Windows 10 upgrade - iskustva i komentari

U mene se metro nesto zeznuo pred sami kraj i nisam ga uspio popraviti, a da bih izbjegao format jedva sam cekao upgrade. Sve je super na w10, samo sto sam i ja primjetio da je lap konstantno topao, tj radi nonstop punom parom.

Za sada sam prezadovoljan sa 8.1 - radio posao i nema potrebe da idem na 10.

Jos jedan razlog zasto da ne predjem :smile:

Jucer preuzeti windowsi 10 danas su zavrsili na KVM virtualizaciji i to na desktop racunalu. Zasto KVM,a ne VirtualBox ili VMware workstation te kako je proslo pogledajte na nasoj fb stranici :sunglasses:

Eto idem i ja instalirati taj Windows 10 Enterprise. Pa da vidimo ili ne vidimo.

Ja sam ugasio iako nije shareao niti jedan password:

Ovo je ■■■■■■. Sviđa mi se već u prvih 10 minuta.

1 Like

Instalirao sam na laptop malo slabiji windows 10, i mogu samo reći WOOW…

Ugodno sam iznenađen.

Još samo tražim neke opcije, malo proučavam…

Sve u svemu, slobodno mogu dati preporuke da ga i Vi instalirate.

Kako preći na win 10?

Čim je izašao win 10 technical preview odmah sam ga instalirao. Sviđao mi, najviše
brzina botanja. Ali driveri mi nisu radili.

Vratio sam se na win 7.

29.07. idem ponovno napraviti upgrejd na win 10 - i opet ista stvar.
U device menageru se sve crveni od uskličnika. Reinstalacija drivera ne pomaže.
Imam sve najnovije drivere skinute sa službenih HP stranioa. Stroj je HP elitebook 8440p
sa licenciranim win 7 pro 64.

Opet se vračam sa na win 7 i neću raditi upgrejd sve dok mogu raditi na sedmici.
Te reinstalcie mi požderu pun klinac vremena i još više živaca.

lako brate skini sa sajta windows iso narezi i instaliraj

stavio bi na laptop gdje win nisu original to nisam napomenuo cisto da testiram pa ako mi se svidi puknem ga na komp.

Probaj na W8/8.1 napraviti podijeliti wlan mrežu da preko nje možeš na internet bez diranja u CMD.

1 Like

Win10 je fantastican korak naprid od MS-a. Iskreno, Microsoft zadnjih mjeseci iznenađuje… Polako san diga ruke od njih, i drza win skoro iskljucivo ko platformu za povremeno okrenit kakvu igru, i za ostale ukucane, a osobno radio na iOS-u i linuxu, ali ovo je odlicno.

Cak san stavio win10 na neke starije laptope koji su tako-tako vukli win7, i laptopi rade bolje nego ikad. E da, upgrade (da upgrade, ne reinstalacija svega) je na svim racunalima prosao bez ikakvih problema. Pisem i ne vjerujem sam sebi. Thumbsup!

Za sve koju su odusevljeni evo malo hladnog tusa : ))

I naravno diagnostic and usage data se takodjer mogu onemoguciti na No umjesto Basic, nije potrebno imati Enterprise verziju, ali je potrebno dodati jedan DWORD u registry i onemoguciti dva servisa…

Ne svidja mi se sto su utrpali u 10-ku toliko slanja podataka Microsoftu i masa toga se pohranjuje kod njih u cloud te raznorazna sinkanja koja su sva po defaultu na On. Express settings to sve takodjer poukljucuje ako ih izaberete kod instalacije…

Nisam u kontaktu sa Bin Ladenom tako da me nije briga :D.

Edit: Mene samo nervira zagrijavanje laptopa tokom inaktivnosti, dakle nije na stand-by ali ništa ne radim a fan nonstop radi i vidi se po tome što izbacuje pravo topal zrak. Evo provjerio sam i oba corea su na 70 stepeni kada ništa ne radim, mogu misliti koliko bi radili kad bih pokrenuo neku jaču igricu.

1 Like

Moze li to cudo i kod mene? Laptop je HP ProBook 6550b

Trebao bi moci :smile:

Ako moze windows 7 onda moze i windows 10

Samo me drajveri sekiraju, da li ce ih bit hmmmm

Koja ti je grafička, ukucaj na google i vidi da li se raja žali :D.