WMFORUM33 - 33% OFF na sve web hosting i VPS pakete

Za članove WM foruma pripremili smo posebno iznenađenje - trajni popust od 33% na sve web i VPS hosting pakete. Promocijski kod je WMFORUM33


Neke od značajki našig hosting usluga:

  • Hrvatski podatkovni centar (Zagreb)
  • Hrvatske IP adrese
  • Besplatan SSL certifikat (lifetime) za sve web i VPS pakete
  • Besplatna domena (lifetime) za Web Advanced i Web Ultimate hosting pakete, te sve virtualne servere
  • TIER 3: 99.982% certificirani podatkovni centar - listani smo na DataCenter Map
  • 50/50 Mbps unmetred/unlimited
  • Zajamčeno uptime 99.9% - SLA
  • LiveChat i E-mail korisnička podrška 24/7. Telefonska podrška 09-17.

Kako bismo izbjegli besmislena pitanja, postupak za ostvarivanje popusta je u nastavku:

  1. Odaberete željeni hosting plan
  2. Odaberete/upišete sve opcije vezane za domenu, SSL certifikat, ciklus naplate i dodate proizvod u košaricu (cart)
  3. Kliknete na simbol košarice, a zatim odaberete ‘view cart’, zatim ‘Use Coupon Code’
  4. Pod 'Enter coupon code upišite WMFORUM33 i gotovi ste - 33% popusta ostvareno :slight_smile:

croweb.host team Vam želi 100% uptime svih zakupljenih web servisa :beers:

Evo razloga zasto nikada ne kupujem hosting usluge u HR. Uzmimo za primjer VPS “Virtual Micro” koji kosta 250 HRK = 36.77 USD.

Procesor: 1 CPU core Intel® Xeon® @3.16 GHz
RAM: 1 GB
Promet: Unlimited
Prostor na disku: 10 Gb RAID
Brzina: 50 Mbps
Lokacija: Lijepa nasa HRVATSKA
Cijena: 250 HRK

Jedan od najpoznatijih hosting providera - OVH isto tako nudi VPS servere, evo nekih specifikacija i cijena.

Procesor: 1 Core 2.4GHz
RAM: 4GB :smile:
Promet: Unlimited
Prostor na disku: 20Gb SSD + 10Gb RAID
Brzina: 100Mbps
Lokacija: Engleska, Francuska, Njemacka…
Cijena: £5.99 = 61.67 HRK

So? What’s your choice? :smile:

Hrvatska. Uvijek.
Sve fizički dostupno, sve pod našim nadzorom.
Tko ne zna što za SEO znače lokalne IP adrese, promašio je forum.
Probajte pingati naše IP, probajte od OVH ili bilo kog drugog. Javite rezultate.
Probajte D/U naših servera, probajte od bilo kog drugog. Javite rezultate.
OT: završavamo SpeedTest projekt. Ovih dana će biti javno dostupan, svakolikim narodnim masama.
OT#2: Pogledajte našu ponudu dediciranih servera i kolikacija. All Included. Javite ako bilo gdje u regiji nađete povoljnije (pri tom mislim na domaće tvrtke, koje legalno posluju, koje plaćaju državi sve što je propisano, koje imaju vlastite resurse a ne resellaju tuđe). Ako nađete povoljnije, od nas dobijete besplatno. Zauvijek!

To su sve vec manje bitne stvari…

@lacerarus nisu manje bitne. Najbitnije su. Klijenti moraju znati što kupuju i što plaćaju.

Još nešto: uz svaki hosting plan, osim besplatnog SSL certifikata klijenti potpuno besplatno dobiju uptime monitor i to kao responzivnu web stranicu i aplikaciju za Android i iPhone. Monitor dostupnosti usluga realiziran je u suradnji s potpuno neovisnom kompanijom koja radi ping naših hosting računa, domena, IP adresa…U svakom trenu postoji detaljan izvještaj ako je bilo downtime kad je točno i koliko je trajao. Pokušajte to naći kod bilo koje konkurentske tvrtke ili onih koji se predstavljaju kao konkurencija.

1 Like

Slažem se, klijenti moraju znati što kupuju i plaćaju.

Dajte jedan baš vaš ip za test ? Koja je lokacija DC-a i dali ste vi vlasnik istoga ?

Koliko vidim riječ je u kolokaciji u Amisovom datacentru. Pingovi su okej između 19-22ms, samo kako je ekipa gore i rekla preskupi ste za standarde običnih korisnika.

Evo za test: 85.10.49.185
Lokacija: Zagreb, Hrvatska. Da, vlasnik sam.

