Vuejs za fronted

JS je functional programming language :smiley:

Kako te nisu ubjedili je FP jedina ispravna paradigma, i jedini nacin na koji se software treba pisati :smiley:

OOP je za pi**e.

Točno :grin::grin:

@creatifcode zašto misliš da CI nije potreban za frontend ? Naravno ako misliš da u produkciji imaš što manje bugova. Ljepo runaš testove i ako prođe spremno je za deploy.

I kakve to sad ima veze sa CI?

Pisanje i izvrsavanje testova bi se trebalo odvijati lokalno prije nego sto uopce napravis commit i push tvojih promjena, pa zatim i pull request. CI je zadnja stvar na koju bi jedan Frontend Dev trebao uopce misliti. Za CI ako build ima fail developer bi trebao dobiti ili mail ili slack notification i onda ponovo to lokalno fixati i ponovo odraditi commit -> push -> pull request.

Integracija samog CI i CD nema veze sa developerom, bio on backend ili frontend ili someend, za to su tu DevOpsi.

Nadam se da mi s ovim smjeskom zelis reci da se zajebavas i da je ovo u biti sarkazam, jer ako nije onda nek ide u sve 333 PM.

Ma nemaju oni sta mene ubjedjivati to ubjedjujem ja njih. :rofl:

Ma OOP je u biti goli qurac, to nikad nije niti valjalo. Proceduralno pisanje FTW.

A ne mrtav sam ozbiljan :smiley: Logicno da se zajebavam :smiley:

Toliko se hypa diglo oko tog FP-a ko da je ne znam ti sta, a na kraju ga niko ne koristi - svi samo pricaju o FP u JS-u.

A ovako izgleda svaki tutorial o FP u JS-u

owl

1 Like

Pa to bas i nema smisla, ali da ima svojih prednosti ima, a pogotovo u software koji obradjuje pun ■■■■■ podataka u sekundi, dakle big data, veliki streamovi podataka u real time itd. Scala I play framework, F# od MSa, Haskell itd. Ima ih dosta u ovisnosti sta ti treba, a hype ko hype, uvijek nesto najbolje i ne treba nista drugo. Ja sam misljenja da je FP koristan u izrazito uskom polju aplikacija. Ne vredi raditi ToDo aplikaciju u FPu, ali Twitter je vec druga prica koji i je presao na Scala.

Scala se vrti unutar jvm, F# se vrti unutar .net okruzenja, ne vidim prednosti.
Jer tako se moze koristiti i java i c#, dodje na isto.

Haskell da, iako nije brzi od c/c++, mozda se varam. Samo sto je od c/c++ jedno 5-8 x tezi.

FP jezici imaju mozda neku prednost, ali da za python postoji kvalitetan compiler(ima http://nuitka.net , ali jos nije zreo) , FP jezici ne bi bili potrebni mozda. FP jezici rjesavaju uske probleme i to je to.

Veci dio sw-a za big data je pisan u javi koliko sam vidio.

Fakat ne kuzim tvoj komentar. :thinking:

pa to sam ja gore napisao. Jel ti citas sve ili samo onako ovlas preletis tekst?

Citam sve, to sam napisao reda radi.:grin::grin::grin:

To si u pravu, u oglasima od frameworka bude naveden: symfony, laravel ili eventualno zend, a od cms-a uglavnom typo ili ponekad drupal.

U ostalim slucajevima kao sto sam napisao, nema frameworka, nema cms-a, samo cisti php i iskustvo.

@creatifcode

Cujm po pricama, da se na selu(pokraj grada, kao npr. popovec pokraj Zagreba) mogu naci stanovi (garsonjera) do 500/600 eura sa rezijama.

