otvorenim tabom
  • bot je složen da radi na Windowsima, tako da bi OS virtualke trebao biti Win.

Opcije su mi ili da setupiram vlastito računalo ili da hostam virtualku…
Pošto nikada nisam hostao virtualke, dali se ovako nešto smije postaviti na hostanu virtualku?
Kod setupiranja vlastitog računala:

  • koliko je to zahtjevno postaviti
  • može li se isto postići sa instalacijom samo jednih windowsa? … i onda da se ta instalacija nekako podijeli na virtualke?

Rado ću čuti bilo kakav prijedlog koji je moguća solucija?

Hvalaa.

Mozda ti je jednostavnije uzeti VPS i onda na njega to naštelat + tvoj komp bi ne bi bia opterecen

Kada bi radio na svom računalu, onda bi kupio računalo samo za to…tako da moj nebi trpio ništa.

A što se tiče VPS-a, pitanje je svakako cijene koliko bi to koštalo da se može postaviti tako 5-10 instanci

Naravno.

VMware Workstation

Uključi Hyper-V na tom windowsu, on je nativni.

1 Like

Uključio Hyper-V i nakon restarta mi vrisnuo sustav. Zaglavio u safe mode i nemrem ništa. Koji k*** … hjoooj …

A nisam baš ništa drugo čačkao, nego samo enableao tu opciju u Control Panel

Pa da, samo se i enabla ta opcija u control panelu. Koristim dugo vremena na različitim win verzijama i nikad problem nisam imao. Daj uslikaj šta vidiš na ekranu.

A icone ko planine i to je to.

… pored toga neće ni na internet pa ne rade opcije kao sto je windows update, a ni troubleshooting neće dati procjenu greske bez interneta …

Zguglao ovako nesto What If You Can't Boot Windows 11 After Enabling Hyper-V? , ali cini se da nije moj slucaj to.

Inace sam odmah i odkvačio Hyper-V, ali problem se nije odkvačio…

U Biosu jos nisam uspio naći gdje je taj flag za virtualizaciju (ovo sto sugerira link da se taj flag ugasi), ali ja ga nisam ni dodao u Biosu, sad jel defaultno ukljucen…

@bozoou aj probaj odraditi restore, obično se napravi automatski prije svakog update-a

Nezz, toga me je bilo dosta strah kada nisam pravio restore check point …a uopće nisam uspio prnaći da vidim koje check pointove mi nudi…

Uglavnom, nakon podosta muke i bijesa, nađoh opciju da ugasim safe mode kao boot opciju, ovdje:
ScreenShot018

…je uklonjena kvačica sa “Safe boot” i nakon toga se računalo startalo normalno.

Kakve ovo posljedice može imati, nemam pojma … frend tvrdi da bi trebalo biti sve ok, da se samo komp iz nekog razloga podesio da starta u safe modeu, što je sada ugašeno.

Proxmox.

Neku ozbiljnu računicu imaš, čim tražiš VPN i kliktanje.

VPN nije u svrhu da se sakrije identitet, pošto nije ništa ilegalno …nego čisto da se određenim servisima može pristupiti (automatizacijom) sa 100-tine različitih usera, a da servisi to ne tretiraju kao da su svi useri sa iste IP adrese.

Nakon povratka kompa u život, ažurirao Windose, ponovno aktivirao hyper-V i ovog puta bes crashanja. Jel pomogao update ili onaj uncheck boot “Safe Mode” …tko će ga znati…

Zatim je instaliran WMware, ipak ću tim putem raditi virtualizaciju (Hyper-V mi je ionako potreban, ako sam dobro čuo)…

… ono što mi je sada cilj, pokrenuti samo jednu Linux instancu na virtualki, čisto da testiram jel bot uopće radi na Linuxu.

Pošto sam sa Linux-om apsolutni tudum, što se od verzija LInuxa nudi i koji uoće Linux bi trebao staviti gore?

ubuntu …

Čim to servis nije dozvolio, znači da je zabranjeno, inače bi mogao otvoriti XXX privatnih prozorčića na jednom uređaju i isto to raditi. Ne bi ti trebao VPN ili Virtualka.

Debian.

Ali za takve stvari se koristi Proxmox i Tailscale + neki jeftini računar ili laptop.

Ilegalno, u smislu zakonskog okvira i zabranjeno u smislu nečijeg internog pravilnika - nije isto.

Tipa Gmail može zabraniti da se napravi 1000 računa sa jedne IP adrese, no to ne znači da je ilegalno napraviti 1000 gmail računa sa jedne IP adrese.

Ilegalno je tipa iskoristiti gmail račun u svrhu ucjene, prijetnje ili šta ja znam … ali Gmail svakako nije taj koji će određivati što je ilegalno sa svojim pravilnikom i sa svojom kontrolom da ti kao useru nešto dopusti ili ne dopusti da radis na njegovom servisu.

U tom smislu kažem da ne skrivam identitet kako bi činio zakonski ilegalne radnje.

svi servisi prepoznaju VPN IP adrese … dzaba ti bot kada ce ti captcha iskakati stalno … za to ti trebaju rezidentne IP adrese

Prolazi i captchu… ali nisam znao ovaj podatak i definitivno bi mogao biti problem.

Sad pročitao što bi to bile rezidentne IP adrese, pretpostavljam da je ključ u tome što njih korisnik sam postavlja i mijenja po želji. Jel izvedivo imati rezidentnu IP adresu ili je to samo za odabrane?

Hmm … prilikom kreiranja VM sa VMware, izbacilo mi sljedeće greške:

Error while powering on: This host supports AMD-V, but AMD-V is disabled.

AMD-V might be disabled if it has been disabled in the BIOS/firmware settings or the host has not been power-cycled since changing this setting.

(1) Verify that the BIOS/firmware settings enable AMD-V.

(2) Power-cycle the host if this BIOS/firmware setting has been changed.

(3) Power-cycle the host if you have not done so since installing VMware Player.

(4) Update the host’s BIOS/firmware to the latest version.

VMware Player does not support the user level monitor on this host.

Module ‘MonitorMode’ power on failed.

Failed to start the virtual machine.

Pa eto, dok se zabavljam sa rješavanjam, možda netko udjeli koji savjet.