Vrednost FB stranice i Balkanski mentalitet?

Naisao sam na sranicu od 1,100,100 fanova od cega su 130k USA, 30k Australia a ostalo Filipini,Indija. Cena je 800$. Ako se doda da je stranica aktivna dolazimo do jednog pitanja a to je, zasto se ovde po forumu trazi za stranice od 200 000 domacih fanova za 2000$ sa domacim fanovima? Zbog cega je razlika tolika? Da li nasi fanovi vrede vise od stranih i to za 10x vrednost. Ljudi spustite se na zemlju, obidjite svet malo, česljajte strane Forume pa odredite cenu. :blush:

Pravo je pitanje da li je ta stranica na koju si naisao legit i sta smatras pid aktinom stranicom. Drugo je pitanje tko prodaje tu stranicu, nailazio sam ja i na domaće stranice od 200k ljudi za koje je ekipa tražila po 100 eura, jer su ih napravili ko djeca i fanovi se skupili sami od sebe, a da se može zaradit od tih stranica nisu imali pojma. Vanjski prodavači su upitni, ja već mj dana tražim stranice, no uvijek mi se javlja pitanje kod kupnje koliko je legit… Dosta stranica pumpano je na svakakve nqčine, od samog broja fanovq do lajkova i shareova na objavama

P.s. strani forumi prepuni su ekipe koja pumpa stranice i prodaje a vrijednost tih stranica u većini slučajeva je vroma mala jer od njih nemas koristi…
Stoga oprez pri kupnji :slight_smile:

1 Like

Slazem se oko toga da su kod nas precenjene stranice. Realnost je negde izmedju, pogotovu sto je FB nepredvidiv i danas mozes da pravis sa stranicom 200$ a vec sutra mozes da se grcevito boris za 5$.
Tako da je po mom nekom shvatanju, cena stranice do neke 3 mesecne zarade same stranice. Bar ja tako gledam na FB stranice, jer je posao isuvise rizican. Ali to zavisi od toga kako je prethodno radjeno sa stranicom. Ako je prespamana ili ima nekih nedozvoljenih radnji i manje.

Slazem se sa @d1namic oko toga da na sranim forumima ima stranica koje su fake, ali ima i ok stranica. Evo bas sam prekljuce dao 570$ za 104k stranicu gde je 52k US, stranica radi ok na slikama, ali linkovi reach do 500… Odmah sam je prodao, doduse za skoro upola manje ali bolje nego da mi stoji i da cekam da proradi US.
Tako da debelo treba da se gleda kad se kupuje preko, obavezno traziti neki test ili tako nesto.

EDIT: Najbolje je ako sam pravis stranice, najjeftinije i znas sta imas. Proces je duzi ali daleko sigurniji.

2 Likeova

Možda je u pitanje neka bezveze stranica. Vidio sam gomilu takvih stranice koje se prodaju za male pare a ne vrijede bukvalno ništa. Jesi testirao stranicu? Ako ti treba za postavljanje linkova, jesi vidio kako prolaze linkovi?

Eh to su bila vremena :smiley: kupim stranicu za 50 eur i isplatim je za 15 dana :smiley:

To se radi i kod nas masovno u zadnje vrijeme.

Tako otprilike i ja cijenim kad tražim al slabo ide u zadnje vrijeme :smiley:

Pa slabo ide zato sto ljudi misle da mi zaradjujemo milione, culi su da se zaradjuju dobre pare pa onda daj da uvaljamo kao zlatnu polugu.
Najjace mi je kad mi neko ponudi domacu stranicu od 10k, reach prosek 300 i kaze mi 300$… Ja mu kazem da je ludost a on mi kaze da ne znam nista…
Ne shvataju ljudi da se cena ne formira samo na osnovu broja fanova, ima tu i drugih faktora. Sta meni znaci sto tamo pise 100k ako objavu vidi 1k? Pa to imam i sa novom stranicom od 3k ljudi.
Stranica vredi onoliko koliko donosi i tacka. Broj fanova ne znaci nista i ne utice na cenu, ono glavno sto utice na cenu je reach i aktivnost fanova.

1 Like

Upravo tako, međutim ja sam mislio na to da slabo ide jer je teško naći dobru stranicu da se prodaje. Zapravo teško je naći uopšte neku slobodnu stranicu da već ne idu linkovi na nju :smiley:

Ima dosta njih što su digli cijene u nebesa, to je tačno ali realno na dosta stranica na koje sam naišao to bi možda i bila dobra cijena za nekoga ko voli malo više riskirati, za mene ne :smiley: Ako stranica može donjeti 3000 eur godišnje, onda 3000 eur i nije previše dati za nju, mada ja opet nebih pa zato tražim jeftinije ili radim na svojim stranicama. Zavisi sve kako ko gleda na posao.

