Windows 10 upgrade - iskustva i komentari

CPU i RAM http://www.dodaj.rs/f/3L/JI/1RYeejTw/1.png
GPU http://www.dodaj.rs/f/45/ef/4FXuYPQA/2.png

Mislim da ne bi trebalo biti problema.

I ja imam ATI Radeon i nema nikakvih problema, automatski ce ti instalirati catalyst center i peri deri.

Ja sam morao skidati sa dell.com nove, jer je Microsoft instalirao loše, a i sa amd.com nisu valjali.

kad smo vec kod laptopa, da vas pitam jel vi svoj drzite stalno spojen na punjac (ja da, jer ga ne nosam nigde) ? stetil to bateriji il ove “LI” baterije ne steti…

Uglavnom je na punjaču. Ne šteti ovim Li baterijama.

Da li će upgrade na 10 biti stalno free ili ima neki vremeski rok?

Prvu godinu dana, dakle do 29. jula 2016.

Thx, moram onda čekati da Hp upgejda drivere.
Ne kužim da firma poput HP-a to još nije napravila :frowning:

Kako instalirat win 10? Imam original 8.1. Ako odem na
"Idi na control panel - windows update, updateaj sve predloženo a onda idi na onaj prozorčić u donjem desnom uglu."
nema nikakvog prozorčića…

inače, što se pogađa nadogradnjom? hoće li on mrdat po programima pa ih trebam ponovo instaliravat? nadam se da mi neće dirat nikakve podatke na E disku, jerbo nemam mogućnost napravit backup

Trebao bi imati u donjem desnom uglu ikonicu Windows prozora, i trebaš “rezervirati” pa potom i instalirati. Ukoliko nema: https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10

Skini, idi na upgrade PC. Neće ti dirati programe.

@Horz, Dell je izbacio za svaki model isti dan kad je W10 pušten, 29. jula :).

1 Like

Ja ću vjerovatno revertati nazad na W8.1, dok još postoji direktna opcija (1 mjesec). CPU je konstantno 70c, a ukoliko pokrenem neku igricu poput CS:GO ide na 85c što je previše.

Uf, evo da se javim da sam uspješno instalirao Windows 10 na komp nakon 24 sata muke xD

Radio sam po nekim tutorijalima sa youtubea i uspjelo je pa eto, zadovoljan sam. Brzo se boota i sve … za sad čista 5ica

Ma da, pa super je desetka … NE

Kontao sam da sačekam do kraja mjeseca ali naiđoh na neke koji su bili na testnoj, i koji su se žalili od januara, i nikada nije popravljeno, tako da vjerovatno od nekog updatea po ovom pitanju nema i ja se revertam na 8.1.

Evo mene nazad na 8.1, neka se neko drugi pregrijava za mene, nije velika razlika, iako moram priznati bootanje W10 je prejako, ali radi toga nisam spreman da popušim matičnu.

Ne znam šta je. Čitam na drugim forumima da stari driveri za večinu HP mašina rade normalno na win 10. Meni ne rade
driveri za zvučnu i grafičku karticu, fingerprint reader, i čitači kartica. i još nešto se crveni u device manageru što ne znam šta je.

Ja sam prezadovoljan. osmica mi je imala neki bug gdje bi mi ponekad neke aplikacije titrale što je bilo za popi.dit. ovo je uredno riješilo stvar. ostalo je većinom isto i ne primijećujem neku razliku, osim ovog start gumba i malo šminkice

Jučer su mi poslali update sa testne verzije na pravu i sad imam win10 pro. Instalirao sam win prije 20tak dana ‘na čisto’ (skinio iso fajl i postavio ga na dvd…) te instalirao. Radi ko singerica, brzo. Sve ono što me nerviralo na win 8 (start meni na prvom mjestu koji nije postojao više u 8) su ubacili nazad na 10 :slight_smile: plus hrpa drugih stvarčica - odlično.

Start meni na W8 si mogao imati instaliranjem Classic Shell.