Web shop, fiskalna, pdv

Upravo se čudim kolko je vremena trebalo na netko napiše praktične primjere, svaka čast, mislim da je napisano 100% točno.

Pozdrav, daj mi sad nesto recite nakon sto procitate moj prvi post,

  • hoce li se meni vrati PDV?

Isus pa sve ti piše. Pitanje je jedino jesi ili nisi u sustavu PDVa. Basta!

Inače radio sam prije par tjedana shopify dućan, ako želi trajnu cifru mjesečnu, i glavobolje ako želiš imao proširiti opcije dućana, ili recimo ne daj bože složenije akcije, računa na dobru cifru svaki mjesec + kompletna izrada, spajanje uvoz artikala izrada tablice artikala bla bla ga koštalo kao normalni web shop kad sve zbroji, izradu i mejsečno davanje samo prvi mejsec…

A to kako ćeš ti ili klijent riješiti naplatu to je to tebe i njega, to su stvari koje ljudi odrađuju po satnici.
Imaš paypal, kartice i ine druge opcije, to se zna, ali preko koga i kako će se dogovoriti do je na vama.
Te tko će kome plaćati porez ovisi i gjde je dućan kao registriran, koja je kartica spojena na shopify te kako novce vuče van u HR ako je iz HR ako je dućan i kartica tipa negdje vani…

evo ti jedan dobar savjet - nađi dobrog/solidnog knjigovođu. Odi tamo plati čovjeku da ti razjasni osnove. Odmah ces iz razgovora moci procjeniti jel on za tebe. Onda se fino dogovorite da ces mu biti klijent, kazi mu da ces u pocetku vjerojatno imati pokoje pitanje dok ti se sve ne razbistri i nek formira cijenu prema tome.

Prije nego ovo napravis, nemoj ni pomisljati kretati u neki biznis jer na zalost, moglo bi jako lose zavrsiti

Drz’ se :slight_smile:

Otkud si doša do “dobre cifre s planom od $29/month” ? Koje to aplikacije uzimas? kakve glavobolje?

Iz nekog kontakta koji smo imali prije x mjeseci, ne činiš mi se kao tupav i naivan, a ponajmanje glup.[quote=“IvRo, post:1, topic:34632”]
2. Kupujem robu od drugih i placam cijenu + PDV, nisam u sustavu PDV-a,
[/quote]

Iz ovog napisanog u prvom postu, pobijaš kompletno mišljenje napisano iznad.

Nisi u sustavu PDV a pitaš da li će ti se vratiti PDV? WTF? Tko da ti vrati? Družba Srca isusovog?

Hahah, dobar ! :joy:

Lapsus, nisam dobro čitao… :slight_smile:


OMG pa kako odakel sam došao. Tih 29$ okači mačku na rep.

Ako želiš išta više problemi.,

Evo recimo akcija 1+1 free ako imaš proizvode sa više varijanta a djeliš samo istu varijantu (veličinu) za jednu naručenu.

Tipa parfemi 15ml, 30ml, 50ml i 100ml.
Kupiš jedan 50ml dobiješ drugi po izboru 50ml.
To nema šanse da složiš iz kutije.

To je išlo sa Product discount 99$ jednokratno
i BOGO koji je cca 10-15$ mjesečno.

Pa onda obavijest o besplatnoj poštarini za to i to.
Pa onda neke stavke koje su u bilo kojem dućanu normalne ovdje plaćaš.

A o multijezičnosti da ne pričam… a za naplatu kartica paypal ili plati za neki third party gateway tako da ima toga dosta…

Ako radiš solo uštedjeti ćeš, ako netko naručuje ne zna sam sve to postaviti onda još love.

A složiti onaj gore 1+1 sa Product discount i BOGO dodatkom… uzmi popodne slobodno ako ne znaš apsolutno točno postupak. Imaju upute, ali ako što zezneš onda idemo sve ispočetka.

naime ti popusti večina ti radi kopije artikala, koje su sakrivene pa onda se sa njima manipulira… petljavo, ali jedino tako se zaobilazi taj shopify i ograničenja. Dakle imaginacije.