Nije kolokacija Amis podatkovnog centra. Amis je samo ISP. Naveo sam da je datacentar naš. Ako pogledate sve linkove koje sam naveo u prvom postu, vidjet ćete točnu lokaciju DC. Ping ovisi o Vašem ISP. Generelno je najbolji mogući u cijeloj regiji. Cijena - mislim da uopće nije velika ako sve uzmete u obzir. Čak štoviše, smatram da smo jedni od cjenovno povoljnijih.

juce sam gledao da narucim cijene jesu malo skuplje ali recimo kad ti budes na ovh imao problem sa vps i javi ti se masina razbices telefon dok ovde nazoves covjeka kazes druze daj to popravi i gotovo odma. seo prednosti lokalne ip adrese imaju ali nista posebno to je onako jedan mali faktor…
ima li kupona nekih za croweb.host ?

@oddball - naslov ove teme su kuponi. Znači, za sve članove WM foruma vrijedi 33% popust na sve web i VPS hosting pakete. Samo slijedite upute kod narudžbe, jednostavno je. Ako ima nešto nejasno javite se osoblju na LiveChat ili me kontaktirajte na PM.

a znam valjda kako se kupon koristi, nego jel radi za croweb.host ili ovu drugu stranicu juce sam pokusao za reseller na croweb.host i nije mi prihvatio ovaj kupon gore sto si napisao

Nešto mi je nejasno, ako je IP od Amisa na vašoj lokaciji tada ste single homed?

Poanta datacentra su višestruki linkovi prema više ISP-ova redundancije radi.

U ovom slučaju ako Amis padne tada je sve offline.

Po meni bi bolja varijanta bila kolokacija u niihovom DC-u koja je blizu njihova corea.

Navedene su samo kategorije web hosting i VPS. Za reseller nema aktivnih kupona za ovaj forum. Dobra ideja, možda nekaj skemijamo.

@Nonocka - ima i drugi operater koji je u modu ‘pasive mirroring’ ali u realnom vremenu. U slučaju ‘krepavanja’ Amisa za manje od 45 sec sve prelazi na pričuvnog operatera. A imaju i pričuvni serveri izvan HR (naši serveri kolocirani u Njemačkoj) koji su samo backup. Ako kompletna lijepa naša ode k vragu, za 5 min. sve je opet live samo s DE IP.

Kako taj passive mirroring radi ?

Od Amis-a imate PA blok IP adresa koje su rutane na njihovom routeru, kako se sve brzo prebaci na drugi ISP/IP ?

Redudantna mrežna infrastruktura. ISP router u bridge mod. Naša Cisco 46xx radi routing. Bonding mode. Svaka mrežna kartica ima isprogramirane 2 PA. Aktivna je primarna. Ako je ona down, odmah se aktivira pričuva. Ovo je malo skup sport ali je jedini način za stvarnom redundancijom. Ekipa iz 451 Research se isto to u čudu pitala kad smo radili certificiranje DC. Onda su ‘kliknuli’ i bili su oduševljeni.

Ok, ali nešto mi nije jasno.

Domena.com na DNS-u ns1.vasdns.com i ns2.vasdns.com koji domenu pointa na ip 85.10.49.185 , Amis pada, vas 46xx aktivira drugi interfejs sa PA-om koji pripada drugom ISP-u - kako ona domena.com sa pocetka pocinje resolvati IP iz drugog PA-a ?

Postoji više načina. Na neka pitanja ne želim odgovoriti - te informacije su poslovna tajna i nisu javno dostupne. @Nonocka na osnovu postavljenih pitanja mogu zaključiti da hostingu ne pristupate amaterski kao većina ovdje prisutnih. Na neka pitanja možete dobiti precizniji odgovor - kontakt na PM.

Recimo da znam o cemu pricam i tvrdim da takav setup ne može dobro raditi.

Jedini ispravan način je BGP session sa 2 ili više upstreama, vlastiti ASN i vlastiti PA (PI RIPE više ne daje) , jedino na taj način se može zadovoljiti kvalitetna redundancija.

2 Različita PA bloka znače da se moraju updateati svi DNS zapisi na svim domenama u DNS-u. Korisnici sa VPS-ovim koji imaju dedicated IP neće znati novu adresu svog VPS-a a tek ako imaju domenu na svojim DNS-ovima tada nema automatike koje će ga updateati.( ovo samo dajem ko primjer), ista stvar vrijedi za njemačku, ako se radi o različitom PA-u to ne može raditi bez updatenja DNS-a a svi znamo što je DNS update i koliko (u praksi) traje

Realno i u praksi taj setup ne može raditi tako da korisnik nema downtime.

Pa i kod BGP- a se osjeti mali downtime a isti je potpuno mrežnoj razini.