WP zakuca CPU na par minuta

Pozdrav,
Imam problem…
Pratim na cpanelu cpu i inače normalno je na 2% ( bude aktualno po 300 korisnika)
Kada kliknem na “dodaj novu objavu” cpu skoči na 70%
Kada napišem objavu i kliknem na “objavi” cpu skoči na 100% i tako bude cca 2min i ne može se pristupiti stranici jer je zakucan cpu…
nakon 2 min sve ok odmah se vrati na 1 ili 2…
LS hosting paket u pitanju…
To me počelo zezati početkom prošlog mj. (tako kaže povjest cpu na cpanelu…)
Od tada nisam nikakve plugine instalirao…ažuriran je WP
Probo sam sve plugine gasiti , ali opet isto.
Imam instaliran plugin LS cache…

Ako netko ima ideju…

Opasna nekakva rabota. Da li si probao sa podrškom. Oni bi ti prvi trebali dati odgovor šta se događa. I to baš da demonstriraš u tom trenutku dok si sa njima na vezi. Preporučio bih ti FB grupu Facebook Gruppen Uglavnom su tamo prisutni likovi koji imaju svoje hosting servise, tj koji se bave tim poslom, tako da daju veoma smislene odgovore.

kakva su PHP podešavanja

max_execution_time i ostalo?

koji hosting koji paket?

Ja sam bio prebacio wp sajt na vps sa openlitespeed serverom i cijelo vrijeme je cpu bio opterecen, radilo je ali nesto nije bas islo kako treba, iz podrske su mi preporucili da predjem na apache sa nginx i sve radi kako treba, umjesto ls cache presao sam na wp-optimize

Sigurno je litespeed buducnost ali nesto treba podesiti.

Ako koristis cloudflare, kopiraj sajt na neki apache host i samo promijeni ip i vidi kako radi

■■■■■ mu miša nešto ne radite kako treba

dakle instalirate frišku instalaciju ubuntu 20

zatim

apt-get upgrade
apt-get update
apt-get dist-upgrade

i onda

sh <(curl https://cyberpanel.net/install.sh || wget -O - https://cyberpanel.net/install.sh)

na cyberpanel se logujete preko IP:8090 a na openlitespeed preko IP:7080 … ako ne možete da se logujete na :7080 otvorite taj port u firewallu cyberpanela … ima više firewalla, zavisi koji ste uključili

logujete se na openlitespeed IP:7080, logujete se i onda idete

iz lijevog izbornika Server configuration >> tab Log, Log level promijenite u ERROR a Debug level stavite na None … i onda Graceful restart …

ovo radim zato što se u /usr/local/lsws/logs/ folderu nakuplja kojekakvih gluposti kada je uključeno Log level WARNING ili DEBUG

to je sve što ja radim, evo kakva su mi php podešavanja u cyberpanelu

isto je i za php 7.4

i evo rezultata

isto je zauzeće i kada je online 1300 ljudi

bez problema dodajem članke, mijenjam … jedino nekad izbaci timeout error kada radim bulk update na 200 članaka odjednom … eh tad malo zakuje, izbaci error ali i tad odradi posao

sad vidim kada uključim debuging u WP ovu poruku

nisam baš sa backendom dobar…

a evo slika, ovo je sve skakalo samo kad se klikne “objavi”

loguj se preko SSH, instaliraj htop, pokreni ga i onda dodaj novi članak pa gledaj koji procesi najviše zauzimaju CPU kada dodaješ novi članak

koja verzija php-a u pitanju? ako je 8.0, probaj 7.4 … ako je 7.4, probaj 8.0 :smiley:

Kod mene je bio Centos 8

To ti je bug najvjerojatnije u nekom pluginu, recimo wpml string translation je imao taj bug. Isključuj pluginove jedan po jedan, pa kad greška nestane, taj isključeni plugin je krivac. Pa onda potraži kod tog plugina, ako je free na wordpress.org, pod support. Tamo će možda biti što da sam napraviš dok ne naprave bug fix.

https://wpml.org/errata/notice-wp_scriptslocalize-was-called-with-wp-5-7/

napisah već, ugasio SVE plugine, i opet isto…

Prebaci sajt na host sa apache i radice

centos 7 i 8 prestaju razvijati … preporuka je da se svi prešaltaju na ubuntu

koji operativni sistem?

Zašto ne Alma Linux?

CentOS 7 ide do sredine 2024.
Na CentOS 8 zaboravite, ide do kraja ove godine.

@komentar svatko ima neke svoj “omiljeni” Linux OS.
Ja npr. preferiram Debian 10 (buster).

4 Likeova

Pitaj hostera. Ako si samo update-ao wordpress, vidi koja je verzija php-a. Pišeš da si update-ao wordpress, jesi li update-ao i pluginove? Ovako naslijepo teško će ti netko konkretno pomoć, pikamo ko ćorava kokoš, pa ko nabode.

Recimo ako su update-ao samo wordpress, a pluginove nisi, može tu biti problem. Može biti verzija php-a, može biti 100 drugih stvari.

Dakle, pitaj hostere nek ti pomognu ili mijenjaj hosting.

A ovo što sam ti napisao za ovu grešku, to je za tu grešku put ka rješenju.

Kad riješite web server app, operativni sistem, a prije toga i zamijenite provajdera (za svaki slučaj, zlu ne trebalo) prvo daj kod te funkcije iz slike

  1. Daj sve oko linije functions.php:5313

  2. Search in files WP_Scripts::localize da se prebroji kol’ko se puta koristi u aplikaciji

zašto ne slackware :smiley:

U pravu si. Zašto Ubuntu baš, a ne SUSE Linux?

zato što je ubuntu najstabilniji od svih, ne koristi ga džabe 40% linux servera na svijetu

A ja hajvan prije mjesec podesio vps i kontam centos 8 je buducnost, pa koji ce sad cpanel preporucivat? Sto @korisnik9758789 ovo nisi prije reko :grinning:
Sad sve moram ponovo