Dobro to radi i sve, ali teško da bi nekome sada preporučio.

Mene zanima par stvari kod prodaje putem web shopa…

1.Npr kupim neku elektronsku robu za 20 kn i prodam ju u hr, da li sam ja dužan izdat pismenu garanciju na Hr jeziku za taj proizvod? jer ako se ta stvar potrga mene postarina da ju vratim nazad izade 10x više… kako to riješavaju webshopovi?
2.Da li račun koji dobim u eurima pretvaram u kune i po kojem tečaju da bih ga uveo kao ulazni račun u obrt?
3.Da li sam ja dužan ako imam djelatnost trgovine iskljucivo preko pošte i interneta držat robu u skladištu ili mogu npr privremeno u auto ak mi se ne da ic do skladista?
Ima netko ovdje web shop da kupuje u Eu da mi pojasno par stvari?

Ako imaš legalnu djelatnost moraš dati garanciju na proizvod 24 mjeseca, tako kažu EU zakoni.

da ali da li ja tu garanciju moram dati napismeno?tj dati garantni list?
Znaci kupim stvar za 10 kn, prodam za 20, stvar se portga kupac reklamira ja saljem nazad za 200kn postarine i u minusu sam 190kn ?

Zbog čega bi to mene kao kupca trebalo biti briga?

Ne bi te trebalo bit briga, ja pitam jer se upustam u taj posao i zanima me da li se to isplati radit jer ako ja na svakom povratu robe gubim 10x više novaca onda se to ne isplati zato pitam kako to riješavaju drugi webshopovi

Imas 2 nacina

Prvi je uobicajen a to je sve ide preko zastupnika (microline, asbis…) i ti posaljes njima oni rjesavaju garanciju.

Drugi, pretpostavljam tvoj, da imas marzu barem 20% (kao sto imaju zastupnici) tako da na 10 prodanih artikala ako 1 krepa, sto je najgori postotak, inace je puno manji, ti das sa lagera novi o svom trosku sto ti nebi trebalo predstavljatnproblem jer imas marzu uvoznika :wink:

1 Like

ja ne kupujem robu u hr nego u eu , ok ako je jedna od 10 dam drugu na svoj trosak, ali recimo da se radi o stvari koja kosta 1000kn i vise meni je postarina da vratim to u eu oko 250kn,a drugo da li ja moram davat pismenu garanciju kupcu? jer robu koja ja kupim nema pismene garancije

Ako je iz Kine, uzmeš kontenjer robe, onda ti nabavna cijena nije 10 kn, nego 3-4 kn, pa možeš dati novi artikl i bez povrata. Jbg, trgovina je rizik. Ja baš sutra idem reklamirati čizme od 1100 kn koje su pukle nakon malo više od mjesec dana nošenja i nejdem van iz trgovine dok mi ne daju nove ili vrate lovu.

ponavljam, kupujem robu u eu ne u kini, nesto kosta po desetak kune nesto po par stotina kuna.

Sorry, napisali smo post u isto vrijeme. Moras dogovoriti sa dobavljacem to oko povrata, npr. ako stvar ne radi, da oni pokriju postarinu za povrat robe.

Vidim da u zadnjih godinu dana dosta webshopova iz EU odakle narucujem ima odma besplatnu povratnicu u slucaju da ti se nesto ne svidi ili ti ne odgovara. Nazoves kurira koji je dostavio i oni to besplatno pokupe i vrate natrag. Dobijes refund ili zamjenu, ovosno sto zelis.

dobavljac placa nazad meni,ali meni je preskupo slat to nazad… neki webshopovi to mozda imaju ali tam di ja kupujem nemaju…a ti imas webshop u hr i kupujes u eu ili?

Nemam webshop, ali vecinu stvari narucujem preko neta, rijetko kupim nesto kod nas.