Webmajstori na novoj forum skripti!

Evo promijenjeno na 2 karaktera, to je valjda dovoljno nisko :slight_smile:

1 Like

E sad promijenite jos forum :slight_smile: haha. Ovdje fali ako ne nova skripta, onda barem novi dizajn koji ce malo ovo da osvjezi i pojednostavi. Ne mora uopste da ide na ovu foru, moze dosta toga da se izmeni. Evo ne znam sta ce nam ovo invited, bookmark, suggested, eto nesto sto ovako nikad nisam kliknuo. Onda ovo search da bude izrazenije da se poruke ne nalaze ovdje http://prntscr.com/a96nhs vec dropdown link ili cak ikonica pored menu za kategorije. Da se fino odaberu stranice, volje ljudi vole takvu paginaciju, jer je ovo dosta nepregledno ovako.

I to ograničenje od 2 znaka je besmisleno. Radi se o privatnim porukama i ako hoću poslati jedan znak ne vidim zašto ne bih mogao. Zabrana slanje prazne poruke je razumno ograničenje, sve ostalo je bedastoća, barem što se tiče privatnih poruka.

Pa cak i smajlici se sastoje od dva znaka - “:)”.

Nemojte pretjerivati…

A ako me netko pita koliko imam godina, ne mogu napisati 9 nego moram napisati devet. Dobro, već iduće godine neću imati taj problem

3 Likeova

Jedna ideja koja mi je sinula neki dan.
Dakle, imamo neugodne situacije da se putem malih oglasa dešavaju muljaže koje ne koriste nikome.

Moj prijedlog je da se uvede naplata malih oglasa, recimo 10-20 EUR godišnje.
Svatko tko želi oglašavati treba adminu poslati ime i prezime, adresu i fiksni te mobilni broj telefona. OIB bi također bio poželjan. Admin ga kontaktira telefonom (fiksni), može i skype, uvjeri se (koliko može) da je to on i nakon toga imamo oglašivača koji neće srozavati reputaciju foruma.
Admin ima obavezu vođenja evidencije i objavljuju se samo oglasi takvih oglašivača.

Prvo, neozbiljni oglašivači će odmah otpasti, a možda privučemo nešto novih članova.

1 Like

Ne samo za oglase, već za sve korisnike, pored nicka dodati zelenim slovima potvrđen/verificirani korisnik.
Verifikaciju vršiti slanjem kopije osobne.

Nisam pristalica slanja kopije osobnih dokumenata. Telefonski poziv na fiksni broj + osobni podaci bi trebalo biti dovoljno.
BTW, koliko ima aktivnih članova koji su na forumu na dnevnoj bazi, tjednoj i mjesečnoj?

Zaboravio sam navesti da se članarina može platiti u pivkanima na druženju kojeg nikako da dogovorimo.

Moj prijedlog je da se uvede naplata malih oglasa, recimo 10-20 EUR godišnje.
Svatko tko želi oglašavati treba adminu poslati ime i prezime, adresu i fiksni te mobilni broj telefona. OIB bi također bio poželjan.

Kod nas na internetmojster.com imamo isti sistem - 30€ godisnje za sve koji hoče oglašavati na forumu. To nije u prvom planu zbog zarade, nego zbog toga, jer je kod nas vlasnik foruma (ili drugog medija) obavezan inšpektoru dat sve osobne podace oglašivača zbog sprječavanja rada na crno … Kazne su veoma visoke i tu nema šale …

1 Like

Member of the week na Sitepoint forumu je nesto odlicno.Svake sedmice administrator odabere jednog clana i on kao poklon osvoji knjigu iz Sitepoint biblioteke.

Moglo bi se nesto slicno i ovdje uvesti, neki badge da se dobije, neka simbolicna nagrade cisto da se bar malo motivisu korisnici.

Ujedno da se pohvalim, ja sam na Sitepointu ove sedmice “Member of the week” :smile:
Izabrao sam knjigu o AngularJS, pa cemo da vidimo.

1 Like

Moglo bi se i ovdje nešto izvesti. Samo treba izdavače vući za rukav, objasniti kako je super što će im se promovirati njihove knjige i to ne samo one koje su kao poklon nego cjelokupna njihova ponuda.

@Belmin, čestitam.

1 Like

Perun, bih li mogao (ja) postaviti post na hrvatskom tamo? :smile:
Hvala, ispričavam se na (malom) Offtopicu…

Pa mislim da može. Za @danielv sam ja stavio post medžu oglase, jer tamo se bez plačenja ne može dat (http://www.internetmojster.com/trgovina/pisec-kakovostnih-hrvaskih-clankov.html). Na drugim mestima mislim, da možeš stavit post bez problema, naravno ako je interesantan za publiku :smile:

sada možemo završit ovaj offtopic …

1 Like

Ne znam da li je do mene ili do foruma.
Nešto sporo reaguje na pokrete skrola. Zabaguje na sekundu pa onda tek skroluje…
Te kada gore u search button kucam npr “Webmajstori na…” nema padajuceg menija sa člankom koji pretrazujem vec moram kliknuti show more da ga pronadjem.

1 Like

Da li slucajno koristis Google Chrome?

Kod mene isto…

Bio je update forumske skripte, to će naš Steelmaiden sve srediti. :blush:
A sad se prepustimo blagdanskom ugođaju. :smile:

Meni svako malo forum zablokira na par sekundi pa ne mogu ništa raditi (niti tipkati, nešto označiti, kliknuti)… to se događa prilikom loadanja stranice.

nisi jedini, kod loada se freeza na 1-2 sec