Webmajstori investicijski fond

[quote=“digits”]Da si sam vlasnik sajta koji se bavi nakovnjima i na prodaju se ponudi sajt koji obrađuje temu opanaka i sajt koji obrađuje temu nakovanja. Imaju jednaku zaradu.

Koji sajt bi od ta dva prije kupio. Koji bi ti bio zanimljiviji kao investicija i zbog čega?[/quote]

Ovisno o prošlim, trenutnim i budućim trendovima. Bio bi mi zanimljiviji onaj koji ima dužu “povijet” postojanja( ne samo amog site nego i te dotičen niše), koji ima prosječnu veću zaintersiranost publike itd. itd… Ovo su stvari za koje trebaju analize potražnje, tržišta, stabilnosti i još ohoho toga uz to, a ne odlučiti kupiti na temelju zarade.

Ok onda izgleda da u internet businessu vrijede neka druga pravila. Povlačim se. Nisam dovoljno upoznat.

Zbog svoje dinamičnosti se u par dana sve može okrenuti za 360. Previše je stavki u igri da bi se moglo nešto predvidjeti i prognozirati.

Mislim da se ova industrija najbrže mijenja, osim možda modne industrije :smiley:

kako to veliki rade
U tajni EPH-ov projekt namijenjen doktorima “Dodo” uloženo nekoliko milijuna kuna | Zimo

Malo mi ove sve priče stoje na lijevoj nozi…

Sve je to krasno i bajno, međutim, jednom sam pričao s 2-3 člana sa sajtovima s povećom posjetom o sličnoj suradnji (neki će se možda sjetit):

napravi se sajt u vrijednosti 10-15k i vise kn (dakle ne baš najjednostavniji sajt), o tehnikalijama i mogućnosti prilagodbe itd itd. da ne pricam sto je moguce sve izvesti…

nakon toga se taj sajt jednostavno dize sa sadrzajem i salju se posjeti/backlinkovi sa ostalih sajtova koje partner ima… zarada i vlasnistvo se dijele kako se vec dogovori (cak u korist partnera)… e sad, ako to nije proslo, ne znam kako bi ovako nesto…

Evo me opet :slight_smile:

Jednostavan sajt you-pay.me

sve kako pise tamo moze biti jedan partner ili dva ili pet

50 % moje i ja sam glavni manager

kod ovog sajta je sve transparentno meri sve radnje u cent

dakle potreban je VPS server , znalac da doteruje skriptu po specificnim zahtevima

na hrvatskom paypalu imam oko 150 dolara sto mogu dati za skriptu i sve krece

lako i brzo ja imam 50 sajtova gde mogu staviti dugme za placanje nije bitno dal ce se placati ili ne

bitan je link u kodu svako ko ima blog ili sajt ili forum moze postaviti dugme za placanje

za par minuta isplata brza redovna , zamena payment sistema , medjusobna placanja

, donacije,ulaganja itd…

malo znanja i malo uloga i samo malo siri pogled iz razlicitih tacaka ,

a drzavu i poreznike i dozvole ostavite za kraj kada se sajt proda ako vredeo nesto

[quote=“brane333”]Evo me opet :slight_smile:

Jednostavan sajt you-pay.me

sve kako pise tamo moze biti jedan partner ili dva ili pet

50 % moje i ja sam glavni manager

kod ovog sajta je sve transparentno meri sve radnje u cent

dakle potreban je VPS server , znalac da doteruje skriptu po specificnim zahtevima

na hrvatskom paypalu imam oko 150 dolara sto mogu dati za skriptu i sve krece

lako i brzo ja imam 50 sajtova gde mogu staviti dugme za placanje nije bitno dal ce se placati ili ne

bitan je link u kodu svako ko ima blog ili sajt ili forum moze postaviti dugme za placanje

za par minuta isplata brza redovna , zamena payment sistema , medjusobna placanja

, donacije,ulaganja itd…

malo znanja i malo uloga i samo malo siri pogled iz razlicitih tacaka ,

a drzavu i poreznike i dozvole ostavite za kraj kada se sajt proda ako vredeo nesto[/quote]

:rolleyes:

:malerukes

:ludjak:

[quote=“matija85”]Zbog svoje dinamičnosti se u par dana sve može okrenuti za 360. Previše je stavki u igri da bi se moglo nešto predvidjeti i prognozirati.

Mislim da se ova industrija najbrže mijenja, osim možda modne industrije :D[/quote]

Stimulativan je i zabavan i ide dobro s multitaskingom. Zato i jesmo svi ovdje u tom poslu jer znamo što valja. Kladim se i da nas većina ima blaže oblike ADHD i/ili OCD (Obsessive–compulsive disorder) :slight_smile:

Ooo da… :smiley:

Ma ne samo blaži, ja već razmišljam o ozbiljnijim posjetama stručnjaka za te stvari, :zub:

otvorimo udrugu i započnemo business :smiley:

i prikladan članak hehe Kako oprati novac - Teme - Poslovnamreza.hr

[quote=“brane333”]Evo me opet :slight_smile:

[/quote]

Neee, samo ne opet!