Web aplikacija za prodaju telefona, molim pomoć, ništa ne kužim

Pozdrav raja, dobio sam na ispitu da uradim Web Aplikaciju za prodaju mobilnih telefona, moze li mi neko objasniti, kako, gdje, sta, odakle, i kako da pocnem, da li prvo da napravim bazu, da je spojim sa aplikacijom, pa onda sve ostalo, bilo koji savjet ce mi dobro doci, evo slika, sta treba sve da ima, pa eto ako moze neko poblize da mi objasni, sta da koristim, sta cu prvo uraditi, i tako dalje.
Ko mi pomogne, stupit cemo u kontakt, pocastit cu ga.

Uh kvragu. Pravi se bolestan taj dan i odi doktoru po ispricnicu.

Ti si 3. godina fakulteta ? (Ako jesi vrijeme ti je da počneš ozbiljno učiti) Jer ako za ovo trebaš pomoć čisto sumljam da češ se danas / sutra negdje zaposliti u programerskoj firmi.

Ako si srednja škola sve 5 i polako uči i bit češ super.

Prvo što možeš pokušat tražiti na netu je PHP CRUD PDO BOILERPLATE.

HINT: https://github.com/arifab/crud-pdo

Mislim da je ovo čisto ok za početak složeno pa kreni s ovim.

Prvo kreiraj bazu, a zatim se s aplikacijom spoji na bazu

Nit sam fakultet, nit sam PHP smjer, tako da PHP ne smijemo koristiti :slight_smile:

Ok sve 5.
Možeš probat:

  • Python + Flask + MySQL
  • Java + MySQL

Pa s čime radiš onda? Nije li logično da kažeš s čime možeš radit, kad već govoriš s čime ne možeš radit?

Ili misliš da će se forumaši trudit za tebe izvlačit informacije? Kao što upravo ja radim…tako da nemoj krivo shvatit ovaj post, iako je kritika.

Ti si taj koji mora gurat, a onda ćeš dobit i smjernice…

4 Likeova

Tako je @bozoou

Ja sam dobio dojam da čovjek mora s PHP složit.

Naknadno čovjek kaže ne smije se PHP koristit.

Ako je u pitanju kakav seminar i ako na kraju seminara nisi sposoban sloziti ovakvu aplikaciju, onda ti u startu mogu reci da nisi za taj posao.

Ako nije seminar, a ni fakultet, za sto ti onda treba?

Jesi napravio analizu aplikacije, sto bi sve trebala sadrzavati itd. Nakon analize ide projektiranje baze i osovni kostur aplikacije ono sto si utvrdio kod analize. Kako ces sve vise i vise raditi na aplikaciji, tako ce se mozda nijenjati kostur funkcionalnosti, poboljsavati itd… Ovo je ukratko u nekoliko recenica.

Aplikaciju nitko drugi nece napraviti umjesto tebe.

1 Like

Pomoću ću ti da ti nepomognem :smiley:

Kao što je @bozoou napisao nisi dao zapravo nikakve informacije nego panično pisao da hoćeš pomoć i izgleda da želiš nekoga da to odradi za tebe.

Upravo tako.

S obzirom da si se već uhvatio programiranja onda bi tako i trebao razmišljati pa ponudi neko rješenje ili tvoju viziju problema i pitati za savjet.

Kreni na papiru.
Zapiši si kakve bi aplikacija mogla imati funkcije, šta će raditi, koja polja će imati, probaj si dočarati malo vizualno.
Također nisi spomenuo jel OOP ili proceduralno programinja u pitanju.

Kad budeš imao nekih konkretnih odgovora na svoja pitanja onda fino pitaj i ima tu puno ljudi koji će ti tu pomoći a usput nećeš moći ni sam vjerovati koliko ćeš iz toga naučiti :wink:

Ili plati programera nekog na da ti to odradi prođi ispit pa onda traži posao kao konobar jer kao programer nećeš moći naći :wink:

1 Like

Ideje kreću u glavi a na papiru je najlakše odraditi skicu pa tek onda krenuti u akciju. Čemu žurba?

Samo zagovaram ideju digitalizacije. Ali da ima i za papir nešto posla. :+1:

1 Like

@solastar

Koji je deadline?

Pitam vas za savjet, a ne pitam vas jesam li za taj posao, deadline je 17og ovog mjeseca, znaci moram napraviti Bazu podataka MYSQL naravno, da si povezano minimum 3 tabele, na temu Online prodaja mobilnih telefona, naravno ta baza podataka da bude spojena sa web aplikacijom, onda ide sve ostalo, pitao sa vas za savjet, nisam trazio da se pravite pametni.
Samo HTML,CSS,JS,JAVA,MYSQL
Uz WAMP naravno, kao pokretač.

NEMA TEBI POMOĆI!

Sjedni i nauči, malo mućni svojom glavom.

Jok baza će biti spojena s Marsom. Baš nevolim takve bezobraznike i ljenčine koji nevide da su svi ovi komentari bili pomoć a ne pametovanje.

1 Like

@solastar

Daj neki primjer sličnog koda što ste pravili.

Ono što ti mogu preporučit pogledaj si na netu

JAVA + JSP + JDBC + MYSQL

HINT: https://www.javatpoint.com/jsp-tutorial

VIDEO TUTORIALI:

Već ako ne smiješ koristiti SPRING kao framework.

Krenimo s pretpostavkom da su ti seminari bili bezvezni i da vam je predavao netko preko veze, a ti si željan znanja.

Ono što bi ti preporučio kreni odavde:
https://www.udemy.com/jsp-tutorial/
https://www.udemy.com/how-to-connect-java-jdbc-to-mysql/

Uzmi si kurs i uči.

Onda ne komentarisi , ja ne znam ovo uradit, al ti tebra ne znas gramatiku i pravopis svog jezika, nisi kompetentan da komentarises ili dajes savjete. Pozzzz

Tocno tako.
Ali ako čovjek neće primiti pomoć, njegova stvar.
Problem je što ju ne zna primiti…al to je jednostavno tako, ponekad nismo dorasli za neku školu i zato padamo prethodni razred onoliko puta dok ne postanemo dorasli za sljedeću lekciju. :slight_smile:

2 Likeova

A kako mislis vrtiti java web aplikaciju na apache-u? Osim, ako ne mislis na tomcat, ali ti wamp ni kojem slucaju ne treba ili apache.

Sretno ti bilo.

1 Like