Vuejs za fronted

35 k brutto eura:
1 klasa – 1880 netto / mj ~ 14 000 kn
3 klasa - -2160 eura netto /mj ~ 16 000 kn

Suma sumarum, u hr možeš bez problema kao senior imati 10 k + netto + fuš.
Sve sa ispod 60 k brutto nema računice, posao u manjem gradu, stan na selu do 600 eura.

Pa 40 k eura brutto je juniorska plaća, ako se ne prizna iskustvo u hr, nek si onda traže ljude i tko će im raditi za tu plaću.

Upalim monster jobs za de i evo rezultata:

PHP - 506 poslova
Python 780
Java 1896
C# 801
C++ 1086
Linux 1003
Database 8795

cca. 14800 oglasa , a gdje je sve ostalo za IT

pogrešna premisa…kako si ti uspio, kako su uspjela moja djeca u Švedskoj…

Kao senior u Njemačkoj nećeš imati 35/40k

Kad se već rade usporedbe onda treba uspoređivati jabuke s jabukama :man_shrugging:t2:

$0.02

Kaze @creatifcode da se krece od dna, ako je iskustvo van de.:grin::grin::grin:

Ok, ali se već uspoređuje onda se treba uspoređivati isto radno mjesto.

Meni je voditeljica HR agencije koja je top25 u Njemačkoj rekla da njima treba papir kao dokaz da znam raditi iako su uredno fakturirali 100/120e h prema klijentu.

A sve kako bi me poslali na prekvalifikaciju koja traje 3 godine (Ausbildung), a plaća kroz te tri godine je 600/700/900e. Znači ja za svoj jedan radni dan sakupim za plaću.

I to je gore sasvim normalno da dosta njih rade kao studenti.

A plaća je također dosta individualna stvar, sve zavisi kako se uspijete ‘prodati’

To je 16-20 k eura mj, god. , 190-240 k eura, za te novce firma direktno dobije 2.5 - 3 kvalitetna seniora u de.

Svugdje je prisutna skrtost, ako se moze biti skrt, skrti su.

A o managerima bi se dalo raspravljati i u pozitivnom i u negativnom smislu. Puno vise u negativnom smislu , nego u pozitivnom.

Sto znaci biti top manager? Imati dobre kontakte, dobro prodati pricu, naplatiti sto vise, ljude za obavljeni posao platiti sto manje i napraviti sto vise profita. Kad ti prodaja ide sama od sebe onda uopce nije problem biti top manager, tada top manager moze biti osoba i sa ispod prosjecnim znanjen i ispod prosjecnim sposobnostima.

Place dosta zavise od grada, kao i od same firme.

Sta je Zalandu, SAP-u ili nekome slicnom izvaliti neku sumu novca za developera ? Nista, jednostavno imaju budzet za to.

Kao pravi senior, a ne neki samoprozvani (kao sa onog Udemy kursa ili slicno) u Berlinu mozes dobiti 60k+.

Placa nekog mid-level developera je do 60k.Znam da Zalando placa 60k za mid.U nekim manjim firmama, to ce biti vjerovatno malo manje - tesko je generalizovati.

Sto se tice certifikata, meni su ih samo trazili u ambasadi, naravno nisam imao nijedan :smiley:

Krece se izmedju 30 i 60 k u manjim gradovima za seniore. U vecim se moze dobiti i vise, ali je i zivot skuplji kao sto je @creatifcode vise puta spominjao.

Skrtost. Vjeruj mi, ako firma pliva u novcu, to ne znaci da ce dijeliti sakom i kapom tamo nekom radniku , a ti si samo broj na papiru upravi sa mogucnoscu zamjene iako zamjene nedostaju i uglavnom ih nema. Ako i nadju zamjenu, brzo ce im otici i tako u krug.

Tko kaze samo prozvani?

Prije ulaska hr u eu, nisi mogao dobiti papire za de, ako placa u ugovoru nije bila najmanje 40 k.
Tako je i sada za ljude van eu, jedino neznam koji su sad uvjeti za bih, mk i srb, posto su im vrata otvorena.

Nisi shvatio sta sam zelio reci.

Bas mi neki dan kolega prica kako je njegov prijatelj uletio u PayPal da radi kao Developer.Uz to je jos rekao i da nije neki developer (sto se skilla tice), ali se pripremio za intervju i prosao tu fazu.Kad su iz PayPala shvatili da je tanak, bacili ga na neki green-field projekat i to je to.Mislim da o placi u PayPalu ne treba pricati :smiley:

Ne razumijem ? Nista tebi nije bilo upuceno, pricam generalno.A da, danas ima jaaako puno samoprozvanih seniora, koji imaju 5+ godina iskustva i odmah misle da su seniori.

Koliko znam to nije tacno za BiH, jer ovi sto idu raditi u DHL, McDonalds i slicno nemaju ni blizu 40k.Vjerovatno zavisi od sektora u kome radis.