Nemoguce je praviti godisnji plan sa Facebook-om, ne znas sta ce sutra da te saceka a kamali za godinu dana. Po trendu, publisheri ne mogu da ocekuju nista dobro, tako je vec neko vreme. Samo rezu i traze pare. Ni to nije problem da se plati, da se ulozi ako imas neku sigurnost. Ali po svemu sto sam video, to je ludost.
Evo stranice koje su ulozile na stotine hiljada $ i skupile milione fanova su se gasile u posljednje vreme jer ne mogu da izvuku pozitivan bilans. Ja bi prvi strpao u FB vise od pola svoje zarade kad bi znao da ce u nekom dugorocnom periodu da se to vrati, ali nemam sigurnost a o garancijama da ne pricam. I onda dodjem do toga, zasto bi to radio? Teram ovako dokle moze i tjt. Ujedno izvlacim pare i prebacujem u druge projekte.

P.S. NE KUPUJTE USA STRANICE NIKAKO! Cene su prevelike a reach su zajebali nacisto. Znam za par ekipa koje rade mnogo ozbiljne price (jedna od njih je koja radi viralthread.com) rasprodaju svoje stranice, u neke stranice sam imao i uvid i reach je katastrofa!

To jeste tako. Uvjerio sam se prošle godine kada su me milion puta iscimali zbog svega i svačega, na kraju neke stranice rasprodao i prestao da planiram dugoročno sa tim poslom i da razmišljam o nečemu drugom. Još kad uvedoše explore feed krajem godine mislio sam da je gotovo…

Međutim kad pogledam stranice koje sam do sada kupio žalim što nisam više ulagao i kupovao neke od tih što bi rekli precjenjenih stranica. Ja sam do sada uložio manje od 10k eura a dobio sam nazad 145k eura što je OGROMAN povrat. Sve i da sutra sve propadne ja sam zaradio daleko više nego što sam uložio…

Kupovao sam samo da tako kažem provjerene stranice, one za koje sam siguran da su od početka rasle organski i za koje sam mislio da mogu biti dobre i kasnije i nisam pogriješio.

Edit: Žalim što nisam ulagao u kupovinu stranica recimo za 300-400 eur koje su tada imale 200-300k fanova, meni je to prije 4 godine bilo puno para za dati, mada nisam ni bio u situaciji da tada toliko izdvojim. Da sam tada kupio stranica za 5k eura (recimo da sam se zadužio) sada bih ladno imao min. 500 eur dnevno zarade :smiley:

A jel radis IA ili Adsense?

AdSense + još neke dvije mreže. Prijavio se prošle godine za IA al nisu mi mogli podesiti odnosno unjeti podatke za isplatu na devizni tako da se kasnije nisam ni cimao oko toga. Jednostavno nisam mogao unjeti podatke od deviznog a vidio sam da su i mnogi drugi imali taj problem. Na kraju ovi iz FB podrške rekli da će provjeriti o čemu se radi i javiti mi ali nisam nikad dobio odgovor. Mislio sam da imam taj IA čisto za rezervu pored AdSensa, nebih radio sa njima dok god Adsense radi.

Pa nisi u pravu, razlika izmedju ova dva je mnogooo na stranu IA, saljem ti na PP da vidis.
I ovo je jedan od faktora koji utice na cenu stranice, da li je stranica bila prijavljivana na IA, jeste manje bitan faktor ali utice, bar meni.

Možda i jeste veća zarada sa IA ali ja eto nisam imao priliku ni da probam. Ja sam zadovoljan sa kombinacijom ove tri mreže, malo malo neko šalje isplatu :smiley: Čak mi je i publika iz Srbije OK (vidim da se mnogi sa Adsensom žali) jer ove dvije mreže pored AdSensa donose solidnu zaradu za posjetu iz Srb.

1 Like

Iz nekog razloga ne mogu da ti posaljem PP, nema te opcije. Nema veze, ove sad sam pogledao za isti broj impresija koja je razlika. 8x je veca zarada na IA za isti broj impresija! Sto znaci ako si do sada na Adsenseu uzimao 1k$ na IA bi bilo minimum 5k$!!!
Svakako vredi da se cimas i smaras tehnicku podrsku da ti to resi.

Ne radi ti ovo?


:o:

Nema C3po…
Screenshot_12

1 Like

Došao sam u fazu da nemam volje da se cimam oko toga i da gledam neke druge stvari kojima bih se posvetio jer mi ovo ne oduzima previše vremena. Al možda ih budem cimao kada mi ne bude mrsko :smiley:

Mislim da mi je isključena ta opcija za primanje poruka.

1 Like

Ja mislim da x5 zarada itekako je dobar motivator, a u tvom slucaju to nije mali iznos.

Možda ta stranica ne vredi ni toliko.Takva stranica na IA će da pravi 1000-2000 dolara bez ikakvih problema.Kod proverenih prodavaca takva stranica vredi dosta više

Da to jeste, ali mi se čini da je to prevelika razlika u zaradi, morao bih u tom slučaju testirati :smiley:

Koliko ti je prosječan RPM sa IA?