Ako je tako onda se isplati otici u de.:blush::blush::blush:

Može se naći, da. Zavisi kako tko gleda na to i šta mu se isplati, mora biti jasno da rijetko kad iskustvo iz vana u Njemačkoj nešto znači. Ako dolaziš tu kao PHP developer onda ti je iskustvo iz Hr skoro pa bezvrijedno i počinje skroz sa dna, a to znači plača od cca. 35k - 42k €, ali u odnosu na druge .možeš puno brže napredovati.
Zavisi i gdje ideš, Berlin i Hamburg su nešto sasvim drugo od npr. Stuttgarta, dok ćeš tamo nakon 3 godine u De bez pol muke dobiti 60k €, u Stuttgartu će ti za to trebat godine i godine i ako uopće uspiješ dobiti, govorim sad za PHP developera. München je priča za sebe i tamo ako si sam ti se ne isplati ići za manje od 60k €, a to nije baš lako dobiti. Sve u svemu Stuttgart je najgori po tom pitanju jer su svadbe smrti do bola i gledaju na svaki cent.

Meni je nakon 5,5 godina i pun mi je ■■■■■, da mi djeca ne idu u školu tu već bi se vratio, a da mi dolje sad neko ponudi plaču za Product Managera, što sam sada tu, od 15k - 20k Kn mislim da bi me samo teški lanci zadržali u jebenoj Njemackoj

Iz konteksta zvuči da je ovo na mjesečnoj bazi.
Kako si pobogu uz takva primanja u strahu pokrenuti nešto svoje i onda uživati u HR ili gdje ti već želja?

Budi product manager svog producta. :wink:

Malo sam se krivo izrazio, sad sam editirao. Da mi netko u Hr ponudi placu od 15k - 20k HRK mislim da be nitko nebi zadrzao u DE.

Kakve veze imaju moja primanja sa pokretanjem vlastitog posla, osim toga nije svatko za to, ja sam probo pa se usro. Neda mi se s tim zajebavati lakse mi je svaki dan doci na posao i odraditi svoje nego biti 24h na raspolaganju bez vremena i privatnog zivota.

Nije problem biti Product Manager svog producta, problem je taj product razviti i plasirati na trziste i jos dovoljno zaraditi da namiris sve koji se hoce napiti tvog znoja, rada i truda.

Pa ima…jer za pokretanje nam treba međuostalim kapital. Ovisno od posla kojeg pokrecemo.

Uz moje krivo shvaćanje da imaš 15k eura plaću i da želiš natrag u HR, nisam vidio prepreku tome. Jer novac koji sam mislio da primaš je relativno jednostavno oploditi da u HR imaš odlične uvjete za život.

Što se ostalog tiče, slažem se.

Isprika na malom offtopicu, :blush:
U svakom zlu neko dobro;

Eto, budi zadovoljan (i) tim što ćeš djeci pružiti nešto veliko, a to je što će govoriti njemački. :+1: Sjetim se sličnih životnih solucija, npr. kad vidim Niku Kovača na TV-u, našeg bivšeg izbornika, sada trener Bayerna, :soccer: govori kao Njemac, naravno, to i jeste u jednu ruku, rođen je tamo. :blush:

Djeca neće biti izbornici, ne moraju ni programeri, ali će im se mnoga vrata otvoriti. :+1: :o:

1 Like

U Berlinu mozes naci garsonjeru za 600-700e.

Jedini razlog zbog kojeg sam i otišao u prvom redu su djeca jer u pripizdini odakle sam ja nebi niti imali nikakve šanse.

Malo isto off, al me interesira.
Jel su u firmi uglavnom domaći zaposlenici ili mješano ? Kako gledaju domaći na “strance” koji se zaposle ? Recimo uzmi primjer svoj ured u kojemu radiš ?

U našoj firmi, na našem odjelu, web, su domaći stranci, a stranci su domaći. Uglavnom nemaju problem s tim.

U Četvrtak je ušao šef u nas ured i počela neka zajebancija, a ja mu kažem jel ti shvaća da si ti u biti stranac u svojoj zemlji.

1 Like