Winter is coming: Google September 2019 core update

Kod mene ide prema gore (bolje), kakvo je stanje kod vas?

4 Likeova

Kod mene na jedan sajt pad lagani, gledam preko ahrefs mnogo sajtova od konkurencije je u padu ne znam sto… kod mene svi clanci unikatni, dugi, bez backlinkova… Dok je jedan drugi sajt dobio 10% vise posjete…

Pozdrav ekipi! Ima li kakvih promena tokom vikenda u organskoj pretrazi? Na nekolliko FB SEO grupa i foruma se dosta priča o Novembarskom update-u :slight_smile:

Ja imam neki ludacki skok, e sad da li je to zbog update-a ili je vec vreme za “praznicni” skok nemam pojma…Ali znam da imam preko 50% skok. I jako mi se svidja :slight_smile:

2 Likeova

meni baš jučer rekord od kad radim sa ovim sajtovima … može biti da se poklopilo praznici, nedelja, nikakvo vrijeme … a može biti i da je do tog apdejta … cijenim da mi je zbog apdejta skočilo jedno 20%

Kod mene je pad, taman ono što su vratili 24.09 sad je otišlo. Inače slabiji “zaboravljeni sajtovi” na 2,3 strani na kojima godinama nema objava imaju rast. Deluje da su dirali samo prvu stranu SERPA :slight_smile: možda nabacuju bolji CTR na paid ads :slight_smile:

Upravo tako, triba povecat zaradu u svakom kvartalu barem 25% :blush:

1 Like

Kod mene pala posjeta, ali još ne vidim na search console. U stvari jučer sam imao rekordno velik broj UV, a danas za 20% manje, pa još ne znam jesam li pogođen i kako. Čekam Google Search console da osvježi dijagrame

1 Like

Juce je nedelja bila, i to ima velikog uticaja. Bar kod mene. Tako da tih -20% je moguce zbog toga.

1 Like

Ovo, cini mi se, moze biti samo update. U ovom konkretnom slucaju nista ne vrijedi, 12. pozicija je kao i 52. Bio je juce skok od 20%, sto se tice ukupnog broja UV, ali moguce da je samo jedna dobra nedelja. Tek nakon par dana se moze reci sta je po srijedi

1 Like

Kod mene su u padu samo sajtovi kod kojih je u konzoli average position 6,7,8 i stari su bar 4,5 god. Ovi sa AP 14,15 koje ne radim godinama su malo nagrađeni, ali ne toliko da završe 1 strani. Ima čak i jedan blogspot bez kupljene domene, bez responsive dizajna zaboravio sam da ga imam :slight_smile: isto dobio malo vetar u leđa sa “žestokih” 70 posetilaca dnevno juče imao 95 :slight_smile:

1 Like

Meni je CTR na google ads vec 2 god 20-30%, rijetko manje. Ako vidim da je klik relativno jeftin i pozitivan roi, linkove ne radim.

Pogledaj ti ovih supaka dokle idu

Jeza. Amazon je tu perfidniji sa skupljanjem podataka, osnovao sopstveno zdravstveno osiguranje sa JP Morgan. Zove se “Haven”.

Stos’ tice apdejta, izgleda da imam porast od nekih 10-15% i na domacem i na engleskom sajtu.

1 Like

Nije mi se spustio :smiley:

SC

2 Likeova

Blago se vama s porastom, mene je dobro uhvatio update, danas imam kakvih 40% posjeta manje nego inace a prethodnih dana sam imala oko 25-30% manje. A kakvi webovi su me pretekli, boze sacuvaj.

Meni je domaci sajt bio pao za par bitnih kljucnih rijeci kod proslog update sa prvog na 4. mjesto cak, isto presmijesno kakvi clanci su me pretekli, ali to se korigiralo i polako se (bez google updates) vratilo se na staro, a sad je jos na sveukupnom nivou skocio gore. Tako da taj pad moguce da ce se stabilizovati ako imas bolji sadrzaj.

Ti sto su te pretekli imaju puno backlinks, DA ili clanke od po 5000 rijeci koje niko ne cita?

Sta je bilo s ovim?

Od konkurencije sajtovi, clanci su sasvim ok svi, po par linkova na site ali vidim da imaju ogroman pad, sta ljudi sve rade ne znam… Kod mene se oseti pad jedan dan od 10% pa se vrati i tako, ali ovo je previse pad sto se ljudima desava… Gledao sam jos par sajtova isti slucaj, valja su ovi zadnji abdejtovi bas jaki… Kod mene i nema nekih znacajnih promjena…

Ovaj poslednji je vezan za razumevanje fraza koje ljudi guglaju. Tako da je meni ovo sasvim normalno da padaju zato sto su jaki sajtovi rangirali za sve i svasta iako to sto neko trazi pomenu jednom u clanku kroz jednu recenicu i na osnovu autoriteta rangiraju za tu frazu. Tako da je ovo sansa za manje sajtove da nadju mesto pod suncem, bar ja to tako vidim. Naravno ukoliko G ispostuje sve sto su napisali, sto generalno i nije bas uvek slucaj.

1 Like

I ja sam primjetila da su se poboljšale pozicije za male webove pa me je tako za keyword za koji dobro rangiram već više od godinu dana prešla web stranica koja ima samo homepage i domenu skoro identičnu kao keyword. Džabe mi šta 4 godine objavljujem kvalitetne članke u toj niši kad dođe netko s novim webom i stavi članak na homepage i prestigne me :smiley:

Također sam primjetila da je Google počeo dosta gurat Youtube videe pa mi non stop nudi videe za neke ključne riječi koje ja ciljam, a videii nisu ni na tu temu koju tražim. Valjda žele što više ljudi odvest na Youtube da si zarade. Također je i Pinterest na nekim mjestima došao ispred mene, najbolje mi je kad moj pin na Pinterestu dođe ispred mog članka na tu temu.

Ugl koliko se meni čini, rezultati se nisu poboljšali ovim updateom nego samo pogoršali.

Kontaktirala sam njihov hosting pa su morali skinut članak s weba :slight_smile: