WP dodatna polja u postavkama teme

Pozdrav imam jedno pitanje :slight_smile:

Kako da dodam neko polje u postavkama WP teme (lupam neka bude polje za adsense kod) i kada korisnik tu zalijepi u to polje kod da se on prikaze na određenoj poziciji na sajtu :slight_smile:

Postoji li neko objasnjenje na Codexu ili nesto drugo ?

Napraviš grupu opcija i functions.php unutar teme registriras opcije:
Function Reference/register setting « WordPress Codex

Za kreiranje stranice opcija:
Function Reference/add theme page « WordPress Codex

na akciji ‘admin_init’ registriras opcije, a na akciji ‘admin_menu’ dodajes theme page…

To bi bilo ukratko, tako ja radim… ne znam jel postoji primjer za opcije, ali rekao bih da postoji negdje, probaj malo proguglat…

[quote=“zerocoolos”]Napraviš grupu opcija i functions.php unutar teme registriras opcije:
Function Reference/register setting « WordPress Codex

Za kreiranje stranice opcija:
Function Reference/add theme page « WordPress Codex

na akciji ‘admin_init’ registriras opcije, a na akciji ‘admin_menu’ dodajes theme page…

To bi bilo ukratko, tako ja radim… ne znam jel postoji primjer za opcije, ali rekao bih da postoji negdje, probaj malo proguglat…[/quote]
Sve si mi rekao :stuck_out_tongue:

......

znači prvo i osnovno nikad nemoj natrpavati functions.php file od teme , u njega što manje stavi jer je on bitan za rad teme.

znači npr. ovako bi trebao izgledati functions.php file :

<?php
if ( ! defined( 'ABSPATH' ) ) exit;
$functions_path = get_template_directory() . '/functions/';
$includes_path = get_template_directory() . '/includes/';
require_once ($functions_path . 'admin-init.php' );	
$includes = array(
				'includes/theme-options.php', 			// Options panel settings and custom settings
				'includes/theme-functions.php', 		       // Custom theme functions
				'includes/theme-plugins.php', 			// Theme specific plugins integrated in a theme
				'includes/theme-actions.php', 			// Theme actions & user defined hooks
				'includes/theme-comments.php', 			// Custom comments/pingback loop
				'includes/theme-js.php', 				// Load JavaScript via wp_enqueue_script
				'includes/theme-addons.php', 			// Custom theme addons
				'includes/theme-widgets.php',			// Theme widgets
				'includes/theme-sidebar-widgets.php'	       // Sidebar widgets				
				);
?>

tako kod mene izgleda, znači tebi trenutno nisu potrebni svi file-ovi

za početak napraviš unutar teme novi folder pod imenom includes, te u njemu napraviš novi php file gdje ćeš dodavati nekakve funkcije potrebne za npr… google adsesnse

evo ovdje imaš za google adsense Making the Best of Google AdSense in WordPress | Wptuts+

ja ti inače nemam tako kak ti želiš. ja ti imam widget koji postavim u bilo koji sidebar te u njega onda ubacim google adsense code.

Ma ne treba meni za adsense to sam naveo kao primjer radi se o obicnom textu :),radim jedan sajt za klijenta,zuri mi se treba mi lova,a oni nemaju vremena da sastave taj text pa kada budu imali vremena neka samo ubace preko forme da ja odradim svoj posao,a da imam ja bih taj text napisao “rucno” u index.php :slight_smile:

znači oni u opcijama teme uključe tu opciju i nakon toga se pojavi tekst ?

U “Theme options” treba da bude jos nekoliko textarea polja i sada oni treba tu da nalijepe svoj text koji je potreban Screenshot by Lightshot
Znači trebala bi mi neka 4 dodatna polja (Racunovostvo,revizija,savjetovanje,o nama)

Evo jedan primjer kako to izgleda

ovo što ti želiš možeš izvesti i pomoću text widgeta, napraviš jedan sidebar iznad footera i jedan unutar footera
te samo koristiš text widget u koji možeš ubaciti i sliku i ispod slike željeni teks.

[quote=“chief_wolfinjo”]ovo što ti želiš možeš izvesti i pomoću text widgeta, napraviš jedan sidebar iznad footera i jedan unutar footera
te samo koristiš text widget u koji možeš ubaciti i sliku i ispod slike željeni teks.[/quote]

Da, ali on ne želi widget…on želi dodatno polje u theme options (mada i dalje ne razumijem zbog čega).

Reci ti klijentu da se ne može, tj. da će biti gotovo kad on pošalje textove.

@renato100 da ne zelim widget :slight_smile:
A zato da olaksam klijentu i da sto prije dobijem lovu,a i ovo mi je prva izrada weba za lovu,tako zelim ostaviti sto bolji utisak :smiley:

@mestro67 ne zuri se klijentu,vec meni :wink:

dali već imaš napravljen options page u temi ? teško je ovako tebi odgovoriti konkretno jer neznamo koju tehniku si koristko kod izrade
options page stranice.

Ne kužim uopće za koji ■■■■■ treba bilo kakve opcije i slična sranja kad su ovo najobičniji excerpti sa stranica. Dakle stranica “o nama”; stranica “računovodstvo”, stranica “revizija”, stranica “savjetovanje” i onda na ovoj stranici povućeš excerpte(sažetke) od tih stranica.

isto tako može jednostavno napraviti template-o-nama.php, template-savjetovanje.php i poslije samo kod add page odabere željeni template.

@chief_wolfinjo nemam kreiran :slight_smile:
@CreatifCode zato sto nema tih stranica i nemam sta vuci :slight_smile:

[quote=“belmo996”]@chief_wolfinjo nemam kreiran :slight_smile:
@CreatifCode zato sto nema tih stranica i nemam sta vuci :)[/quote]

Pa napravi ih, bog te vidio. U čemu je problem?

Ovako ja sam dobio jednu biljeznicu i u njoj ima pun ■■■■■ nekih stvari ne mozes se snaci uopste :slight_smile:
I tu je sada kao popisano koje stranice bi trebale biti a ustvari nista nije napisano :slight_smile:

Tako da ce najbolje biti da je cekam taj jebeni text i da ga ubacim u index.php

Ajde ti najiskrenije reci dali ti uopće znaš bilo što vezano uz WP ili nemaš pojma? Jer ovako kako ti pričaš ispada da nemaš pojma kako to sve skupa funkcionira. Kakve veze ima index.php i stranica “o nama” ili bilo koja druga?

:slight_smile: A da mi popijemo nešto?