Web Archive sajt u Wordpress site?

Mozda je vec bila tema ali ne mogu je naci.

Zelim da jedan tudji site koji vise nije aktivan jer je domain istekao da skinem i prebacim u wordpress. Nasao sam jedan wp plugin koji bi to mogao da uradi.

Mene zanima da li je vec neko radio nesto slicno?

1 Like

@Kosana je čini mi se radila to, ali je preko nekog sajta je naručila da joj to odrade. nisam siguran jel ovaj sajt u pitanju, a ne da mi se kopat po forumu

a vazda možeš uzet neku ekspired .club domenu il neku drugu jeftinu i s njom izvježbat i vidjet jel fercera taj plugin i sve ostalo kako treba

ođe rekoše par riječi o konverziji html sajta u wordpress pa eto možda ti bude valjalo

1 Like

Fala, vazda brz uzbrdo bio :slight_smile:

2 Likeova

Ej da, ja sam njih koristila par puta, super su momci.

Imaces opticki identican sajt, i kad ga skinu sa WBM on ti je u HTML-u. Ako zelis da ti ga konvertuju u WordPress, sajt ce za posjetioca izgledati isto, ali u WP, ako je sajt veci, bice random skrpan (pages, categorise, posts, products npr. ce ti sve konvertovati u pages).

I jos, ako je sajt ogroman (preko 1000 pages), jedan dio ce biti prebacen u WP format, a jedan dio ne. U tom slucaju odmah im posalji listu koje pages zelis da ti budu u WP. Ostatak ti bude u HTML-u

“In this case, the front page and all the pages that are two clicks away from the front page will be integrated into WordPress. The remaining pages will work normally as static HTML pages.”

Mene interesira kako oni dodju do baze podataka? Sadrzaj ok, to mi je jasno, ali ako to ne postoji u bazi dzabe im posao.

Imam ja alat za skidanje sajtova sa WBT i radi to ok. Sajt se skine u html i pocetna stranica izgleda skoro identicno ali ni jedan link ne radi. Ok je to za skidanje sadrzaja pa ako zelis da kombinujes.

Alat se zove wayback_machine_downloader i ja ga koristim na Linuxu. Ne znam da li ima za Windows.
Ako sam dobro shvatio, on skida svaku stranicu koja postoji na sajtu u html codu.
Ovaj sajt koji sada zelim da skinem je izgleda pravljen u Joomli. Ima neki folder mambots a na Googlu mi skoci da je to za Joomlu :slight_smile:

1 Like

A kaj nisi u stanju CSS datoteku skinuti i dizajn preuzeti?

Pozdrav. Skinuo sam preko drugog servisa bazu sa domene koju sam kupio nedavno.al dobio sam i neki alat kojii je u php moram ga podici negdje da bi prebacio u wp taj arfhiv. Radi li neko takvo sto na forumu?

off topic, al moram te pohvalit @Melem , cim je @Kosana jednom iskritikovala, odma manje gresaka u pisanju :smiley:

1 Like

Trudim se malo vise. Dobio sam ovaj novi samsung sto se preklopi tako da je lakse mnogo :smile:

1 Like

Samsung preklapača - podsjeti me na jednog iz Broda

Da li si uspio konvertovati wayback to wordpress ?

Također i ja tragam za rješenjem, pa da ne lutam za dž :rofl:

Da li ovo sa Indijcima šljaka ?

Odrade li posao ?

Nisam ni pokusavao, jbg. Lijen :slight_smile:

1 Like

evo ja sam nešto našao na netu pa pokušajte…

možda vam pomogne

1 Like

Probam za 2 dana cekam domena da bude dostupna za kupovinu. Naravno ako budem imao sreće :rofl:

2 Likeova

Mi smo uspjeli povratiti 4 sajta preko wš-automatic plugina. Sto je meni bitnije uspjevamo i sadrzaj sa drugih propalih sajtova a prebaicmo na svojee :smiley:

Jel ti rade svi linkovi?

da, vecina, odnono onaj sadrzaj koji smo skinuli taj i povezuje.

1 Like

WP Automatic ubacuje sa local host html datoteke u WoprdPress online sajt ?

1 Like

možeš li objasniti kako to radiš?