Winter is coming: Google September 2019 core update

I kod mene isto sve domaće adult stranice od 25-og ovog mjeseca srozale se za cca. 50%

Mogu reci da je posjeta porasla za duplo,a samim time i prodaja na affiliate sajtu. Nadam se da ce pri tome i ostati,trud se isplatio :slight_smile:

5 Likeova

svaka čast. jel novi ili stari sajt u pitanju?

Sajt je star dvije godine. Medjutim na njemu konstantno radim, ispravljam eventualne greske, radim na boljoj citljivosti postova, pisem nove tekstove,napravio sam nedavno i znacajno ubrzanje ucitavanja itd. Trud se isplatio.

6 Likeova

Update: posjeta je ostala duplo veca, dosta keyworda je sad na prvoj strani, neki imaju featured snippets, nadam da ce tako inostati i da ce se sukladno vecoj posjeti povecati i prodaja na sajtu.

4 Likeova

Uh, prije par dana sajt koji je bio u top 3 za nekoliko KWa zadnje 4 godine izletio je iz pretrage, nema ga u top 100. Konkurencija je nikakva, svi imaju po 1-2 clanka, ja ih imam 10ak po 500-1000 rijeci. Ali zanimljivo je da je nestao samo home page, tj www.imesajta.com sve ostale stranice se mogu naci preko pretrage. Da li postoji nacin za oporavak? Svakih par mjeseci objavim clanak, radi se o jako uskoj nisi i nema se bas previse o cemu pisati.

Overoptimization na homepageu, previse linkova na homepage a premalo na ostale stranice.

Ne, zadnji link sam stavio prije mozda 3 godine i ima ih sve zajedno mozda 10 na home page i toliko na ostale. Nisam se bas nesto trudio oko linkova posto ih konkurencija uopce nema.

Onda te je google update pomeo iz nekog drugog razloga. Da li se to desilo bas kada je bio ovaj zadnji update krajem 9. mj?

Nisam 100% siguran kad tocno, ali prodaje i posjeta su skroz nestale prekjucer, do tad je zadnjih mjesec dana posjeta bila nesto sitno u padu, ali nije se osjetilo na prodajama.

vidiš, dobra informacija, nisam ni znao za to :ok_hand::+1:

Znaci da uzrok nije google algoritam core update nego nesto drugo. Jesi pregledao google search console,da nema negative seo sa nekim sumnjivim backlinkovima?

Šta je ovo niko se ne oglašava o novom Google Bert update. Poceo je sa radom pocetkom ove sedmice i kao sto citam od vise izvora imat ce masivne promjene u tome kako mašina čita duge upite pretraživanja. Meni je zadnja dva dana 50% povecanje broja usera, konacno je se probilo ta neka granica do koje su useri do sad isli… Imal kod vas kakvi promjena?

Ne znam nista o tome,a i nisam primijetio neke promjene.

Kod mene je bio pad od nekih 25-30%, ali evo danas i juce se vraca poseta.


O ovome govorim, u zadnji 5 godina najznacajniji update. Ovo bi moglo biti nesto velikoo :thinking:

1 Like

Kod mene neki plus od 15%
Kazu da se dosta sajtova u health nichi poboljsalo nakon ovog updejta za 40-50%

A što kažu G, glavom i bradom o BERT updateu? :blush:
Uberite extenziju domene. :+1: :o:

Ja sam skužio skok u organskoj posjeti, ali nisam znao da je Google update u pitanju

Search Console kaže da sam napokon postao validan za KW koje sam i gonjao. Mislim da će site ići još na bolje :sunny:

u mene ništa novo, standardno odlično jer je nedjelja :smiley: