Webmaster.ninja - novi besplatan alat za uspješne webmajstore

Izgleda dosta zanimljivo, evo i mene registriranog :slight_smile:

Interface je dosta cist i pregledan, nice :slight_smile:

1 Like

Dosta zgodno izgleda. Bilo bi dobro da su neke stvari objašnjene. Npr. što je Load speed? Da li je se to odnosi na učitavanje samo inicijalnog html dokumenta ili cijele stranice? Koliko puta u toku dana se provjerava Load speed?

Ovo je dosta korisno da znam kada mi se SSL apdejta jer to preko crona radim automatski pa mi se jednom dogodilo da se nije uspjelo renewati pa mi je sajt bio par puta nedostupan bez mojeg znanja.

3 Likeova

Kako se “rucno” moze pogledati koliko jos vazi ssl i kada istice ?

klikneš na katančić u adress baru, certificate … imaš negdje Created, Expires …

1 Like

Hvala jos jednom svima na komentarima, pohvalama i registracijama. To nas motivira da nastavimo s radom.

Dodali smo domene .info i .online na DomainWatch, te od sada i te nastavke mozete pratiti.
Active users sa Google Analyticsa istrazujemo da li i koliko cesto mozemo povuci tu informaciju.

Odlicna pitanja. Po screenshotu ispod, mozes vidjeti da pokraj Load speed ima tooltip. Klikom na njega dobijes vise informacija, kao i link prema vise detalja. Load speed se provjerava svakih sat vremena i to se odnosi samo na ucitavanje inicijalnog HTML dokumenta. Ovdje pise malo detaljnije i malo smo prosirili taj tekst kako bi sadrzavao i odgovore na tvoja pitanja.
tooltip

Mene osobno je to strasno nerviralo i zato smo to ugradili! Drago mi je da i tebi pomaze! Istek SSL-a i “Error establishing a database connection” na WP, to su mi dvije najomrazenije greske…

Kako kaze @korisnik9758789 kliknes na lokot na adresnoj traci i potrazis detalje. A zbog toga nismo webmaster.ninja napravili individualnu provjeru. Kada dodas stranicu u Website Manager onda se pojavi informacija o datumu isteka i o tome te upozorimo na email.

Podijelili smo 15-ak majica, ali ih imamo jos nekoliko, pa se slobodno javite preko poruke ili stranice nakon registracije.

3 Likeova

Vidim da nemate podatke o registraciji i trajanju za .hr domene?!

Top, jos kad bi odradili za kljucne rijece na kojoj je domen poziciji i kad padne ili se popne da stize obavestenje kao kod semrush, onda bih cak smanjio na 5 domena besplatno.

Dodao dvije web stranice koje su moje i koje ja vodim i 3 za test od kojih su dvije “jače”. Dizajn odličan, funkcionalnost odlična. Buni me samo kako to da dvije “jače” stranice imaju load 7, odnosno 10 sekundi a još koriste CloudFlare. Ja ne koristim cdn i malo više od 2 sekunde mi prikazuje na mojoj osobnoj stranici.

Dodao sam 3 moje stranice, deluje mi ok. Jednostavno za koriscenje. Bas mi je falilo nesto ovako da imam sve domene na jednom mestu kad isticu, kad SSl sertifikati isticu.

rangiranje kljucnih reci spada u premium opciju bilo gde, scraping google-a je top usluga i nije vezana za neki besplatni api

Super servis, ima majica ?:blush:

Pozdrav svima i cestit Bozic svima koji su ga slavili, kao i onima koji ce ga tek slaviti. I naravno, u ime naseg tima, zelimo vam sve najbolje u 2020 godini!

Prvo 2 kratke obavijesti.

  1. Majice se salju sutra!
  2. Izgleda da cemo uspjeti staviti brojku “live users”, jos radimo na tome.

A sad odgovori.

Nazalost, ne mozemo doci do tih informacija za .hr domene. I ja imam nekoliko .hr domena i volio bi pratiti istek, ali nije moguce.

Razmisljali smo o tome i to je jako dobra ideja. Problem je sto je to jako skupa informacija i malo je izvan “scopea” - gabarita naseg projekta gdje pratimo aktivnost stranice, domea i SSL certifikata. Mi razmisljamo napraviti integraciju sa Google Search Console, pa ce pozicije keyworda biti donekle dostupne, a onda bi eventualno kroz preporuke predlozili alate koji su vrhunski i pracenju pozicije keyworda.

Ako nije prevelika molba, javi nam se na support da vidimo tocno o kojim stranicama je rijec, da usporedimo sa ostalim “speed test” alatima i malo testiramo sve skupa, pa cu moci komentirati brojke.

Bas mi je drago da ti je korisno! Nama administrator pazi na SSL certifikate, ali ja ipak mirnije spavam kad mi stigne email da su SSL certifikati na vrijeme produzeni, odnosno kad isticu.

@insha
U zadnji tren! Sutra saljemo majice, hitno mi javi privatnom porukom da li zelis M ili L i adresu gdje saljemo i kome.

Pozdrav svima i cujemo se u 2020!

2 Likeova

Standardni whois u Linux distribucijama vraća podatke za .hr domene.

A npr. za Python imaš pakete koji vraćaju te podatke (za ovaj znam jer sam ja dodao podršku za .hr domenu) - https://github.com/richardpenman/pywhois

Nedavno sam selio, pa ujedno i reinstalirao SSl. Dobio sam obavijest što je super.

Sada sam se malo igrao sa NS na jednoj domeni, pa sam čekao propagaciju i nikad dočekati. Već i zaboravio na to, kad stiže email za neko vrijeme da mi je stranica DOWN. Jako korisno.

Pohvale ekipi

1 Like

Pozdrav svima još jednom!

Napravili smo sortiranje unutar DomainWatch, tako da se sada domene mogu sortirati po datumu isteka.

Hm… Moja greška, ispričavam se! Dodali smo .hr domenu.

Pogledali smo te stranice i provjerili na drugim servisima, npr ovdje - https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/
i brojke se podudaraju sa nasim alatom. Ove dvije “jace” stranice su jako teske i bez obzira na CDN se otvaraju jako dugo.

@komentar , @brianfinch
Na vas prijedlog smo ubacili “live users”, tako da to sada izgleda ovako.

Majice
I za kraj, nekoliko korisnika mi je javilo da su majice stigle (uklučujući i one koji zive izvan Hrvatske i najudaljeniji su od mjesta slanja). Tako da ako jos uvijek niste dobili majicu, negdje je zapelo i svakako se javite.

4 Likeova

E sad, hajde mi molim te karikiraj, koliko je teško uraditi widget da na Android home panelu pokaže taj isti analytics dio kao na webu?

Uz izvinjenje što se ranije nisam javio, majica je odlična (takoreći moj broj). :slight_smile:
Drago mi je da smo se upoznali i proćaskali. Pozdrav

2 Likeova

Meni je majica stigla na dogovorenu adresu. Još nije u mene, ali bude u 2 mjesecu … Thanks

1 Like

registrovao se molim majicu :slight_smile:
ps: iz kojeg razloga domain watch ne radi za ba domene dok ostale rade ?